Zápisky Garmin bloggera (1): Facebook mi zablokoval stránku Život s Garminem a já netuším proč

29.8.2023
Už tři týdny není vidět moje stránka na Facebooku. Je zablokovaná, protože prý porušuji pravidla komunity
Poslední příspěvek

K zablokování došlo po publikaci tohoto příspěvku


Stalo se to krátce poté, co jsem publikoval obrázek, kde mám na sobě holter kvůli kontrolnímu měření. K tomu jsem připojil tento text - je ostatně vidět i na skrýnšotu:

Dnes ráno mi sundali kontrolní holter, který měří EKG celých 24 hodin. Určitě jste ho někteří na sobě měli - nic pohodlného, ale dá se to. Prý mám zařadit nějakou fyzickou aktivitu, aby bylo vidět chování srdce v zátěži. Tak jsem si dal trail, co mám za barákem, a na výšlapu jsem si pořádně mákl. Betablokátor (1,25 mg) tepovku brzdí, ale i tak šla až ke 150 tp/m, což normálně nedělám, snažím se držet do 130 tp/m. Tak uvidím, co mi na to řekne kardioložka. Mám povolené aerobní aktivity jako jízda na kole, ale nevím, jestli se její představa slučuje s tou mojí. Připomíná mi to: „A terazky mi povedztě, Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým slovom absurdný?" A nejhorší na tom je, že mi zase oholili hrudník. Vypadám teď jako puberťák. 

Možná se Facebooku nelíbilo, že mi jsou vidět bradavky, nevím. Žádné vysvětlení jsem nedostal, jen jsem mohl požádat o přezkoumání rozhodnutí. Prý opakovaně porušuji pravidla komunity. Vážně netuším, čím - fotkami hodinek a cyklonavigací? Nebo fakt Facebooku vadí, že jsem si musel oholit hrudník?

Už jsou to tři týdny a stále se nic neděje. Asi má partička Indů nebo Pákistánců moc práce s řešením podobných „porušení“. Je také možné, že stránku už obnovit nepůjde. Proto nyní řeším, jak se do budoucna bez Facebooku obejít. Používal jsem ji nejen jako jakýsi newsletter - tedy informace tlačené (push) směrem ke čtenářům/členům, ale i jako diskuzní fórum a nápadník.

Zkrátka, Facebook jako služba u mě utrpěla další šrám. Nejenže v poslední době jen tahá z lidí peníze (bez placených příspěvků se k lidem už skoro nedostanete), ale přišla také s řadou různých omezení, které používání služby hodně znesnadňují. A navíc všudy přítomné návržené příspěvky, které vytlačují ty organické - lidí, co mám v přátelích. Prostě hromada balastu. 

Pokud se mi podaří přejít na nový systém s novým designem a s funkční mobilní verzí (90 % procent mých čtenářů chodí z mobilu), tak přidám diskuze ke článkům a možná i diskuzní fórum, které Facebook zcela nahradí. Ale to bude ještě trvat...


Diskuse k článku (0)