Garmin chystá kompletní redesign a úpravu funkčnosti deníku Connect. Jak bude vypadat?

17.1.2024
Nový design je zcela odlišný od toho stávajícího. Změnila se zásadně funkčnost domovské stránky, změny se týkají i webu
Nový deník Connect

Aplikace je nově rozdělena na několik sekcí, zmizely doplňky aktuálního dne, včerejška a přehled za sedm dní. Domovská obrazovka se nyní dělí na sekce, záložky a panely


Zatím je vše v betaverzi, kterou Garmin začal zpřístupňovat 8. ledna. Čili uživatelé stále vidí původní verzi Connectu a pokud máte štěstí, můžete si zapnout betu. Ta není dostupná pro všechny, já ji třeba ještě v nastavení nevidím. Proto jsem si vypůjčil aspoň ukázku od DC Rainmakera a článek doplním ve chvíli, kdy se beta - pokud vůbec - ukáže i mně.

Nová domovská stránka 

Přepracovaná byla především hlavní stránka - u ní si (prý) uživatelé stěžovali na to, že zobrazuje příliš mnoho dat a je málo přehledná. To je na jednu stranu pravda, na stranu druhou si můžete řadu metrik a funkcí povypínat a mít jen to, co vás opravdu zajímá. Já třeba mám vypnutou Připravenost k tréninku či Skóre vytrvalosti. 

Nově je domovská stránka sestavena ze čtyř sekcí:

  • Nejnovější aktivity/plánované tréninky: To je asi vcelku srozumitelné, prostě se zde ukáže vaše poslední aktivita/aktivity/tréninky.
  • In Focus (Zaostřeno): Sada pěti vyměnitelných dlaždic, z nichž každá se zaměřuje na jinou věc související s tréninkem/zdravím.
  • At a Glance (V kostce): V přehledu se můžete podívat na jednotlivé tréninky a cvičení: Sada dlaždic s různými statistikami tréninku/aktivity/zdraví.
  • Události/Tréninkové plány/Výzvy: Pokud používáte tréniky nebo jste připojení k nějakým výzvám, ukážou se zde.

Karty Zaostřeno a V kostce

Na prvním místě tak je panel Dnešní aktivity. Ten zobrazuje všechny dokončené tréninky z aktuálního dne a také všechny plánované tréninky. Klepnutím na ně se dostanete na obrazovku dané dokončené aktivity nebo na podrobnosti o plánovaném tréninku. 

 

 

Pod nimi nacházejí panely In Focus/Zaostřeno. Jedná se o sérii až pěti přizpůsobitelných panelů, které si můžete sami nastavit - a následně jimi listujete vlevo/vpravo. Může to být Body Battery, stres, stav tréninku, historie apod. Pokud na panel klepnete, dostanete se k podrobnostem, jejichž vzhled a funkčnost zůstává.

Mezi panely In Focus a At a Glance má DC Rainmaker zobrazen Spánkového poradce, a zatím to vypadá, že možnosti tohoto „panelu“ nelze měnit. Jestli to půjde později nebo ne, se uvidí. Ideálně aby zde bylo něco, co se neduplikuje s panely nahoře a dole.

Následuje sekce At a Glance (V kostce), což jsou malé kartičky, které zobrazují různé datové metriky. Na domovské stránce jich můžete mít až 8, ale zbytek se zobrazí na sekundární stránce. Pokud na jakoukoliv kartu klepnete, dostanete se stejně jako výše k podrobnostem, které zatím zůstávají stejné. 

Bude i nový web

Garmin také pracuje na zcela nové domovské stránce ve webovém deníku, který má podobnou strukturu jako mobilní appka. Zkrátka, aby se vše sladilo a nevypadalo jinak. Více informací a obrázků najdete na webu DC Rainmaker.

Zatím mám ze změny designu a funkcí spíše smíšené pocity, na druhou stranu na vše se dá zvyknout. Jedná se ale zatím o nejzásadnější změnu deníku Connect, jakou si pamatuji. Pokaždé šlo spíše jen o postupné změny a doplňování funkcí.

Zatím jde o betu, takže Garmin bude reflektovat připomínky uživatelů a určitě dojde ještě k dalším změnám a vylepšením. Tak se nechám překvapit, až si budu moct novinku sám vyzkoušet. 


Diskuse k článku (36)