Zklamání: Hodinky Forerunner 965 umí na displeji velkém jako Fénix 7X jen šest datových polí. Proč?

4.3.2023
Tyhle hodinky jsou jako sen. Lehké, s velkým a kontrastním displejem čitelným za většiny okolností, plně vybavené vč. map. Jedna pro mě zásadní vlastnosti jim však oproti Epixům chybí...
Forerunner 965 vs. Epix

Velký displej, ale jen šest datových polí (zdroj: DC Rainmaker)


Oživeno: V novém updatu už Forerunner 965, stejně nako FR 265 nebo FR 955, umí zobrazit až osm datových polí. Trvalo to více než půl roku, než se k tomu Garmin dokopal, ale díky za to!

Nepřehlédněte: Novinky pro řadu Forerunner: Doplněk zdřímnutí, vylepšené Body Battery, inlajny či obrázky v notifikacích


Když Garmin uvedl na trh Epixy, překvapilo mě, že umožňuji na stejně velkém displeji jako mají hodinky Fénix 7 – uhlopříčka 1,3" – zobrazit až osm datových polí. To byla do té doby výsada modelu Fénix 6X (a následně Fénix 7X) s úhlopříčkou 1,4". Byl to jeden z důvodů, proč jsem loni na jaře nakonec hodinky Fénix 7 poslal dál a nechal si právě Epixy.

Tip: Garmin Epix: Jak jsem mezi novinkami hledal ideální hodinky aneb Proč jsou pro mě nakonec lepší než Fénix 7

Sedm a osm polí jako základ

Používám totiž primárně zobrazení sedmi datových polí s jedním centrálním, které je o polovinu větší než ostatní data. To mi vyhovuje při všech aktivitách - jízda na kole, chůze, kardio apod. Osm datových polí pak dle potřeby mám na druhé datové obrazovce s tím, že některá data jsou zde duplicitní s první obrazovkou (zpravidla aktuální a průměrná tepovka).

Hodně mě překvapilo, že osm datových polí zobrazí také hodinky MARQ 2 s displejem o velikosti 1,2". Všechny ostatní hodinky jako Forerunner 255/955, Forerunner 945 či Fénix 6S/6/7S/7 zobrazí jako své maximum šest polí. A některé modely jako Venu 2, Vívoactive 4 či Forerunner 245/745 zobrazí jen čtyři datová pole. 

Nepřehlédněte: Hodinky MARQ 2 zobrazí na malém displeji osm datových polí. Proč to neumí Fénix 7?

Důležité je však vědět, že rozdíl mezi šesti a osmi poli není ve velikosti dat jako takových, ale jen v absenci popisků v horní řadě a jednotlivé řádky jsou blíže sobě. Čili argument, že data jsou hůře čitelná, je lichý. Jsou jen více nahusto. Důvod, proč třeba Fénix 7 neumí zobrazit osm řádků, mi tedy uniká - místa je na displeji dost, což dokazují i nejrůznější aktivity z Connect IQ umožňující zobrazit až deset polí. 

Garmine, proč?

Hodně jsem se proto těšil na Forerunner 965 s displejem o úhlopříčce 1,4" - tedy stejně velkém, jako mají hodinky Fénix 7X, Enduro 2 apod. Jenže Garmin z nějakého mě naprosto nepochopitelného důvodu omezil maximum datových polí na šest. Tedy stejně, jako zobrazí třeba Forerunner 255S/265S s úhlopříčkou 1,1", který je výrazně menší. 

Nepřehlédněte: Srovnání Forerunner 965 vs. Epix Pro: Hodinky nejvyšších řad s displejem AMOLED ze různých úhlů pohledu

Všímá si toho ve své recenzi i DC Rainmaker, který doslova píše: „It’s somewhat interesting that the slightly smaller display Epix (1.3” vs 1.4” on the FR965) allows 8 data fields per page. Again, another example of seemingly unnecessary inconsistencies between the Forerunner and Epix/Fenix product lineups." 

Tedy: „Je poněkud zajímavé, že o něco menší displej Epixu (1,3" oproti 1,4" u FR 965) umožňuje zobrazit osm datových polí na stránku. Opět další příklad zjevně zbytečných nesrovnalostí mezi produktovými řadami Forerunner a Epix/Fenix."

Plánoval jsem, že hodinky Forerunner 965 nahradí moje Epixy, o čemž teď lehce pochybuji. Vyšší počet datových polí je pro mě zásadní vlastnost. Tak uvídím, jestli pro mě bude důležitější možnost zobrazit sedm/osm datových polí, nebo větší displej, tenčí provedení a nižší hmotnost. Pravdou ale je, že o Epixech jsem zpočátku pochyboval, a teď je mám hako hlavní hodinky...


Diskuse k článku (0)
Tagy: 
Zdroj: 
DC Rainmaker