Nový deník Connect: Garmin udělal řadu úprav a změn. A světe div se, k lepšímu! Začínám být optimista

27.3.2024
Fakt jsem nečekal, že se Garmin chytí za nos a začne upravovat Connect na webu i v mobilu dle mých připomínek. Například aktivity jsou vidět hezky pod sebou!
Mobilní Connect

Aktivity jsou nyní hezky pod sebou, už nemusíte rolovat do boku. Stále se ale do nich pletou „neaktivity“


O Connectu jsem napsal už několik článků a žádný z nich nebyl ryze pozitivní, naopak, hodně jsem betu kritizoval. A to nejen na u sebe na webu, ale také jsem napsal řadu připomínek vývojářům. A zdá se, že Garmin některé z nich už zapracoval a na dalších intenzivně pracuje. Během zhruba 14 dnů se hodně věcí zásadně změnilo.

Nepřehlédněte:

Aktivity pod sebou

Především a hlavně jsem si stěžoval na dlaždici s aktivitou - v mobilu i na webu byla vidět pouze jediná, a to poslední aktivita daného dne. A pro další bylo nutno rolovat vlevo nebo vpravo. Přitom dříve byly všechny aktivity daného dne vidět krásně pod sebou.

A to se nyní změnilo, Garmin dlaždice s aktivitami vyskládal hezky pod sebe. Jenže zatím dříve byly nahoře nejstarší (a tudíž první), nyní jsou vyskládány od nejnovějších, což je trochu matoucí. Ranní aktivita je dole, zatímco večerní nahoře. Ale jde jen o zvyk. Stále se ale do aktivit pletou Snímky zdravotního stavu či měření EKG, takže se může snadno stát, že tu budu mít večer pěkně dlouhý štrůdl.

To samé se stalo i na webu. V pravé části, kde původně byly jen události (závody) a výzvy, jsou nyní právě dlaždice s aktivitami - hezky pod sebou. Sem se také bohužel plete Snímek zdravotního stavu, který má navíc větší dlaždici než jízda na kole. Zejména u venkovních aktivit by se hodila větší dlaždice, už jen proto, že je tu mapa trasy, která je v novém vzhledu tak nějak odbytá.

 

 

Bohužel, z dlaždic jednotlivých aktivit zmizel graf tepovky, který mi přišel velmi užitečný - nemusel jsem kvůli němu chodit do detailu aktivity. Rovněž jsem často využíval možnost pojmenovat aktivitu pomocí tužky (editace názvu) přímo z hlavní obrazovky, což nyní nejde. Opět změna spíše k horšímu.

Přál bych si více upravitelný web

V aktuálním vzhledu získaly výrazně větší prostor dlaždice Sledované. Jsou dvakrát větší než dlaždice s aktivitami, a to včetně grafů. Proč podobně nejsou zpracované aktivity, nevím, ale třeba se toho dočkám. Třeba u jízdy na kole by mohla být větší mapa, zmíněný průběh tepovky či výkonu - tak jako dříve.

Jasně, můžu si Sledované vypnout, jenže zatímco na mobilu je v podstatě nepotřebuji, na webu jsem byl zvyklý na grafické vyjádření historie aktivit – sloupce vyjadřující dobu trvání aktivit v daný den (dnes se to jmenuje Trendy). A když si vypnu Sledované, tak o tento graf přijdu.

Rovněž se moc nepovedlo zobrazeních lichého počtu dlaždic; v takovém případě je tu jedna velká a nehezká šedá plocha. Takže když chci, aby to trochu vypadalo, musím si zapnout sudý počet dlaždic. Zatímco dříve jsem si naházel na stránku libovolné dlaždice a mohl si je přeházet dle libosti, dnes jsem v nastavení webu hodně omezen. 

Navíc nastavení webu ovlivní zobrzaení na mobilu a naopak. Ocenil bych nezávislé ovládání webu a mobilního Connectu, abych třeba na webu viděl Sledované a na mobilu nikoliv, na webu viděl Výzvy a na mobilu nikoliv atd. A také možnost přeskládat si bloky dlaždic dle potřeby. Třeba aby aktivity byly na začátku (vlevo) jako u současné verze.

Změny k lepšímu

Ale je fajn, že Garmin na tom pracuje a aspoň trochu se vrátil k původnímu vzhledu. Minimálně na mobilu to už vypadá celkem použitelně, navíc mi přijde, že se zlepšila rychlost a aplikace se už tolik neseká. Ještě vyselektovat EKG a Snímky zvlášť, mimo aktivity, a bude to zase o kousek lepší. Po tomto updatu už nedočkavě čekám na další úpravy a novinky. 

Na mém wishlistu je aktuáně na prvním místě možnost sbalit dlaždice Stručný přehled do řádkového zobrazení stejně jako Včerejší den a současně možnost zobrazit všechny dlaždice, abych nemusel chodit do podmenu. Pak by za mě mobilní verze Connectu už byla docela použitelná. A web? No, tam ještě bude práce dost...


Diskuse k článku (25)