Tactix 7 AMOLED: Epix Pro 51 mm už nejsou jediné. Garmin uvedl další velké hodinky do rodiny AMOLED

20.9.2023
Optický snímač páté generace, bílá a zelená svítilna, noční vidění, červený displej Red Shift, obří výdrž a taktické funkce jako režim Stealth či Kill switch. To je nový přírůstek do řady Tactix 7 s displejem AMOLED
Tactix 7 ve verzi AMOLED

Vycházejí z Epix Pro 51 mm, ale přidávají řadu dalších funkcí. A navíc se liší i designem lunety a tlačítek


Garmin postupně doplňuje AMOLED hodinky do všech svých řad. Pokud pominu řadu Venu, která je svébytná, pak prvními hodinkami s AMOLED, které měly základ v nějakém modelu s transreflexním displejem MIP, byly Epixy. Ty vycházejí z řady Fénix 7. Letos byly doplněny o další velikosti, původní 47mm model má nyní dva „brášky“, a to o velikosti 42 a 51 mm.

Následovaly Quatixy 7, které vycházejí z původních Epixů (47 m), komplet nová řada MARQ 2, která ale není kopií Epixů, má totiž nejen odlišný design, menší průměr těla a měnší displej. Letos na jaře se pak přidaly hodinky Forerunnery 265 a 965, které doplňují stávající Frerunnery 255 a 955 s displejem MIP. 

Tip: Patří budoucnost hodinek Garminu displeji typu AMOLED? Výhody a nevýhody + aktuální modely

Rodina Tactix 7 už má 4 členy

A nyní Garmin uvedl model s AMOLED také do řady Tactix 7. Ten vychází z Epix Pro 51 mm, takže už má optický snímač páté generace. Nechybí ani vylepšené vestavěné světlo, které má ale místo červené zelenou barvu kvůli nočnímu vidění. Nočnímu vidění je přizpůsobeno i zelené světlo displeje ve třech úrovních, hodinky ale umí i červený displej, RedShift. Mně se Tactixy vždy líbily více než Fénixy či Epixy, a to díky jinak tvarované lunetě. Mají ale vyšší cenu a možnosti, které bych nevyužil. 

Nepřehlédněte: Recenze: Hodinky Epix Pro 51 mm jsou prostě velké a mají obří výdrž. Taková Endura s displejem AMOLED

Jde především o taktické funkce, jimiž se řada Tactix odlišuje od Fénix 7 (a nyní i Epix). Například režim Stealth, který vypne bezdrátovou komunikaci, ale přesto shromažďuje údaje o ušlé/uběhnuté/ujeté vzdálenosti a biometrické údaje bez záznamu údajů o poloze. Využití této funkce umožňuje hodinky používat a dokonce odesílat zaznamenaná data - a zároveň skrýt svou polohu, která je obvykle viditelná prostřednictvím mobilních aplikací.

Cena těchto „vylepšených Epixů“ je 33 990 Kč, zatímco běžné Epixy Pro 51 mm stojí 26 990 Kč. Standardem je safírové sklo a titanové provedení lunety a dýnka, nylonový řemínek a DLC povrchová úprava polymerového těla. Nejlevnější model pak vychází z Fénix 7X (původních), nemá solární dobíjení a pořídíte jej za 26 990 Kč


Diskuse k článku (13)