Život s Garminem.cz


Blog o všech produktech Garminu, které lze použít pro jízdu na kole, běh, plavání nebo lyžování. A celkově o životě sportovce, jeho radostech i trápeních.

Kdo jsem? 

Jmenuji se Petr Broža a produkty Garminu používám od roku 2008, kdy jsem si pořídil cyklonavigaci Edge 705. Tu jsem pak měl celých devět let, než jsem ji v roce 2017 vyměnil za Edge 1030 Pro. A tento model jsem následně v roce 2022 nahradil za Edge 1040 Pro Solar. 

Moje první hodinky byly Vívoactive, následovaly Vívoactive HR, Forerunner 935, Fénix 6X Pro Solar a Epix Pro Sapphire. Nyní používám souběžně Fénix 7X Pro a Forerunner 965, pro testy jsem si pak pořídil ještě Venu 3, Epixy a Forerunnery 255. A samozřejmě cyklonavigaci Edge 1040 Solar

Díky dřívější spolupráci s Garminem se mi podařilo otestovat řadu dalších zařízení jako Forerunner 920 XT, Fénix 5X, Forerunner 735 XT, Forerunner 245 a 645 či cyklonavigaci Edge 820. Aktuálně testuji jen produkty, co si sám koupím, nebo o mi půjčí obchod Pulsmetry.cz (kterému tímto děkuji).

Kromě výše uvedených produktů mám doma ještě hodinky, které používají moje děti a manželka: Venu 2S, Venu 2, Venu 3, a další, které mám nebo jsem měl kůvli testům: Forerunner 45, Forerunner 55, Forerunner 255, Instinct 2, Instinct 2X a Epix (47 mm, původní).

Zdravotní problémy

Těsně před Vánocemi 2021 mě zčistajasna potkal kolaps. Důvodem byla prasklá aorta, z níž prosakovala krev do hrudního prostoru a hrozila tamponáda srdce. Díky včasnému zásahu Vojenské nemocnice v Brně a následnému převozu do Olomouce, kde jsem na kardiochirguii podstoupil operaci, jsem dnes naživu.

Mám nyní v hrudníku asi 6cm dlouhou náhradu aorty, s čímž přichází řada omezení. Už nemohu sportovat na maximum jako dříve, bral jsem prášky na snížení tepu, musím se hlídat a celkově mám řadu omezení aktivit. Ale důležité je, že žiju a všecko ostatní věci, co se dají zvládnout. 

Faktem je, že tento blog byl jedním z faktorů, který měl postavil opět na nohy. Už pár dnů po operaci jsem přidal první příspěvek a to, že Garmin zrovna v té době uvedl novou generaci Fénix 7 a hodinky Epix, mi pomohlo věřit tomu, že budu zase normálně fungovat. Následovala smršť produktů, které jsem chtěl otestovat, a tak tělu nezbývalo, než se dát do kupy.

A to se podařilo. Po téměř dvou letech jsem vysadil všechny léky a po sportovní stránce můžu fungovat na nějakých 70-80 %. Hlídám si tepovku a tlak, a pro náročnější aktivity používám elektrické kolo. Ale tím hlavním důvodem, co mi pomohl překonat prvotní obtíže spojené s operací a následnou rekonvalescencí byla moje rodina.