Forerunner 265 a Forerunner 965: Nové běžecké hodinky s displejem AMOLED (první info)

13.2.2023
Garmin to s displejem typu AMOLED myslí fakt vážně. A není divu, řada uživatelů chce hezčí displeje než nekontrastní a mdlé displeje typu MIP, co mají Fénixy a Forerunnery odnepaměti
Forerunner 265s

Uniklé fotografie (počítačové rendery) odhalují velmi odvážné barevné kombinace menšího modelu Forerunner 265s


Oba modely již byly představeny oficiálně. Veškeré nově zjištěné informace jsou tak aktualizovány jen v níže uvedených článcích.

Oficiální obrázky, barevné varianty a další detaily:


Zatímco v letech 2020 a 2021 si dával Garmin kvůli Covidu celkem pauzu, loni uvedl tolik novinek, že nad tím až přecházel zrak. A zjevně nepolevuje ani letos, kromě očekávaných cyklonavigací Edge 540 a Edge 840 pro nás připravil nové běžecké hodinky.

Čtěte dále: Bohatý rok 2022 aneb Kompletní přehled novinek Garminu: Hodinky, náramky, cyklonavigace

Během března představí hned dva nové modely - Forerunner 265/265S a Forerunner 965. Podle názvu by se mohlo zdát, že jde o nástupce nedávno uvedených modelů FR 255 a 955, ale realita je daleko prostší: Jde víceméně o ty samé hodinky, jen s displejem typu AMOLED, které budou nabízeny souběžně s FR 255 a 955. Tak, jako koexistuje Epix a Fénix 7. Nabídka hodinek Garminu se tak výrazně rozšíří. 


Recenze hodinek Forerunner 955

Recenze hodinek Forerunner 255

Nepřehlédněte: Velké srovnání: Hodinky Forerunner 255 nebo 955? Pro koho jsou, čím se liší a které zvolit?


Větší displej pro FR 965

Forerunner 965 navíc dostane větší displej, a sice 1,4", což je stejný rozměr, jako má Fénix 6X/7X a odvozené modely jako Enduro/2 či Tactix 7/Delta. Vzhledem k tomu, že hodinky budou mít - alespoň podle oficiálních obrázků - stejné rozměry jako Forerunner 955, budou mít s větším displejem užší okraj. 

Jsou to tak první hodinky s displejem tohoto typu, co mají takto velký rozměr. Aktuálně tu máme MARQ 2 s displejem 1,2" a Venu 2/Epix s displejem 1,3". Novinka by mohla mít rozlišení 454 bodů, což je rozlišení dříve mylně uváděno u Epixů. Ty mají společně s Venu 2 rozlišení 416 pixelů. 

Větší displej je logickým krokem, protože u displeje AMOLED není nutno řešit solární kroužek, který zabírá cenné místo. Akorát to naštve majitele Epixů, kteří si koupili drahé hodinky a ve stejném těle tak mají displej o krapítek menší. Mimochodem, s AMOLED displejem by dotykové ovládání mohl dostat i model FR 265 - AMOLED je u Garminu spojen vždy s dotykem. Uviídme.  

Nepřehlédněte: Hodinky s AMOLED displejem nemají solární dobíjení. Zatím. Garmin ale něco chystá

AMOLED displej nabízí výrazně lepší kontrast, více barev, které umožní ukázat hezčí grafiku - ať už v aplikací, doplňcích nebo vzhledech hodinek. Ostatně, když se podíváte na Fénixy a Epixy, ten rozdíl je patrný na první pohled. AMOLED má samozřejmě větší spotřebu a horší viditelnost na slunci, ale ve většině případů nabídne lepší uživatelský zážitek než transreflexní displej typu MIP. To, že Garmin bude hodlá častěji hodinky s tímto displejem, jsem ostatně zmínil už loni. 

Tip: Patří budoucnost hodinek Garminu displeji typu AMOLED? Výhody a nevýhody. Přehled hodinek

EKG a dynamika běhu

Funkční výbava by měla být totožná, nicméně je možné, že alespoň Forerunner 965 bude mít nedávno oficiálně uvedenou funkci EKG, která může odhalit případné srdeční problémy. Oproti FR 265 má mít totiž titanovou lunetu, která by sloužila k uzavření elektrického obvodu, což je pro měření EKG nutnost. Přesně tak fungují hodinky Venu 2 Plus, které funkci EKG získaly jako první.

Čtěte dále: Garmin finálně uvedl EKG: Podrobné měření srdeční aktivity a případné odhalení problémů

Zdroje zmiňují také možnost zaznamenávat dynamiku běhu bez nutnosti mít na sobě hrudní pást či footpod - podobně jako u běžeckých wattů. Je otázkou, zda půjde o specifikum jen těchto modelů, či se tato funkce následně objeví také ve starších hodinkách. Je totiž možné, že je k tomu potřeba mít v hodinkách nějaký dodatečný snímač.

Model FR 265/265S navíc dostane kombinovanou metriku Připravenost k tréninku. To by mohlo znamenat, že se časem objeví i ve FR 255. Ale je to zatím jen spekulace. Je však logické, že všechny tyto funkce a novinky zvýší cenu, oba modely budou stát více než Forerunner 255 a 955. 


Diskuse k článku (0)