Vánoční slevy: Padají ceny hodinek Forerunner 955 a 965, ale i modelů Forerunner 255 a 265. Čas běží...

7.12.2023
Zejména model Forerunner 955 je nyní výhodnější než kdy jindy. O dva tisíce také klesla cena top běžeckých hodinek Forerunner 965 a za dobrou cenu jsou i základní modely FR 255 a 265. A to přímo u prodejců, ne v řetězcích
Hodinky Forerunner 955

Nejvýhodnější mapové hodinky současnosti (montáž Hodinky365+Shutterstock)


Nejprve tu byl nákupní „svátek“ Black Friday, v němž se některé ceny hodinek a dalších produktů Garminu dostaly extrémně nízko, a to díky řetězcům jako Alza nebo Datart, nyní jsou tu Vánoce. Základní přehled jsem publikoval už dříve, přičemž jej postupně aktualizuji - najdete v něm slevy, které nabízí jednak Garmin samotný, jednak prodejci.

Tip: Vánoční slevy: Některé přímo od Garminu, jiné od prodejců. Výhodnější jsou především Fénixy a Epixy

Na některé slevy, které postupně přibývají, ale chci upozornit zvlášť, protože stojí za povšimnutí. Navíc je nenabízí řetězce (kde je mi takové podbízení fakt nesympatické), ale přímo prodejci, kteří se hodinkami a produkty Garminu (a dalších firem jako Suunto nebo Polar) zabývají primárně; konkrétně sleduji Pulsmetry.cz, Kobras Runlab a Hodinky365

Forerunner 955

Už začátkem prosince jsem si všiml, že obchod Pulsmetry.cz snížil cenu hodinek Forerunner 955 na historické minimum: základní model lze koupit už za 9 490 Kč. Oficální koncovka je přitom 11 490 Kč. Solární edici pak pořídíte za 12 490 Kč. Levněji jsem je aktuálně nikde nenaše, pokud se tedy nejedná o rozbalený nebo použítý kus.

Nepřehlédněte recenzi hodinek FR 955:

Upřímně bych se ale na solár v klidu vykašlal, jednak pomůže jen pár týdnů v roce, jednak zhoršuje optické vlastnosti displeje - více se leskne, a jednak je prostě dražší o tři tisíce, a to není málo. Garmin udává výdrž se solárem 49 hodin oproti 42 hodinám bez pomoci slunce, ale to musí na hodinky fakt svítit. A o tom, že solár je většinu roku k ničemu, jsem se zmínil ve svém starším článku.

Nepřehlédněte: Má smysl solární dobíjení? Až na pár dnů v roce celkem zbytná funkce. Alespoň pro mě

 

 

Mimochodem, při uvedení na trh nasadil Garmin fakt vysokou cenu: 14 990 Kč za základní edici a 16 990 Kč za edici se solárním nabíjením. Během pár dnů ale zlevnil, a to na 13 490 Kč, resp. 15 990 Kč, což už bylo přijatelnější. Nyní je koncovka nastavena na 11 490 Kč a 13 990 Kč, takže je dobře vidět, o kolik během roku a půl Garmin srazil cenu dolů.

Forerunner 965

Další parádní pokles ceny potkal AMOLED hodinky Forerunner 965. Ty jsou u prodejců, konkrétně Kobras Runlab nebo Hodinky365, dostupné už za 13 990 Kč. Přitom ještě před měsícem je všechny obchody nabízely za doporučenou koncovku 15 990 Kč. Tyto hodinky považuji aktuálně za to nejlepší, co si můžete u Garminu koupit.

Nepřehlédněte velkou recenzi hodinek FR 965:

Proč? Jsou lehké, tenké, mají skvělou čitelnost (žádné otravné odlesky), parádně se nosí, mají solidní výdrž - po nabití mi ukazují 25 dnů - a hlavně mají skoro ty samé funkce jako Epixy nebo Fénixy 7. Schválně píšu skoro, protože mi některé detaily chybí, například vylepšené profily napájení, funkce jako Poslední doplňky nebo možnost aktivovat úsporný režim pro režim spánku.

Čtěte dále: Zkušenosti s hodinkami Forerunner 965: Nejlepší hodinky současnosti? K dokonalosti pár drobností chybí

Základní modely šly také dolů

Zatímco vyšší mapové modely Forerunnerů se nabízí jen v jedné velikosti, levnější provedení, Forerunner 255 a 265, si můžete pořídit ve dvou velikostech. Neplatí, že menší model je levnější, doporučená cena je stejná. Forerunnery 265 s displejem AMOLED jsou vybaveny lépe než FR 255, mají dotyk a více funkcí, takže základní cena je vyšší.

Nepřehlédněte: Srovnání Forerunner 265 vs. Forerunner 255: Chcete si připlácet za AMOLED a dotyk? 

Forerunnery 255 se pak nabízejí kromě dvou velikostí také v provedení s hudbou a bez hudby, přičemž model bez hudby nemá Wi-Fi - což trochu komplikuje update firmwaru v betaverzi, které jsou dostupné jen přes Wi-Fi. Základní model stojí dle Garminu 8 390 Kč, model s hudbou pak 9 590 Kč. 

 

 

Ovšem v obchodech jako Hodinky365 už můžete mít základní model FR 255 za 6 690 Kč a model s hudbou pak za 7 690 Kč. Některé modely jsou pak dražší, záleží na barevném provedení a velikosti. Týž obchod má pak Furerunnery 265 za 10 490 Kč, zatímco koncovka Garminu činí 11 990 Kč.

Lepší Body Battery

Všechny Forerunnery nedávno dostaly vylepšenou metriku Body Battery, stejně jako Venu 3, Vívoactive 5, Fénix 7 a Epix (+odvozené modely). Ta nejen lépe zobrazuje stres v závislosti na BB, ale také ukáže faktory, které mají vliv na růst či pokles energie, jako spánek, zdřímnutáí, aktivity či odpočinek.

Tip: Přepracované Body Battery s faktory ovlivňující energii. Spánek, aktivity, zdřímnutí, odpočinek

V menu Zdraví a wellness pak najdete související funkce pro hlídání stresu či zobrazení denního přehledu. Ten na konci dne, zhruba dvě hodiny před plánovaným časem spánku, textové hodnocení vašich aktivit či odpočinku během celého dne. Můžete si jej zobrazit také přímo z doplňku Body Battery. 

Čtete dále: Finálka pro řadu Forerunner: Doplněk zdřímnutí, vylepšené Body Battery, inlajny či obrázky v notifikacích


Dlouhodobě nízké jsou pak ceny hodinek řady Fénix 7 Pro a Epix Pro, například safírové Epixy Pro 47 mm lze koupit místo za koncovku 24 990 Kč jen za 19 990 Kč. Přehled snížených cen Fénixů a Epixů najdete ve zmíněném vánočním přehledu


Diskuse k článku (22)
Tagy: