Snímek zdravotního stavu: Kompletní přehled vašeho zdraví

22.5.2022
Poprvé se tato funkce objevila v hodinkách Venu 2, teď ji dostaly také modely Fénix 7, Epix a Instinct 2. Během jednoho měření získáte souhrnně všechny údaje, které hodinky dokážou změřit
Snímek zdravotního stavu

Nová funkce, která se poprvé objevila na hodinkách Venu 2


Snímek zdravotního stavu najdete jak mezi doplňky, tak mezi aktivitami. Na Forerunner 255/955 a Venu 2 je v doplňcích možno pouze zobrazit přehled historie jednotlivých měření, na Fénix 7, Epix a Instinct 2 pak je možno také měření spustit. Na Venu 2 a Forerunner 255/955 musíte pro získání nového měření jít do aplikace. 

Samotné měření trvá dvě minuty. Po tu dobu musíte být v klidu, jinak některé hodnoty změřeny nebudou - zpravidla variabilita srdečního tepu nebo okysličení krve. Ideální je také sedět, nikoliv ležet. Podle mých zkušeností mám v leže vyšší místu stresu i vyšší tepovku, zatímco když sedím, obě hodnoty se sníží. Po ukončení měření se data uloží a zobrazí resumé.

Co Snímek zdravotní karty měří?

O tom, co je variabilita srdečního tepu a od toho odvozené skóre stresu, píšu ve starším článku. 

Změřené hodnoty pak najdete přehledně zobrazené v doplňku Snímek zdravotní karty, kde jsou jednotlivá měření uložena od nejmladších. Po rozkliknutí se zobrazí detaily. Současně se data zobrazí i v aplikaci Connect, a to u daného dne. Zde si můžete data nechat nejen zobrazit v grafech, ale také exportovat jako PDF. To samé je možné i na webu. 

Tip: Jak fungují beta-blokátory: Snižují stres, tepovou frekvenci i krevní tlak