Recenze Fénix 7: Fitness metriky, přesnější GPS, práce s mapami, výdrž a solární dobíjení (2)

19.1.2023
Hodinky Fénix 7 jsou aktuálně nejpokročilejším sporttesterem Garminu. V druhé části doplněné recenze se věnuji novým fitness a sportovním metrikám, výdrži, vylepšenému solárnímu nabíjení, mapám a navigaci
Fénix 7 na slunci

Když svítí slunce, displej samotný je na jednu stranu krásně vidět, na druhou stranu sklo trpí větší mírou odlesků


V první část recenze si můžete přečíst, jak se liší Fénix 7 oproti starší generaci, jaké se objevily zásadní novinky, jaký je dotykový displej a jak se pomocí něj hodinky ovládají či jaké verze Fénix 7 jsou v prodeji. Popisuji rovněž menu, grafiku či novinky v doplňcích a nastavení aktivit.

Nepřehlédněte: První část recenze Fénix 7


Výdrž aneb Stamina

Nové datové pole, resp. celá datová obrazovka, Výdrž (v angličtině Stamina) je v podstatě něco jako predikce toho, kolik toho v aktuální aktivitě (běh a cyklistika) zvládnete. Na začátku aktivity počítá s tím, že máte k dispozici 100 % energie (někdy i trošku méně, záleží na vašich aktivitách před tím). Na základě VO2max dokáže předpovědět, kolik byste ještě se současným nasazením ujeli nebo uběhli kilometrů, případně jak dlouho ještě můžete běžet či jet na kole. 

Aktuální stamina ukazuje v rozmezí 0–100 %, kolik vám zbývá sil při aktuální úrovni úsilí. Tento pohled kombinuje obecnou únavu s dočasnějšími omezeními, která vznikají v důsledku anaerobního úsilí, jako jsou sprinty, stoupání nebo ataky. Oproti tomu potenciální stamina neřeší aktuální únavu, ale sleduje spíše dlouhodobé parametry vašich aktivit a jde tedy spíše o jakýsi trend. Aktuální stamina může kolísat nahoru a dolů, zatímco ta potenciální klesá téměř rovnoměrně. 

Při běhu je vidět jak potenciální, tak aktuální stamina, na kole bez měřičů výkonu jen ta potenciální. Ale průběh aktuální staminy spočítané na základě VO2max pro běh pak můžete vidět v deníku Connect. Aspoň tak to funguje u mě. 

Tip: Výdrž neboli Stamina: Jak dlouho ještě zvládnete běžet nebo jet na kole?

Noční variabilita srdečního tepu

Jednou z nových metrik Fénix 7 je měření VST (variability srdečního tepu) v průběhu celého spánku. Na hodinkách se tato metrika využívá pro určení dalších nových metrik Připravenosti k tréninku a upraveného Stavu tréninku. Tato funkce po celou dobu spánku měří variabilitu srdečního tepu. Čím je toto číslo vyšší, tím lépe – vaše tělo regeneruje. 

VST souvisí i s měřením stresu, v podstatě stresové skóre je od VST odvozeno. Pokud vaše srdce bije méně pravidelně (vyšší VST), máte nižší stresové skóre a naopak. Čím nižší VST, tím větší fyziologický stres a vaše tělo je více v napětí – připraveno k akci. A současně méně odpočaté. Nižší VST může také znamenat nastupující nebo probíhající nemoc. Naopak příiš vysoké VST může být následkem srdeční arytmie. 

Tip: Noční měření variability srdečního tepu (VST) jako poklad pro nové fitness metriky

V doplňku uvidíte graf průběhu VST za aktuální noc a také průměrné hodnoty za posledních sedm dní. Na první stránce doplňku se pak zobrazí stav VST, ten se ale ukáže až po delší době (tři týdny), kdy lze z naměřených dat vyvodit nějaké závěry. Když se budete pohybovat mimo získané optimum, ovlivní to negativně jak Připravenost k tréninku, tak Stav tréninku. 

Stav tréninku v novém kabátku

Funkce Stav tréninku se poprvé objevila v hodinkách Fénix 5 a Forerunner 935. Zjednodušeně řečeno, díky této funkci budete vědět, zda je váš trénink produktivní, neproduktivní, nadměrný apod. V hodinkách Fénix 7 byla tato funkce výrazně inovována, přičemž jde o výrazný posun oproti starším modelům. Zatímco dříve reflektovala pouze běh nebo cyklistiku s měřiči výkonu, nyní už ji můžete využít prakticky při jakémkoliv sportu. 

Na Stav tréninku mají vliv tyto metriky: 

  • Krátkodobá zátěž – hodnocení a číselné vyjádření
  • Zaměření zátěže – zda je vaše zátěž aerobní, anaerobní atd.
  • VO2max – číselné vyjádření a slovní hodnocení 
  • Stav VST – sedmidenní průměr
  • Regenerace – aktuální doba do ukončení regenerace 
  • Teplotní a výšková aklimatizace (neukazuje se vždy) 

Upravena byla i tréninková Krátkodobá zátěž. Zatímco na první pohled vypadá stejně, od dřívější Sedmidenní zátěže se ale liší. Jednak byl přepracován graf, který se ze sloupcového změnil na čárový s tím, že je graficky vyjádřena oblast optimální zátěže (podobně jako u kroků). A jednak byl upraven vliv zátěže na stav tréninku s větším důrazem na mladší aktivity a naopak nižším na starší. 

Tip: Nový Stav tréninku: Přepracovaná metrika bere v potaz více fitness ukazatelů a je výrazně použitelnější

Připravenost k tréninku

Zatímco funkce Stav tréninku hodnotí váš dosavadní trénink, Připravenost k tréninku se zaměřuje na to, jak jste zregenerovaní – zda jste si od poslední aktivity dost odpočinuli, zda jste se dobře vyspali, jakou máte variabilitu srdečního tepu atd. Tohle všechno dohromady pak dá dohromady skóre od nuly do stovky – čím je číslo vyšší, tím lépe jste připraveni na trénink. (Ale zase to berte trochu s rezervou, je to jen číslo.)

Připravenost na trénink zahrnuje tyto metriky:

Jednotlivé položky lze rozkliknout a zjistit více informací – zobrazí se jednotlivé doplňky. Vyzkoušel jsem také, jak se po aktivitě změní Připravenost k tréninku na základě zvýšení doby regenerace – a skutečně, změna se odehrála. Před aktivitou jsem měl skóre 76 – vysoká, po aktivitě 57 – střední. Doba regenerace se totiž z nuly změnila na 22 hodin. Trošku na to má asi i hodnocení stresu, ale to se při aktivitě neměří, tak spíše jen symbolicky. 

Podrobněji: Připravenost k tréninku: Nová metrika, která zhodnotí stav vaší regenerace

Grafické detaily aktivit

Pokud si svoje aktivity prohlížíte skrze doplněk Historie nebo třeba Poslední aktivita/běh/kolo…, potěší vás nový pohled na detail aktivity. Na Fénix 6 a starších hodinkách se po otevření aktivity ze seznamu ukáže základní přehled se vzdáleností, časem, případně mapou. Po stisku tlačítka Start si můžete vybrat textové podrobnosti, tréninkový efekt, zóny srdečního tepu, mapu, nadmořskou výšku atd. Nemáte ale možnost všechna data graficky zobrazit pohromadě.

Na Epixech, Fénix 7 či Forerunner 955 se po otevření detailu aktivity zobrazí stejný náhled s mapou a základními údaji, nově je tu ale možnost rolovat obrazovkami s grafy pomocí tlačítek nahoru a dolů. Po základním souhrnu vás tak čeká graf tepové frekvence, zóny srdečního tepu (a případně výkonu ve wattech), průběh nadmořské výšky a konečně tréninkový efekt s tréninkovou zátěží. A stejně jako na Fénix 6 se i zde po stisku Start dostanete k dalším detailům. Obdobný přehled aktivity se pak ukáže po jejím dokončení.

Tip: Souhrn aktivity běhu a jízdy na kole: Rozdíly mezi hodinkami Forerunner 955 a Fénix 7/Epix

 

Výrazně přesnější GPS 

Pokud si pořídíte safírovou verzi, získáte kromě safírového skla a větší porce paměti také duální přijímač GPS (resp. GNSS). To znamená, že příjem signálu GPS je možný na dvou frekvencích, což zpřesňuje lokalizaci hodinek. Když se budete nacházet v místě se špatným příjmem, může druhá frekvence pomoci. A v praxi, zdá se, opravdu pomáhá, i když to není „nebe a dudy“. 

Kromě GPS umí hodinky – a to všechny modely – přijímat signál ze všech dalších systémů: Galileo, Glonass, BeiDou a QZSS. Už to ale ní tak, že byste si vybrali například GPS+Glonass nebo GPS+Galileo, ale aktivují se rovnou všechny systémy. To má samozřejmě to má vliv na spotřebu. Duální GPS je pak k dispozici jen ve spojení s ostatními systémy; prostě je zapnuto vše. V tomto případě „žerou“ hodinky nejvíce. 

Čtěte dále: Hodinky Epix a Fénix 7 zaznamenávají přesněji polohu. Srovnání s Fénix 6X 

Důležitou funkcí pak je SatIQ, inteligentní přepínání satelitních přijímačů. Místo výběru konkrétního přijímače (GPS, všechny systémy, všechny systémy a multiband GPS) se nastaví automatika. Ta provádí na základě síly signálů jednotlivých systémů výběr nejlepší varianty. Když je signál dobrý, přepne jen na GPS, když je slabý, zapne všechny systémy a případně i multiband. 

Nepřehlédněte: Kompletní přehled: Nový firmware pro hodinky Epix a Fénix 7 s hromadou funkcí a vylepšení 

Mapy: Omezení pro verzi bez safíru

Jak jsem už zmínil několikrát, Fénix 7 (a Epix) se prodává ve dvou variantách – Pro Solar a Pro Sapphire. První jmenovaná má 16 GB paměti, druhá pak 32 GB. Současně s Fénix 7 získáte přístup ke všem topomapám světa, což je rozdíl oproti Fénix 6, kde v ceně máte jen mapu svého regionu, golfové mapy a mapu skiaerálů. Ke správě map máte navíc přístup i přímo z hodinek. 

Zatímco u 32GB verze je topomapa Evropy již nahraná v paměti, u 16GB modelu si ji musíte nahrát sami. Po prvním spuštění hodinek jsem měl v paměti uloženy jen zmíněné základní golfové mapy a lyžařskou mapu světa, které mají dohromady něco přes 1 GB, a hodinky hlásily 13 GB volného prostoru. Abyste mohli jezdit nebo běhat po Česku, potřebujete minimálně TopoCzech, případně TopoActive Europe pro aktivity přeshraniční. 

Topomapa Evropy zabere aktuálně 11,5 GB, česká TopoCzech pak 520 MB. Po instalaci vám mnoho místa nezbude, já měl cca 900 MB volného prostoru. Pokud tedy chcete poslouchat z hodinek hudbu, musíte se trochu omezit. Ale na několik playlistů ze Spotifiy by to stačit mělo. 

Čtěte dále: 

Ovládání mapy

Asi největším přínosem dotykového displeje je výrazně snadnější ovládání mapy. Zatímco bez dotyku musíte nejprve do menu, poté zvolit Posunout/Zvětšit a pak tlačítka nahoru a dolů měnit měřítko, a když chcete mapu posunout, musíte tlačítkem Start přepnout na vertikální či horizontální posun. Je to krajně nepohodlné a nepraktické. 

S dotykem oproti tomu můžete mapou posunovat stejně jako na mobilním telefonu, ikonami plus a minus zmenšovat a zvětšovat měřítko, poklepání pak mapu přiblíží a současně se mapa posune na místo, kam jste poklepali. Jednoduchým klepnutím pak přesunete terčík, podržením vyberete místo v okolí terčíku (pokud je cíl nejednoznačný) a pak můžete polohu buď uložit nebo spustit navigaci. 

Pokud si mapu nastavíte jako datovou obrazovku u aktivity, můžete na ni umístit dvě datová pole, například rychlost a vzdálenost. Čitelnost je slušná, používám to takto už na Fénix 6X. Datová pole jsou umístěna tak, aby nevadil případný navigační řádek s instrukcemi. 

Navigace s hodinkami

Fénix 7 samozřejmě umí mapy nejenom zobrazit, ale i na nich navigovat. Sice by se hodil větší displej jako má F6X nebo F7X, ale i na 1,3“ displeji to celkem jde. Musíte ale počítat s tím, že spodní část mapy je při navigaci občas zakryta instrukcemi. A když máte na displeji ještě zobrazena dvě datová pole, mnoho z plochy pro mapu nezbývá. Když si vedle sebe srovnáte displej větších hodinek, je patrno, že 1,4“ je prostě lepší. A ne o málo. 

O navigaci jsem se podrobně rozepsal jak v testu Fénix 5X, tak v článku o Fénix 6X, takže jen stručně. Navigovat se můžete nechat přímo k cíli (město, bod zájmu…) zadaném v hodinkách s tím, že trasu vypočítají podle nastavených parametrů hodinky, nebo si nahrajete kurz z aplikace Connect. Ten si vytvoříte buď přímo v Connectu na webu, nebo si importujete GPX z jiné aplikace – já používám Mapy.cz. 

Tip: Snadno a rychle: Jak nahrát trasu vytvořenou v Mapy.cz do navigace nebo hodinek

Při aktivitě se kromě standardních datových obrazovek zobrazují i další – na jedné vidíte graf stoupání, které vás čeká, takže víte, zda poběžíte/pojedete do kopce či z kopce, kolik výškových metrů ještě musíte zdolat apod. Další obrazovka ukazuje aktuální kurz a čas zbývající do konce, následuje trojice datových polí, z nichž se dozvíte, kolik zbývá do konce (vzdálenost a čas) a také ETA – čas, kdy dorazíte do cíle. Současně se na mapě, ale i na dalších obrazovkách, ukazují navigační instrukce současně se zvukovým a vibračním oznámením. Zkrátka klasika, která se už několik let nemění. 

Tip: Navigace na hodinkách Fénix, Epix a Forerunner 955: Čím větší displej, tím lépe

Pokud máte aktivní funkci ClimbPro, zobrazí se také souhrn všech stoupání, co vás čeká. Pokud není žádné stoupání aktivní, ukazuje datová obrazovka vzdálenost k němu. Při stoupání se pak ukazuje profil stoupání, vzdálenost to konce a průměrné stoupání v procentech. Zatímco na Edge se na obrazovku s ClimbPro přepne navigace na začátku stoupání automaticky, na hodinkách to musíte provést ručně. 

Tip: Funkce ClimpPro přehledně ukazuje, kolik stoupání vás čeká a jaká budou

Zde bych se ale podotknul jednu drobnost k výdrži. Se zapnutou navigací mají totiž hodinky výrazně vyšší spotřebu. Neustálé zobrazení mapy, která se natáčí ve směru jízdy, výpočet trasy a zobrazování instrukcí, si prostě něco vezme. Podle mých zkušeností to může být až dvojnásobek, záleží i na tom, jak často se na hodinky díváte, a tudíž aktivujete režim maximálního jasu.

Hudba hezky do uší

Standardní funkcí všech modelů Fénix 7 je přehrávání hudby. A to nejen ovládání přehrávače v mobilu, ale vlastní hudby uložené v paměti. Do hodinek můžete nahrát tisíce písniček, záleží na tom, kolik máte volné paměti. U základních Fénixů to může být problém, protože jen Topo mapa Evropy zabere okolo 12 GB a když k tomu přidáte ještě Topo Czech, moc prostoru vám nezůstane – u mě to cca 900 MB. Safírová verze je v tomto ohledu podstatně lepší. 

Tip: Jak funguje přehrávání hudby v hodinkách Garmin

Podporováno je jak nahrávání hudby přes aplikaci Express, tak stahování playlistů ze Spotify (prémiový účet), Amazonu a Deezeru (nejsem si jist, zda v Česku). Pro mě tato funkce bohužel postrádá smysl, protože jsem předplatitelem Apple Music. A upřímně, už několik let se při aktivitách obejdu bez sluchátek, protože na kole vám akorát sviští okolo uší a hudba zaniká. A aby nezanikala, musí být nahlas. A když je nahlas, tak nevnímáte své okolí, což zejména na silnici nebo ve městě je dost problém.

Garmin Pay

Jak základní, tak safírová verze má podporu Garmin Pay, tedy placení, případně vybírání z bankomatu pomocí hodinek. Tuto službu už nabízí řada českých bank a služeb, jejichž přehled najdete v samostatném článku, který tu a tam aktualizuji. Nutno říct, že od té doby, co mám možnost placení v hodinkách, ji používám velmi často. 

V aplikaci Connect stačí přidat platební kartu zadáním údajů (škoda, že nelze kartu načíst pomocí fotoaparátu, opisování je velmi zdlouhavé), po spojení s ověřovacím serverem se pak karta přidá do hodinek. Před placením zadáte PIN, což je na dotykovém displeji rychlejší než tlačítky.

Pokud máte aktivní snímač tepu, stačí PIN zadat jen jednou za 24 hodin (ale ne vždy to funguje, někdy je nutno PIN zadat častěji), případně po sundání a nasazení hodinek. Po zadání PINu pak stačí jen hodinky přiložit k terminálu nebo bankomatu a je to.

Podrobný návod: Garmin Pay: Jak na snadné placení s hodinkami

Kolik vydrží?

Všechny modely Fénix 7 vydrží déle než stejný model v řadě Fénix 6. Nejvýraznější je to samozřejmě u F7X, ale ani prostřední Fénix není žádný slabčák. V režimu GPS až 57 hodin, v režimu hodinek pak 18 dnů. A to ještě něco může přinést solární nabíjení. Podrobně jsou výdrže modelů uvedeny v tomto seznamu. Za lomítkem je vždy údaj pro výdrž se solárním nabíjením. V režimu hodinek je potřeba pochytat alespoň 150 klux během dne, v režimu GPS pak 50 klux po celou dobu GPS aktivity, tedy 50 klux/h. 

Fénix 7S

  • v režimu hodinek: 11/14 dní 
  • GPS: 37/46 hodin
  • všechny systémy: 26/30 hodin
  • všechny systémy s hudbou: 7 hodin
  • UltraTrac: 90/162 hodin
  • expediční režim: 26/43 dní

Fénix 7

  • v režimu hodinek: 18/22 dní 
  • v režimu hodinek s úsporou baterie: 57/173 dnů
  • GPS: 57/73 hodin
  • všechny systémy: 40/48 hodin
  • všechny systémy s hudbou: 10 hodin
  • UltraTrac: 136/289 hodin
  • expediční režim: 40/74 dní

Fénix 7X

  • v režimu hodinek: 28/37 dní 
  • v režimu hodinek s úsporou baterie: 90 dní/1 rok+
  • GPS: 89/122 hodin
  • všechny systémy: 63/77 hodin
  • všechny systémy s hudbou: 16 hodin
  • UltraTrac: 213/578 hodin
  • expediční režim: 62/139 dní

Solár pomůže, ale jen v létě

Abyste věděli, kolik slunečního záření jste během dne pochytali, můžete si zapnout doplněk Intenzita slunečního záření. Ten už nemá aktivní „dobíjecí“ kolečko jako na šestkách, takže nepoznáte, jak moc na hodinky svítí - jestli absorbují maximum či jen polovinu maxima. Na druhou stranu přibyl ukazatel „pohlceného“ záření - to je udáváno v kiloluxech během aktuální dne. Nevidíte tedy aktuální intenzitu, a to ani graficky, ani číselně, ale celkově zachycené světlo daného dne. 

Na další obrazovce doplňku se pak ukazuje denní průměr za posledních sedm dní a graf jednotlivých dnů. Je to podobné jako u kroků - přehledně vidíte, který den mělo slunce nějaký efekt a který žádný nebo minimální. S příchodem jara slunných dnů přibývá a současně se hodinky tak často neschovávají pod bundou, takže bude i patrný vliv solárního nabíjení. 

Tip: Fénix 7 a solární nabíjení: Vyšší efektivita + nový doplněk intenzity světla

Když jsem zkoušel hodinky Fénix 7 na přímém předjarním slunci, kdy byly natočeny ke slunečnímu kotouči, trvalo zachycení 10 kiloluxů šest a půl minuty. To znamená, že za hodinu by hodinky získaly energii ze záření o intenzitě 92,3 klux. Kdybychom tedy chtěli dosáhnout hodnot, jaké uvádí Garmin, a tedy 22 dnů pohotovosti (18 dnů bez soláru), pak k tomu stačí být na přímém slunci 100 minut denně. Ovšem podmínky jsou ne vždy ideální, takže ve výsledku to tak ty tři hodiny být klidně mohou.

Deset dní zvládne

A jaká je reálná výdrž hodinek? Během aktivity s GPS, kdy je aktivní opravdu jen GPS, si hodinky vezmou zhruba 2 % za hodinu, což by odpovídalo 50 hodinám (když není aktivní mapa). Se zhruba hodinkou aktivity denně mi vydržely hodinky deset dnů, což je na pohodu. Aktivní snímání tepu, připojení k mobilu, několikrát za den spuštění doplňku Snímek zdravotního stavu plus pár desítek kiloluxů slunečního záření. Dobití trvá zhruba hodinku, když je nabíječka zapojená do el. zásuvky. 

Když jsem srovnával se svými Fénix 6X Pro Solar, vydržely hodinky plus minus stejně. Celkem jsem s hodinkami měl 13 hodin venkovních aktivit, z toho deset hodin na kole a tři hodiny chůze, plus hodinku na válcích indoor. Hodinky Fénix 7 vydržely přesně deset dnů, než je bylo nutné dát do nabíječky. Hodinkám Fénix 6X Pro Solar v tu chvíli zbývalo 9 % baterie. To v podstatě přesně odpovídá papírovým údajům, kdy je výdrž F6X zhruba o deset procet delší. 

Tip: Kolik vydrží hodinky Fénix 7 Pro Solar? Srovnání s Fénix 6X Pro Solar

Ano, i ne

Musím přiznat, že na Fénix 7 jsem se fakt moc těšil. Po prvním zklamání z lesklého a málo kontrastního displeje ale přicházejí veskrze pozitivní dojmy. Je tu řada nových funkcí oproti šesté řadě, zlepšila se výdrž a efektivita solárního nabíjení, které mi oproti řadě šest dává podstatně větší smysl, zvlášť v letním období. 

Nepřehlednétě: Patnáct zásadních důvodů, proč (ne)upgradovat na Fénix 7 nebo Epix

Hodně potěší zlepšená citlivost a také rychlost satelitního přijímače, a to i v případě, že si nepořídíte safírovou verzi s duálním systémem GPS (GNSS). Zejména rychlost startu aktivity je úžasná oproti šesté generaci. Dál se posunula i rychlost systému – ne prostředí jako takové, ale třeba rychlost výpočtu trasy při navigaci nebo načítání naplánované trasy. Tam šestka znatelně pokulhává. Někoho může potěšit i dotykové ovládání, já ho měl zapnuté jen kvůli testu, pak jsem ho definitivně vypnul.

Trochu ale musím srovnávat s Fénix 6X Pro Solar, co jsem měl jako hlavní hodinky přes dva roky. Menší míra odlesků, větší displej při stejné hmotnosti nebo lépe provedené menu, to vše hovoří pro to nechat si tyto hodinky do doby, než se objeví osmá generace. Na druhou stranu sedmička má některá vylepšení, která oceňuji a která by se mě na šestce líbila: lepší GPS, nové tréninkové a běžecké funkce, Snímek zdravotního stavu či přesnější optický snímač. 

Tip: Fénix 6X: Co by mi opravdu chybělo oproti hodinkám Fénix 7 či Epix a bez čeho se obejdu

Zjednodušeně řečeno, pokud máte aktuálně Fénix 6, není upgrade na Fénix 7 nikterak akutní, pokud fakt netoužíte po přesné GPS, dotykovém displeji, několika lepších funkcích a delší výdrži. Do budoucna se ale budou nůžky ve funkcích mezi F6 a F7 rozevírat, protože Garmin updatuje už jen novější generaci. 

Plusy

  • Neustále zapnutý displej, skvěle čitelný na slunci
  • Kvalitní provedení, solární dobíjení
  • Dotykové i tlačítkové ovládání současně
  • Všechny myslitelné funkce

Minusy

  • Odlesky skla
  • Horší čitelnost za šera
  • Duální GPS a 32 GB jen pro safírovou verzi 

Stručné parametry

  • Rozměry: 47×47×14,5 mm 
  • Hmotnost: 79 g včetně řemínku, 56 g tělo hodinek (základní provedení); 73 g včetně řemínku, 50 g tělo hodinek (titanové provedení); 
  • Šířka řemínku: 22 mm, vyměnitelné
  • Displej: transreflexní MIP, průměr 1,3“ (33,02 mm)
  • Rozlišení displeje: 260 pixelů 
  • Baterie: až 18/22 dnů s měřením tepu, až 57/73 hodin s GPS a 10 hodin s GPS/Glonass/Galileo a aktivní hudbou
  • Bezdrátové technologie: ANT+, Bluetooth Smart, Wi-Fi
  • Senzory: optický HR, akcelerometr, gyroskop, teploměr, GPS (duální pro safírovou verzi), Glonass, Galileo
  • Vodotěsnost: 10 ATM (max 100 m) 
  • Garmin Pay: ano
  • Paměť pro hudbu: 16/32 GB 
  • Doporučená cena: 16 990 Kč základní model, solární 19 490 Kč, Sapphire Titan 21 990 Kč

Diskuse k článku (0)
Tagy: