Recenze hodinek Fénix 6X Pro Solar: To nejlepší, co můžete mít od Garminu na ruce (i na kole)

16.3.2021
Modelová řada hodinek Fénix 6 a modely od ní odvozené je v tuto chvíli tím nejlepším, co vám může Garmin pro vaše ruce nabídnout. Provedení 6X Pro Solar s titanovým tělem a karbonovou povrchovou úpravou jsou pak vrcholem, který určitě stojí za zmínku
Fénix 6X Pro Solar

Základní vzhled hodinek F6X Pro Solar ukazuje aktuální intenzitu slunečního záření - a tedy i nabíjení


Pokud vás hodinky opravdu zajímají, publikoval jsem po dvou letech nový text, něco jako rozšířenou recenzi s mnoha novými fakty a zkušenostmi.

Tři roky na ruce: Stále skvělé hodinky Fénix 6X


Hodinky Fénix 6 jsou na trhu už přes rok a půl. Garmin je známý tím, že neaktualizuje svoje modelové řady příliš často. Ostatně to ani není potřeba. Například hodinky Forerunner 945 jsou na trhu už téměř dva roky, model FR 735 XT byl nahrazen modelem FR 745 po více než třech letech.

Přiznejme si to, hodinky nejsou spotřební zboží v pravém slova smyslu, aby je musel uživatel měnit každý rok. Naopak, řada sportovců má hodinky nebo GPS navigace i několik let, důvodem k výměně bývá spíše než morální zastarání poškození přístroje. Ostatně to stalo i mně, kvůli poškození hodinek FR 935 (po dvou a půl letech) jsem si pořídil Fénix 6X Pro Solar.

Tip: Historie hodinek Fénix se začala psát už v roce 2012 

A proč jsem si vybral právě tyto, a ne třeba výše uvedený Forerunner 945, jsem rozebíral v dřívějším článku. Jednak šlo o větší displej, jednak o titanové provedení, které je u 6X Pro Solar standardem. Solární nabíjení beru spíše jen jako zajímavost, která v praxi nikterak nepomůže. To bych musel bydlet někde na severu Afriky nebo v Kalifornii, aby dobíjení sluncem mělo smysl. Úplně největší výhodou 6X Pro je však doslova brutální výdrž, hodinky vydrží až tři týdny s aktivním optickým snímačem tepu a nějakých 60 hodin ve zapnutou GPS, což je prostě pecka. 

Tip: Fénix 6X Pro Solar aneb Co mě vedlo ke koupi nových hodinek 

Oproti FR 935 jsou ale hodinky a kousek větší, tlustší a hlavně těžší. Mají také širší pásek, což je z hlediska toho, že jsou větší, logické – lépe drží na ruce. Je to ale škoda, protože pro FR 935 mám několik 22mm pásků a ty mi teď jsou k ničemu, protože F6X mají řemínky o šířce 26 mm. Je fajn, že se Garmin drží systému rychlé výměny, řemínek stačí vycvaknout z upínáku a vyměnit – otázka pár sekund. Takže až mě tento řemínek přestane bavit, dám si jiný. K řemínkům se ještě vrátím, schovává se tu totiž jedna finta.

Tip: Na velikosti záleží: Jak velký je displej Fénix 6X v přímém srovnání
Tip: Recenze Forerunner 935: Plastové Fénix 5 za nižší cenu a s Wi-Fi navíc

Poznámka: Od modelu Fénix 6X je odvozena i řada dalších hodinek jako Taxtix Delta, Quatix nebo Enduro. Vše, co je napsáno o F6X platí i pro tyto modely. 

Svatá trojice 

Celá řada F6 nabízí tři modely, které se liší velikostí a hmotností. Jde o Fénix 6s, Fénix 6 a Fénix 6X. Toto rozdělení velikostí je stejné jako u F5/F5 Plus, ovšem s tím rozdílem, že zde už není displej o shodné velikosti 1,2“, nýbrž každý model má velikost odlišnou – nejmenší model 1,2“, prostřední 1,3“ a největší 1,4“. Liší se také rozlišení: 240, 260 a 280 px. Právě větší displej s většími detaily je důvodem, proč zvolit F6X – tedy pokud potřebujete mapy nebo více datových polí. F6X totiž oproti F6 nabídne až osm polí, zatímco maximem F6S a F6 je šestice polí. 

Tip: Hodinky Fénix 5X vs. Fénix 6X Pro Solar: Jaký je rozdíl v displeji a provedení?

Jednotlivé modely se také liší provedením a hmotností. Obecně platí, že titanové modely jsou o něco lehčí než ocelové, ale současně dražší. Můžete si rovněž pořídit verzi se solárním dobíjením – nejdříve bylo „slunce v duši“ dostupné pouze u F6X, nyní se solární nabíjení nabízí skrze celou nabídku. Model Fénix 6X Pro Solar, který jsem si pořídil, se ve verzi Solar nabízí pouze v titanovém provedení, což ušetří nějakých deset gramů hmotnosti a hodinky tak váží jen 82 gramů místo 93 gramů ve standardu. 

Zde si dovolím malou odbočku. Garmin nedávno uvedl model Enduro. V podstatě jde o Fénix 6X (bez Pro v názvu), který je trochu zpomalený, aby neměl tak vysokou spotřebu. Výdrž tohoto modelu je pak o nějakých deset dvacet procent vyšší. Garmin se však chlubí velmi nízkou hmotností, jen 61 gramů. Čím to? Vtip je v řemínku, který váží jen 6 g. Oproti tomu silikonový řemínek F6X Pro Solar váží 27 gramů. Když si tuto hodnotu odečtete od hmotnosti hodinek, pak se dostanete rovněž na 55 gramů – přesně tolik váží tělo titanového modelu F6X. Takže žádný zázrak v úspoře hmotnosti se nekoná. 

„Pro“ v názvu hodinek pak znamená, že hodinky jsou nabízeny i mapovými podklady, Wi-Fi a hudbou. Zatímco F6X se ve verzi „nePro“ nenabízí vůbec, menší modely ano a tam už lze ušetřit celkem dost peněz. Základní provedení lze pořídit už za dvanáct tisíc, zatímco F6X Pro Solar stojí okolo 22 tisíc korun. Záleží na tom, co opravdu potřebujete a využijete. Na druhou stranu, tento nejvyšší model F6X nabízí kromě titanového těla a solárního dobíjení také karbonovou povrchovou úpravu, která by měla být odolnější vůči poškrábání. Čili ano, cena je vysoká, ale také za ni dostanete odpovídající produkt. 

Velké, tlusté. Ale vydrží

Před hodinkami Fénix 6X jsem používal několik let celkem malé a velmi lehké hodinky Forerunner 935. Přechod na větší, tlustší a těžší Fénixy ale nebyl až tak drastický, jak jsem čekal. Ani mi nevadila vyšší hmotnost či větší průměr, ale hlavně větší tloušťka. Těch pár milimetrů se už podepsalo na tom, že se mi hodinky špatně vejdou do manžety mikiny či košile, a co je nejhorší, do zimních rukavic. Zatímco FR935 jsem tam nacpal v pohodě, s Fénixy už mám problém. Zkrátka ano, jsou fakt velké.

Ale: větší velikost oproti F6 a zejména F6S je zase nutno vidět v kontextu s výrazně vyšší výdrží. Oproti F6, které mají výdrž s GPS 36 hodin, vydrží F6X skoro dvojnásobek – 60 hodin. V režimu hodinek se zapnutým optickým měřením tepu pak 21 dní a s vypnutým tepem 29 dnů. A to fakt není málo. Moje staré hodinky FR 935 už po několikaletém provozu vydržely při GPS aktivitě okolo 20 hodin, Edge 1030 pak vydrží zhruba stejnou dobu. Zkrátka F6X jsou hodinky, co vydrží moóóóc dlouho. 

Tip: Jak dlouho vydrží v různých režimech jednotlivé modely Fénix 
Tip: Srovnání výdrže Forerunner 935 a Fénix 6X Pro Solar Solární dobíjení

Solární dobíjení nebylo primárním důvodem, proč jsem si pořídil „sluneční“ model, je aktuálním provedení spíše taková libůstka. Dobíjení probíhá prostřednictvím tenkého proužku okolo displeje (100% účinnost) a prostřednictvím samotného displeje (10% účinnost). Pokud jsou hodinky na slunci denně zhruba tři hodiny, pak se jejich výdrž prodlouží v pohotovostním režimu o tři dny a v režimu GPS o 6 hodin. 

Jenže třeba v zimě, kdy je sluníčka pomálu a pokud svítí, tak je nízko nad obzorem a na solární vrstvu vůbec nedosvitne, je efektivita solárního dobíjení rovna nule. Solární dobíjení tak zhruba polovinu roku je v našich zeměpisných podmínkách v podstatě k ničemu. Na druhou stranu, pokud vypnete optický snímač a vše, co nějakým způsobem snižuje výdrž hodinek (např. připojení k mobilu), pak dokáže slunce baterii udržet „na nule“, nebo ji dokonce nepatrně dobít (o procento za hodně, hodně hodin). Podrobně se solárnímu dobíjení věnuji v tomto článku. 

Tip: Solární dobíjení hodinek Fénix 6X: Jak získat ze slunce maximum?

Jedinou nevýhodou, kterou model se solárním dobíjením má, je nemožnost si pořídit model se safírovým sklem. To by mělo mít ještě větší odolnost než standardní Gorilla DX, kterou používá základní a solární model Fénix 6X. Na druhou stranu má safír více odlesků, což dobře dokumentuje srovnání s Fénix 5X, kde je safír standardem. A nutno říct, že raději budu mít na hodinkách méně odolné sklo, co se skoro neleskne, než safír. 

Co všechno umí Fénix 6

Kdybych měl popsat všechny funkce, co hodinky Fénix 6X nabízí, upsal bych se k smrti. Zjednodušeně řečeno, umí všechno. Nabízí měření nekonečného počtu aktivit, od běhu, přes jízdu na kole, lyžování, jízdu na kajaku, jógu, posilovnu, chůzi, expedici atd. V podstatě si najděte sport, který chcete dělat, a hodinky vám alespoň něco změří – nastoupené metry, vzdálenost, srdeční tep, únavu, frekvenci dechu, zátěž, zlepšení od poslední aktivity, okysličení krve, kadenci, vzdálenost chodidel od země při běhu aj. 

Zde se hodí odkazy na starší, ale velmi podrobnou recenzi hodinek Fénix 5X, které jsem před lety testoval po dobu několika měsíců:

Mezi tímto modelem a Fénix 6X nabízel Garmin ještě jakýsi „mezikrok“, hodinky Fénix 5(X) Plus, které přidaly další funkce – zejména šlo o zvětšení displeje u modelu F5S Plus (což jsem už zmínil výše) a hlavně mapové podklady i pro menší modely F5 a F5S Plus. Hodilo se také poslouchání hudby skrze Bluetooth sluchátka, což byla novinka v modelu Forerunner 645, a také Garmin Pay. Fénix 5X Plus pak kromě vyšší výdrže nabízel také sledování okysličení krve PulseOX, funkci, která se postupně objevila i u dalších modelů. 

Tip: Nová série hodinek Fénix 5 plus: Všechny modely dostaly hudbu a mapy!

Fénix 6X však jde ještě dál. Kromě výrazně vyšší výdrže, která byla u řady F5 Plus spíše slabší, se zvětšil displej u F6 a F6X, a přidaly se další funkce, které získají více informací o vašich fitness aktivitách. Přehled toho, co dnes dokážou hodinky Garminu změřit a zjistit, najdete v dřívějším článku. 

Tip: Co všechno umí změřit hodinky Garminu? Od srdečního tepu až po laktátový práh 

Důležitou novinkou, kterou fakt oceňuji a která se poprvé objevila právě u Fénix 6 (nyní ji nabízejí i další modely), je zobrazení tří doplňků (widgetů) na jedné obrazovce. Jde o jakýsi zkrácený výpis, kde na jedné straně vidíte vše důležité, na druhé straně jsou vidět tři doplňky najednou. Je to super, protože víte, který doplněk bude při listování následovat a lépe se tak orientujete. A pak stačí jen doplněk rozkliknout pro všechny detaily a další případné obrazovky. 

 

Datová pole

Asi největší výhodou velkého displeje hodinek je možnost zobrazit až osm datových polí. Ještě nedávno byla přitom maximem pole čtyři – až do modelu Fénix 5 Plus. Jasně, existují různé doplňky Connect IQ, které dokážou zobrazit více polí, nicméně žádný doplněk mi nenabídl tak dobrou čitelnost, a hlavně upravitelnost jako datová pole přímo od Garminu. Jako ideál vidím sedm polí, které má jedno pole jako hlavní uprostřed a trojicí polí pak nad a pod ním. 

I tak ale sedm či osm datových polí je stále málo, já bych jich potřeboval deset, abych nemusel mít více obrazovek. Přesně tolik jich nabízí cyklonavigace Edge 1030 (i další modely). Tam jsou naopak čísla tak obrovská, že je to doslova plýtvání místem – klidně bych sem nacpal dvanáct, čtrnáct polí a nic by se nestalo. Z tohoto důvodu používám na Edge 1030 datové pole MyEdge2, které nabízí kromě grafického ukazatele rychlosti hromadu dalších dat. 

Mapy dostal do hodinek poprvé model Fénix 5X (a dříve Epix, ale tyto hodinky zapadly v dějinách), zde ovšem jen na 1,2“ displeji. A ten rozdíl pouhých 0,2“ je opravdu znát, hodně znát. Díky relativně velkému displeji se na mapu vejdou i dvě datová pole – nikoliv ale pod mapu, kde by ukrajovala místo, ale přímo do mapy. Data jsou tak o něco hůře čitelná, ale stále je to super. Mám zde aktuální vzdálenost a čas, což je většinu času vše, co potřebuji. 

Hodinky samozřejmě zobrazí i další datová pole, jako graf nadmořské výšky, grafický ukazatel tepu či data navigace, když je aktivní. Zkrátka možností personalizace je nepočítaně. Opět odkazuji na výše uvedený test Fénix 5X…

Navigace s hodinkami

Právě mapy jsou důvodem, proč si připlácet za větší displej, a tudíž model 6X. Ne, že by na menších hodinkách byly nepoužitelné, ale u mapy prostě větší znamená lepší. Už jen proto, že při navigaci je část mapy občas zakryta instrukcemi. Zkoušel jsem mapování na displeji o velikosti 1,2“ a nebylo to ono. Displej 1,4“ nabízí o 36 % větší plochu a je to fakt znát. Jasně, oproti 3,5“ displeji Edge 1030 je to stále ještě hodně málo, ale už je to více než použitelné – tedy pokud nemáte problém se zrakem. Takže pokud potřebujete pro svoje aktivity mapy (běh, kolo), jsou F6X ideálními hodinkami.

Jak už jsem psal výše, model Pro, který mapy nabízí, umí navíc oproti základu také Wi-Fi a přehrává hudbu, což se opět může hodit. A cenový rozdíl není tak velký (řádově tři tisíce), aby se nevyplatilo o mapovém modelu uvažovat. Zvlášť, když v ceně jsou nejen kompletní mapy Evropy, ale také aktuální topografická mapa Česka Topo Czech. Bez ní si snad ani ježdění nebo běhání nedokážu představit, je totiž podrobnější a ukazuje i vrstevnice.

Tip: Srovnání: Mapa Topo Czech v3 Pro 2017 vs. Cycle Map Europe 2016

O navigaci jsem se podrobně rozepsal jak v testu Fénix 5X, tak ve starším článku přímo o F6X, takže jen stručně. Navigovat se můžete nechat přímo k cíli (město, bod zájmu…) zadaném v hodinkách s tím, že trasu vypočítají podle nastavených parametrů hodinky, nebo si nahrajete kurz z aplikace Connect. Ten si vytvoříte buď přímo v Connectu na webu, nebo si importujete GPX z jiné aplikace – já používám Mapy.cz. 

Tip: Garmin konečně přidal možnost importu tras v GPX do webového plánovače v deníku Connect  

Při aktivitě se kromě standardních datových obrazovek zobrazují i další – na jedné vidíte graf stoupání, které vás čeká, takže víte, zda poběžíte/pojedete do kopce či z kopce, kolik výškových metrů ještě musíte zdolat apod. Další obrazovka ukazuje aktuální kurz a čas zbývající do konce, následuje trojice datových polí, z nichž se dozvíte, kolik zbývá do konce (vzdálenost a čas) a také ETA – čas, kdy dorazíte do cíle. Současně se na mapě, ale i na dalších obrazovkách, ukazují navigační instrukce současně se zvukovým a vibračním oznámením. Zkrátka klasika, která se už několik let nemění. 

Zde bych se ale vrátil k výdrži. Se zapnutou navigací mají totiž hodinky výrazně vyšší spotřebu. Neustálé zobrazení mapy, která se natáčí ve směru jízdy, výpočet trasy a zobrazování instrukcí, si prostě něco vezme. Zatímco v režimu zobrazení datových polí bez navigace si hodinky berou s připojeným snímačem tepu a rychlosti okolo dvou procent (bez připojených snímačů dokonce jen tři procenta za dvě hodiny), pak s navigací to bylo pět až šest procent – hodinky by tedy měly výdrž do 20 hodin. A to je stejné jako u Edge 1030. Stále je to ale super hodnota. 

Tip: Navigace na hodinkách Fénix 6X Pro: Velký displej jednoznačnou výhodou
Tip: Na kole: Mohou hodinky Fénix 6X nahradit cyklonavigaci Edge 1030? 

ClimbPro: Predikce stoupání

Funkce ClimbPro se objevila v přístrojích Edge 530 a 830 uvedených loni na jaře. Později se objevila také v Edge 1030 v rámci aktualizace firmwaru, následovaly hodinky Fénix 5 Plus a nechybí ani v aktuální řadě Fénix 6, stejně jako Forerunner 945. A jako novinku tuto funkci uvádí také nová cyklonavigace Edge 130 Plus (a samozřejmě Edge 1030 Plus). 

Funkce ClimbPro analyzuje naplánovanou trasu, kterou hodláte absolvovat, a vytáhne z ní všechny úseky, které se jeví jako náročnější stoupání. Jednotlivá stoupání pak ukáže na přehledném grafu nadmořské výšky, díky čemuž víte, jaké průměrné stoupání vás čeká, jak náročné budou jednotlivé části stoupání, kolik budete muset nastoupat metrů a jak dlouhé stoupání je. Současně víte, kolik takových kopečků vás po cestě čeká. 

Tip: Funkce ClimpPro přehledně ukazuje, kolik stoupání vás čeká a jaká budou

Na kole s hodinkami Fénix 6 

Přiznám se, že pokud by se mi hodinky Forerunner 935 na jaře loňského roku nerozbily, asi bych si Fénix 6X nekoupil. Kombinace hodinek a cyklonavigace Edge 1030 mi plně dostačovala, nevýhodou byl jen fakt, že jsem si musel hlídat dvě zařízení. Když už mi ale život nadělil komplikaci v nefunkčním tlačítku pro vstup do menu u FR 935, bylo rozhodnutí jednoznačné – raději nové hodinky s pořádným displejem a výdrží než opravovat ty staré. 

První jízdy s Fénix 6X přinesly velmi pozitivní dojmy. Displej o velikosti 1,4“ umožňoval zobrazit dostatek datových polí a současně i mapu v nějaké rozumné velikosti. Mapa Topo Czech je dostatečně detailní (používám měřítko 80-120 m) a současně je vidět i kus dopředu, takže jednak vím, kde jsem a jednak se vidím i na odbočky, kam vedou. Zkrátka překvapilo mě, že si oproti Edge 1030 nepřipadám jako bez rukou. Jasně, displej Edge je mnohonásobně větší a přehlednější, ale většinu času se pohybuji v místech, která znám, tak mám stejně zobrazena jen datová pole. Ostatně více jsem se o tom rozepsal v článku uvedeném níže. 

Tip: Na kole: Mohou hodinky Fénix 6X nahradit cyklonavigaci Edge 1030?

Dynamika jízdy 

Zhruba rok po uvedení se v hodinkách objevila stejná funkce jako v cyklonavigacích Edge 530 a 830 (a posléze i dalších modelech) – dynamika jízdy. Konkrétně jde o funkce Plynulost a Obtížnost jízdy. Měření počtu a délku skoků se zde bohužel nenachází, asi je k tomu nutný speciální hardware, co mají jen cyklonavigace. Nebo Garminu nedává smysl měřit toto na hodinkách, které jsou většinu času na ruce. 

Obtížnost (v deníku Connect označeno jako Vytrvalost) měří náročnost jízdy, zohledňují se faktory jako sklon stezky a úhly zatáček. Skóre obtížnosti dané stezky by tak u jednotlivých cyklistů mělo být víceméně podobné. Je to užitečná hodnota pro srovnání obtížnosti různých tras, kterými jezdíte. Pokud tedy pojedete lesním trailem, kde je řada překáže, klopenek, cesta se vlní nahoru a dolů, pak bude obtížnost vyšší než u rovné cesty po silnici, kde to můžete rozpálit třicítkou. 

Plynulost pak sleduje, zda se vám během jízdy daří udržovat stejnou rychlost. Přitom se samozřejmě zohledňují se faktory jako stálost rychlosti během celé jízdy, plynulost v zatáčkách a další. Je tak jasné, že když pojedete do kopce a sníží se rychlost, neznamená to, že se sníží i plynulost – ta může zůstat stejná díky tomu, že nižší rychlost bude odpovídat vyššímu stoupání. Podrobněji o obou funkcích píšu ve starším článku. 

Tip: Obtížnost, plynulost a skoky: Jak navigace Edge a hodinky Fénix 6 měří MTB dynamiku jízdy 

Jak jsem reklamoval hodinky

Nic ale není dokonalé a elektroniky to platí dvojnásob. Už za několik měsíců používání jsem musel hodinky reklamovat. Postupně totiž začaly odumírat. Nejprve jsem si všiml toho, že se po dobití do plna velmi rychle vybíjely – několik procent za hodinu. Bylo je nutno restartovat, aby se „uklidnily“. Následně se stávalo, že se po dobití úplně zaseknuly a musel jsem je natvrdo restartovat – podržením tlačítka pro zapnutí na cca 20 sekund. A nakonec se odmítaly připojit k mobilnímu telefonu, Wi-Fi i počítači, prostě úplně přestaly komunikovat. 

Naštěstí mám jako záložní hodinky Forerunner 935, i když s rozbitým tlačítkem, použitelné ale jsou. Reklamace trvala nějaké tři týdny, dorazily úplně nové hodinky a nutno zaklepat, od té doby (cca 4 měsíce) se již žádná závada neobjevila. Bohužel FX6 nejsou jediným přístrojem Garminu, který jsem reklamoval. K prodejci putovala před lety i navigace Edge 1030, jejíž displej trpěl modráním na okrajích. A nutno říct, že nový přístroj, který jsem obdržel, se chová úplně stejně. A to jsem se rozhodl již neřešit. 

Ty hodinky prostě chceš

Hodinky Fénix 6X ve své nejvyšší verzi Pro Solar v podstatě nemají chybu. Snad jen kromě velikosti, kvůli které se nevejdou do některých manžet a v zimě se přes ně hůře přetahují některé rukavice. Mají velký displej, obří výdrž, zejména když vypnete snímání tepu optikou nebo používáte některý z úsporných režimů. Jsou vytvořeny především pro běžce nebo další aktivity, u nichž je nutné je mít měřící zařízení na ruce, případně „na sobě“. 

Asi se ptáte, proč jsem si hodinky pořídil, když jezdím primárně na kole a když mám cyklonavigaci Edge 1030, která se pro jízdu díky velkému displeji a velké mapě hodí lépe. Důvodů je více. Jednak Edge má dotykový displej, tudíž v řadě rukavic se hůře ovládají, jednak má Edge nižší výdrž a jednak člověk neustále musí řešit, jestli navigaci někde nezapomněl. Zpravidla tehdy, když vyrážím z práce na kole a dodatečně zjistím, že Edge leží doma pěkně na gauči.

Nezřídka se mi také stává, že Edge zapnu a baterie je zcela vybitá. Omylem ji totiž někdy nechám po dojezdu zapnutou, aby se nahrála jízda do deníku Connect, a pak ji nevypnu. Navigace by měla sama přejít do úsporného režimu, nicméně ne vždy se to podaří. A když pak vytáhnete navigaci na kolo a zjistíte, že je vybitá, není to moc dobré. U hodinek se toto nestává – máte je na ruce a vždy vidíte, kolik baterie zbývá. Navíc obří výdrž znamená, že není problém vyrazit na dvou tří hodinovou jízdu s 10 % baterie a víte, že hodinky to vydrží. 

Zkrátka na hodinky jsem si za těch několik let zvykl natolik, že nějaké na ruce potřebuji, a Fénix 6X se mi fakt líbí. Mám po ruce notifikace, nadmořskou výšku, tep, teplotu, a taky ten čas… Je to super gadget, hračka pro chlapy, která je navíc velmi užitečná. Je to univerzální zařízení, které skvěle supluje moji dřívější kombinaci Edge 1030 a Forerunner 935. Pravdou sice je, že pro navigaci do neznámých míst velký displej cyklonavigace využiju, ale zapínám ji už spíše výjimečně.

Ať tak či onak, s hodinkami jsem maximálně spokojen a jestli Garmin nepřijde s nějakým výrazným updatem (například celoroční výdrží), nechám si je navěky věků. 

Stručné parametry

  • Rozměry: 51×51×14,9 mm 
  • Hmotnost: 82 g včetně řemínku, 55 g tělo hodinek (titanové provedení)
  • Šířka řemínku: 26 mm, vyměnitelné
  • Displej: nedotykový, průměr 1,4“ (35,56 mm)
  • Rozlišení displeje: 280 pixelů 
  • Baterie: až 21 dnů s měřením tepu, až 60 hodin s GPS a 15 hodin s GPS a hudbou
  • Baterie + solární nabíjení: až 24 dnů s měřením tepu, až 66 hodin s GPS a 16 hodin s GPS a hudbou
  • Bezdrátové technologie: ANT+, Bluetooth Smart, Wi-Fi
  • Senzory: optický HR, akcelerometr, gyroskop, teploměr, GPS, Glonass, Galileo
  • Vodotěsnost: 10 ATM (max 100 m) 
  • Garmin Pay: ano
  • Paměť pro hudbu: 32 GB 
  • Cena: 21 990 Kč 

Plusy

  • Extrémně dlouhá výdrž s GPS
  • Solární nabíjení
  • Titanové tělo s karbonovou povrchovou úpravou
  • Velký displej
  • Mapové poklady vč. Topo Czech
  • Přehrávání hudby
  • Měření všech možných aktivit 

Minusy

  • Větší rozměry a hmotnost
  • Vysoká cena 

Diskuse k článku (0)
Tagy: