Stylové hodinky Vívomove Trend s displejem přes celou plochu a bezdrátovým nabíjením

17.2.2023
Garmin postupně testuje nové funkce na stylových hodinkách. Model Venu 2 Plus dostal EKG, hodinky Vívomove Trend pak bezdrátové nabíjení. Navíc mají hodinky oproti starším modelům displej přes celou plochu
Vívomove Trend

Model, který míří jednoznačně na ženy, ale v černém provedení se neztratí ani u mužů


Hodinky Vívomove Trend jsou hybridem mezi klasickými analogovými hodinkami a chytrým náramkem. Stejně jako starší modely Vívomove mají navíc kromě ručiček také displej, které zobrazuje vaše fitness a zdravotní statistiky. Už ale nejde o proužek ve spodní části, ale zabírá celou obrazovku - po vzoru Instinct Crossover. Údaje se tedy zobrazují nad i pod ručičkami.

Displej je nyní typu LCD, nikoliv OLED, a je čitelnější na slunci než dříve. Data a informace se zobrazují na požádání, což šetří energii, a současně vytváří dojem, že máte na ruce stylové klasické hodinky. Když je potřeba, ručičky se přesunou do takové pozice, aby nepřekážely zobrazeným údajům. Opět stejné jako u Crossoverů. 

Oproti modelu Vívomove Sport má tato novinka následující funkce:

  • Garmin Pay pro bezkontaktní platby
  • barometr - sleduje nastoupaná patra
  • skóre spánku (Vívomove Sport dostane později v rámci updatu)
  • displej typu LCD místo OLED
  • dotykový je nyní celý displej
  • rozlišení výšení z 132 × 64 px na 346 × 254 px
  • ocelová luneta místo polymerové

Hodinkám zůstává velikost 40 mm, tedy jsou stejné jako třeba Vívoactive 4S nebo Venu 2S. V režimu chytrých hodinek, kdy sledují tepovku a můžete používat všechny funkce, vydrží pět dnů, v režimu čistých hodinek pak o den déle. Protože chybí GPS, všechny venkovní aktivity potřebují k funkci mobilní telefon.

Je trochu škoda, že chybí funkce EKG i přes přítomnost ocelové lunety - hodinky mají jen starší optický snímač. Na druhou stranu nás Garmin překvapil bezdrátovým dobíjeném standardu QI - už tak nemusíte myslet na to, že potřebujete kabel. Bezdrátové podložky jsou čím dále běžnějším vybavením domácností a kanceláří.

Bohužel, modely Forerunner 265 a 965, které byly uvedeny na začátku března 2023, se musejí obejít bez bezdrátu - nabíjí se klasicky kabelem. Hodinky Vívomove Trend tak jsou zatím jediné, které tuto funkci podporují. 


Diskuse k článku (0)