Zápisky bloggera (3): Příliš mnoho hodinek s AMOLED, údiv nad parádní čteností a doplněné články

22.9.2023
Kvůli hned dvěma novým hodinkám s displejem AMOLED se zpozdil druhý díl recenze Venu 3. Hodinky Forerunner 965 mě potěšily inovovanou aktivací svítilny, Edge 1040 mě trápí připojováním senzorů, přehled doplněných článků a další postřehy
Na Kozím hrádku

Tato fotka vznikla na Kozím hrádku v Mikulově, pohled směr Pálavské vrchy. Byla to moje nejdelší aktivita po operaci bez elektrokola. A taky mě parádně unavila... Na doplňkových obrázcích Edge 1040 se čtyřmi datovými souběžně s navigací, Skóre vytrvalosti na F7X Pro a svítilna na FR 965


Že jsou hodinky s displejem AMOLED budoucností Garminu, si myslím už delší dobu. Ostatně napsal jsem na toto téma článek nejen s nějakým obecným tlacháním, ale také s výhodami a nevýhodami oproti displejům klasickým, s nimž Garmin začínal. A přidal i přehled modelů, které AMOLED mají. 

Čtěte dále: Patří budoucnost hodinek Garminu displeji typu AMOLED? Výhody a nevýhody + aktuální modely

A tento přehled se tento týden rozrostl o další dva - Vívoactive 5 a Tactix 7 AMOLED. Kvůli nim jsem musel dokonce posunout vydání druhého dílu recenze Venu 3 - zásadně totiž nepublikuji více jak jeden článek denně, velmi brzy by totiž odtekly z titulky. A než budu mít nový web, který bude jednak přehlednější a jednak bude mít více článků na hlavní stránce, nechci to s novými články přehánět. 

Nové hodinky:

Mimochodem, tato sprška novinek je důvodem, proč jsem si nakonec nechal Fénix 7X Pro a nevybral si Epixy Pro 51 mm, které se mi líbí více. Měl bych totiž hned dvoje hodinky s AMOLED (mám ještě Forerunnery 965), a pak mohl bych na starou dobrou klasiku úplně zapomenout. A to rozhodně nechci, MIP hodinky tu s námi snad ještě chvíli budou. Doufám, že aspoň v řadě Fénix. (Forerunnery to mají imho nahnuté...)

Poznámka: Je to celkem hustý, 21. a 22. září bylo na titulce pět ze sedmi hlavních článků o hodinkách s displejem AMOLED.

Stále něco aktualizuji a doplňuji

Kromě psaní nových článků - nejvíce času mi teď zabrala recenze Venu 3 a představení nových hodinek - se věnuji také updatům článků starších, aby byly nestále aktuální. Pokud je úprava většího významu, tak článek pošlu na titulku, aby si ho vůbec někdo všimnul. Proto na titulce občas vidíte text, který jste už někdy předtím četli, jen nějakým způsobem doplněný.

Například do článku o čtyřech datových polích na mapě Edge 540/840/1040 jsem doplnil fotografii, jak vypadají čtyři pole při navigaci. Předtím jsem měl pouze obrázek bez navigace. Bohužel, když chcete mít při navigaci čtyři pole, tak přijdete o grafický profil naplánované trasy. Ale ten není vždy potřeba, může ho nahradit obrazovka ClimbPro.

Nepřehlédněte: Konečně! Cyklonavigace Edge umí zobrazit čtyři datová pole na obrazovce s mapou

U Edge 1040 ještě zůstanu. Dlouhodobě mě totiž trápí kvůli chybě, která po probuzení z režimu spánku nepřipojí senzory. Resp. třeba HRM-Pro se na chvíli ukáže, aby následně zmizel. A to platí bohužel i třeba pro čidlo rychlosti. Musím cyklonavigaci úplně vypnout a znovu zapnout - tedy restartovat. Děje se to bohužel prakticky pokaždé a trvá to velmi, velmi dlouho. Žádný nový firmware to ještě nevyřešil. 

Naopak ryze pozitivním zjištěním jest, že Forerunnery 965 (a pravděpodobně i další modely FR) umí konečně aktivovat svítilnu (tj. displej svítí na plné pecky) dvojstiskem tlačítka Power tak, jako Fénixy a Epixy. Když jsem nějaké dva měsíce nazpět psal, co mi na FR 965 chybí oproti Epixům, tak toto byla jedna z těch funkcí. 

Tip: Forerunner 965: Nejlepší hodinky současnosti? Možná. Oproti Epixům mi ovšem leccos chybí

Zásadně jsem také doplnil článek o Skóre vytrvalosti, přidal nové fotky, a to jak z Fénix 7X Pro, tak Forerunner 965, kde se tato funkce nově objevila také. Jsou i zde skrýnšoty z aplikace Connect, kde navíc najdete i detaily k historii - průběh skóre a aktivity, které na něj měli vliv, a to až rok dozadu. Časem jej proženu i přes titulku.

Čtěte dále: Skóre vytrvalosti: Metrika, která kombinuje tepovku, VO2max a délku aktivit. Dá se využít při tréninku?

 

Parádní čtenost článků. Díky!

Je velmi potěšující sledovat, jak některým článkům krásně roste čtenost - a někdy i dlohodobě. Ale některé z nich vyletí nahoru doslova raketově. To se týká především článku o zajímavých hodinkách, který má neuvěřitelnou, doslova rekordní čtenost. Poprvé jsem jej vydal o prázdninách a v mezičase párkrát prohnal přes titulku. Nyní už má 45 000 zobrazení a stále to roste. Přitom běžný článek má zpravidla jen několik tisíc přečtení. 

Nesmíte minout: Nejzajímavější hodinky: Univerzální, s nejlepším poměrem ceny výkonu, s nejdelší výdrží či odolností

Velmi dobře se čte také recenze Epixů Pro 51 mm - oproti megarecenzi Fénix 7X Pro má jen jednu kapitolu, protože vše podstatné jsem napsal v čtyřkapitolovém článků o Epixech 47 mm. Původně jsem ho vydal jen jako první dojmy a soustředil jsem se na srovnání s F7X Pro, ale jeho čtenost mě přesvědčila k tomu, abych jej doplnil a udělal z něj recenzi. 

Recenze: Hodinky Epix Pro 51 mm jsou prostě velké a mají obří výdrž. Taková Endura s displejem AMOLED

Ostatně popularita modelů s AMOLED je podle čtenosti článků zcela očividná. Například srovnání Epixů a Forerunnerů 965 má čtenost přes 13 tisíc, první dojmy přes 11 tisíc a představení novinky na jaře pak přes 12 tisíc. A já se tomu vůbec nedivím, modely s AMOLED jsou svěžím vánkem, který nabourává letité stereotypy, že hodinky Garminu mají transreflexní displej. 

Už jste četli? Srovnání Forerunner 965 vs. Epix (47 mm): Hodinky nejvyšších řad s displejem AMOLED. Které vybrat?

Další skvěle čtené články jsou pak už poněkud starší, ale stále aktualizované, aby v nich byly neustále čerstvé informace. K nim už nemusím psát žádné srdceryvné výlevy, vybral jsem pár zajímavých:

Článek o VO2max jsem publikoval poprvé někdy v roce 2017, takže tam je ta vysoká čtenost jasná. Ale třeba noční VST je relativně mladý článek - a je z toho poznat, že je to metrika vysoce sledovaná.

Diskuze se krásně rozjíždějí

Na závěr už jen pár slov k diskuzím. Jsem velmi rád, že se vám líbí, i když jsou zatím velmi nedokonalé. I pro mě je super, že mám možnost aspoň nějaké komunikace s uživateli/ čtenáři, když už mi Facebook zavřel mou stránku.

Tip: Ze zápisků Garmin bloggera (1): Facebook mi zablokoval stránku Život s Garminem a já netuším proč

Počítám, že během října se mi podaří diskuze doladit tak, aby se ukazovaly poslední příspěvky v boxu v pravém sloupci, a také aby počet příspěvků byl vidět na titulní straně u perexu. To by výrazně usnadnilo orientaci. Tak mějte trpělivost. 

Nepřehlédněte: Diskuze k článkům usnadní komunikaci. Zatím v omezené formě a bez možnosti přihlašování

U dalšího vydání blogu zase za týden!


Diskuse k článku (12)
Tagy: