My EDGE 2: Datová obrazovka pro cyklonavigace Garminu se dočkala dalších vylepšení

11.12.2018
Nová verze upravuje celkové grafické provedení a přidává nové funkce. Umí například zobrazit venkovní teplotu
Jedeme!

Chtěl jsem pořídit nějaké krásné akční foto, ale šedá obloha a déšť tomu moc nepřály


Autor: Stanislav Bureš
Velikost: 83 kB
Určeno pro: Edge 1000, Edge 1030, Edge Explore
Stahujte z webu Connect IQ

Je to více než rok, co jsem psal o graficky velmi povedené datové obrazovce My EDGE. Jde o datové pole, které zaplní celou obrazovku cyklonavigace a které připomíná tachometr automobilu. Nabízí 9 definovatelných datových polí a další informace jako rychlost, čas jízdy, stav nabití baterie či hodiny ukazuje nativně. Celkem tedy až 13 datových polí.

Nová verze je částečně přepracována, tři datová pole z horní části zmizela a byla nahrazena daty nyní zobrazenými u analogového rychloměru - vzdálenost, průměrná a maximální rychlost. Definovatelných polí zůstalo šest v dolní části - tam si můžete dát například tep, výšku, počet nastoupaných metrů, kalorie či watty z powermeteru ve šlapátcích. Mimochodem, nová verze může ukazovat místo rychlosti watty, což se hodí silničkářům, kteří tento údaj preferují.

Novinkou je v horní části ukazatel aktuální teploty, západu slunce či směru - obojí se více než hodí. Konečně už nemusím používat klasická datová pole. Jen by se ještě hodil sklon, ale obávám se, že pokud by se stejně jako teplota obnovoval jen jednou za několik minut, ztratilo by to smysl.

Teplota, na kterou jsem čekal stejně nedočkavě jako na první letošní sníh, se totiž bohužel aktualizuje jen jednou za cca 5 minut. To je pravděpodobně dáno omezením Connect IQ. Od verze 0.6 se už ukazuje i s desetinou čárkou, takže problém se zaokrouhlováním zmizel. Super. 

(Starý text: Je trošku škoda, že se zaokrouhluje, protože je rozdíl, jestli je venku 0,5 st. nebo -0,5 st. První hodnota znamená, že se nebudete bořit do bláta, druhá znamená, že dojedete jako čuně. Ale je to pro mnohé jen detail.)