Život s Garminem.cz


Blog o všech produktech Garminu, které lze použít pro jízdu na kole, běh, plavání nebo lyžování. A celkově o životě sportovce, jeho radostech i trápeních.

Kdo jsem? 

Jmenuji se Petr Broža a produkty Garminu používám od roku 2008, kdy jsem si pořídil cyklonavigaci Edge 705. Tu jsem pak měl celých devět let, než jsem ji v roce 2017 vyměnil za Edge 1030 Pro. A tento model jsem následně v roce 2022 nahradil za Edge 1040 Pro Solar. 

Moje první hodinky byly Vívoactive, následovaly Vívoactive HR, Forerunner 935 a nyní mám Fénix 6X Pro Solar a Epix Pro Sapphire. Díky spolupráci s Garminem se mi podařilo otestovat řadu dalších zařízení jako Forerunner 920 XT, Fénix 5X, Forerunner 735 XT, Forerunner 245 a 645 či cyklonavigaci Edge 820. 

Aktuálně testuji jen ty produkty, co si sám zakoupím - a případně pak pošlu dál. Má to svoje výhody, nemusím se nikomu zodpovídat z toho, co napíšu. Což byl dříve docela problém. Kromě výše uvedených produktů mám doma ještě hodinky, které používají moje děti a manželka: Venu 2S, Venu 2, Forerunner 45 a Forerunner 55. 

Zdravotní problémy

Těsně před Vánocemi 2021 mě zčistajasna potkal kolaps. Důvodem byla prasklá aorta, z níž prosakovala krev do hrudního prostoru a hrozila tamponáda srdce. Díky včasnému zásahu Vojenské nemocnice v Brně a následnému převozu do Olomouce, kde jsem na kardiochirguii podstoupil operaci, jsem dnes naživu.

Mám nyní v hrudníku asi sedmicentrovou umělou aortu, s čímž přichází řada omezení. Už nemohu sportovat na maximum jako dříve, beru prášky na snížení tepu, musím se hlídat a celkově mám řadu omezení aktivit. Ale důležité je, že žiju a všecko ostatní věci, co se dají zvládnout. 

Faktem je, že tento blog byl jedním z faktorů, který měl postavil opět na nohy. Už pár dnů po operaci jsem přidal první příspěvek a to, že Garmin zrovna v té době uvedl novou generaci Fénix 7 a hodinky Epix, mi pomohlo věřit tomu, že se zase postavím na nohy. Následovala smršť produktů, které jsem chtěl otestovat, a tak tělu nezbývalo, než se dát do kupy.

A to se podařilo. Po téměř dvou letech jsem vysadil všechny léky a po sportovní stránce můžu fungovat na nějakých 70-80 %. Hlídám si tepovku a tlak, a pro náročnější aktivity používám elektrické kolo. Ale tím hlavním důvodem, co mi pomohl překonat prvotní obtíže spojené s operací a následnou rekonvalescencí byla moje rodina.