Hodinky Forerunner 965: Běžecký topmodel s displejem AMOLED a velkou úhlopříčkou

2.3.2023
Nové hodinky budou mít podobně jako model Epix displej AMOLED, ale s větší úhlopříčkou. Navíc vydrží déle v režimu hodinek a získají vylepšené funkce (oficiálně)
Forerunner 965

Všechny nabízené barevné kombinace nového modelu s AMOLED displejem


Model Forerunner 965, který přichází na trh společně s hodinkami Forerunner 265, nelze pokládat za nástupce FR 955. V podstatě jde o podobnou koexistenci jako u Fénix 7 a Epix. Jedny hodinky mají klasický displej, druhé AMOLED. Jenže zatímco Fénix 7 a Epix jsou stejné a liší se opravdu jen provedením displeje, hodinky Forerunner 965 vypadají úplně jinak než FR 955.

Nepřehlédněte: Forerunner 265 a 265S: Hodinky střední třídy ve dvou velikostech a displejem AMOLED

Velký displej, malé tělo

Hodinky mají jednak luxusnější kovovou (titanovou) lunetu, jednak větší displej ve stejném těle (47,2 mm) – 1,4" místo 1,3" u FR 955. To znamená jednak menší okraje okolo displeje a jednak to, že velikost displeje je stejná jako u podstatně větších hodinek Fénix 6X/7X (a odvozených). Díky tomu mají hodinky menší okraje okolo displeje. AMOLED displej totiž nemusí řešit solární dobíjení, a tak Garmin mohl vypustit solární proužek a zvětšit tak displej.

Zkrátka jsou to první AMOLED hodinky Garminu, které mají tak velký displej, a to ještě v relativně kompaktním těle. Podobně úzké okraje má snad jen model Venu 2 Plus - 1,3" displej v těle 43,6 mm. Hodinky Epix a MARQ mají rámeček okolo displeje o poznání větší. Majitelé Epixů ale nemusí smutnit, FR 965 zobrazí na větším displeji jen šest datových polí, zatímco Epixy (a dokonce i menší MARQ 2) jich umí osm. 


Nepřehlédněte: Velká recenze hodinek Forerunner 965


Krycím sklem je Gorilla Glass DX stejně jako u FR 955, což by znamenalo méně odlesků než mají například safírové Epixy. A méně odlesků rovná se lepší kontrast za všech okolností. Když srovnávám Venu 2 a Epixy, tak Venu 2 mají v interiéru černější černou, protože se tolik neodráží bílá ze zdí. Také by to mohlo pomoci trošku venku, kde na Epixech vidím spíše mraky a stormy, než data. 

Tip: Displeje hodinek: Jaké parametry a funkce zhoršují čitelnost a zvyšují odlesky

Tělo hodinek je stejné jako u všech Forerunnerů, tedy tvrzený polymer zpevněný uhlíkovými vlákny, nicméně díky kovové lunetě už hodinky vypadají o poznání luxusněji než FR 955. Hmotnost je stejná jako u FR 955 Solar - 53 g. Hodinky jsou navíc o 1,2mm tenčí než FR 955, takže na ruce lépe sedí a i lépe vypadají. 


Recenze hodinek Forerunner 955

Recenze hodinek Forerunner 255

Nepřehlédněte: Velké srovnání: Hodinky Forerunner 255 nebo 955? Pro koho jsou, čím se liší a které zvolit?


Funkční vylepšení

Původně se předpokládalo, že kovová luneta je zde přítomna kvůli funkci EKG, to se ale nepotvrdilo. Tuto funkci Garmin nedávno přidal právě do modelu Venu 2 Plus, které mají rovněž kovovou lunetu - ta je potřeba k uzavření elektrického okruhu. Hodinky FR 965 ale nemají kovový kroužek kolem optického snímače, takže obvod není jak uzavřit.

Dále se spekulovalo o bezdrátovém nabíjení, ale to tu rovněž nemáme. K tomu je potřeba mít co největší plochu pro nabíjecí cívky a FR 965 má oproti Vímovove Trend standardní nabíjecí konektor, který celkem hodně zasahuje do dýnka. Garmin si tyto dvě funkce asi šetří na novou generaci Fénixů - nechce si ji vyplýtvat příliš brzy.

TIp: Garmin finálně uvedl EKG: Podrobné měření srdeční aktivity a případné odhalení problémů

Hodinky nově podporují dynamiku běhu bez nutnosti mít na sobě hrudní pás či footpod - podobně jako u běžeckých wattů. Je však omezená oproti možnostem s hruďákem - nezměří vyvážení levé a pravé nohy. Pro tuto metriku je třeba mít hrudní pás. Novinkou je také poměr krátkodobé zátěže k dlouhodobé zátěži - obě funkce se objeví později také ve FR 955 a Fénix 7/Epix. 

Čtěte dále:

A jaké jsou rozdíly modelu FR 965 oproti FR 265?

 • Větší displej: 1,4" oproti 1,3"
 • Podpora map a plné navigace
 • Cyklistická dynamika (FR 265 mají jen běžeckou)
 • Metrika Stamina/Výdrž
 • Funkce ClimbPro se zobrazením stoupání na trase
 • Zátěžový poměr: Krátkodobá vs. dlouhodobá zátěž

Výdrž slušná

Výdrž v režimu hodinek (s vypnutým displejem) dosahuje 23 dnů, což je více než mají Epixy i Forerunner 955 a dokonce i Fénix 7. Ale při aktivitě s GPS je to jen 31 hodin (se zapnutým displejem), což je naopak méně než mají hodinky FR 955 (42 hodin bez solárního nabíjení, 49 hodin se solárním nabíjením). V režimu duální GPS je to pak 19 hodin a s aktivní funkcí SatIQ o něco více - 22 hodin.  

Cena hodinek činí 15 990 Kč, tedy stejně jako je doporučená koncovka modelu FR 955 Solar. Barevné varianty jsou trošku odvážnější:

 • černá a šedá (black and powder gray)
 • bílá a šedá (whitestone and powder gray)
 • černá a žlutá (black and amp yellow)

Zejména posledně jmenovaná kombinace je na top model Garminu hodně netradiční. Faktem ale je, že jde jen o řemínek, který lze snadno vyměnit. To u bílošedé kombinace je bílé i tělo, takže i když dáte třeba černý řemínek, stále budou hodinky bílé a mít světlou lunetu. 

Stručné parametry

 • Rozměry: 47,2 × 47,2 × 13,2 mm
 • Hmotnost: 53 g 
 • Displej: 1,4" dotykový AMOLED, rozlišení 454 × 454 bodů 
 • Krycí sklo Gorilla Glass DX
 • Titanová luneta, řemínek 22 mm, vyměnitelný 
 • Výdrž baterie: až 23 dnů v režimu hodinek, až 31 hodin s GPS, v režimu SatIQ 22 hodin a v režimu multiband 19 hodin
 • Kompletní mapové podklady
 • Paměť: 32 GB 
 • Vylepšená metrika Připravenost k tréninku 
 • Podpora pro dynamiku běhu bez hrudního pásu 
 • Garmin Pay, přehrávání hudby (Spotify, Amazon Music, Deezer)
 • Cena: 15 990 Kč

Diskuse k článku (0)