Zápisky bloggera (21): Nový webový deník Connect. Místo nastavitelných dlaždic pouhá kopie mobilu. Vážně?

19.3.2024
Garmin se chystá na velmi zásadní změnu designu a funkčnosti domovské stránky na webu. Ta se místo libovolně upravitelných dlaždic s řadu dat, aktivit či vybavení stane pouhou kopií mobilní verze
Nový vs. starý

Vlevo úzká nudle nového deníku Connect, vpravo krásné dlaždice po staru


Společně s novým mobilním Connectem uvedl Garmin v betaverzi také upravenou domovskou stránku na webu. Zjednodušeně řečeno se jedná o kopii mobilní domovské obrazovky - už zde nejsou dlaždice, které bylo možné zcela přizpůsobit svým potřebám, ale štrůdl dat a dlaždic jako v mobilu.

Nepřehlédněte: Jak vypadá nový deník Garmin Connect? Postřehy, dojmy, pozitiva a negativa. Co mi vadí nejvíc?

To přináší zásadní problém - na webu a na mobilu vidím úplně to samé, navíc na velkém monitoru, jehož plochu nový webový Connect naprosto nevyužívá. V práci mám 27" monitor, doma 24" monitor, jejich plocha zeje prázdnotou a vidím jen úzký sloupeček. A protože mám vypnuté Výzvy, nepoužívám Tréninky a Události, tak mám na pravé polovině webu velké bílé nic.

Staré dobré dlaždice

Dříve jsem si mohl nadefinovat libovolné množství dlaždic a ty si skládat v libovolném pořadí - hýbat s nimi nahoru, dolů, doleva či doprava. Webový Connect krásně využil prostor, který mu velký monitor nabízí. Kromě aktivit či historie jsem zde měl ještě vlastní dlaždici pro každé svoje kolo, kterých mám šest - a u každého nájezd a aktivity uskutečněné s tímto kontrétním bajkem. 

A k tomu kalendář, přehled aktivit přátel a nějaké další fitness metriky. Všechno jsem si namíchal na jednu velku plochu a viděl vše najednou. Nádhera. Naopak mi jsem si sem nedával metriky jako spánek, stres či Body Battery - na webu je vidět nepotřebuju, vidím je v hodinkách či v mobilu, když je třeba. Webový Connect byl pro mě středobodem, kam chodím pro data aktivit, ne zdravotní a fitness metriky.

 

 

Z nového Connectu jsem fakt rozladěn. Na mobilu to ještě jde, i když i tam mám problém, že se mi neukazují všechny aktivity pěkně pod sebou v dlaždicích, ale jen jedna poslední - a pro další musím rolovat do boku. Navíc se mezi aktivity plete Snímek zdravotního stavu, kterých si udělám i několik denně. Nepřehledné. Ten zbytek, s tím to se bude dát do budoucna žít - zvyknu si na jiný pohled.

Aktivity v pozadí

Ale na web, na ten si nezvyknu nikdy. V podstatě nemám důvod, proč tam chodit, když mi ukáže to samé jako mobil. Aspoň že Garmin nezměnil ten zbytek - detaily aktivit či plánování tras. Vadí mi však, že nastavení domovské stránky na mobilu ovlivní domovskou stránku na webu. Nemůžu si zvolit, abych viděl jiné dlaždice či jiný počet zvlášť v mobilu a zvlát v počítači. Proč, Garmine?

Chápu, že Garmin si chce ušetřit práci a vyvíjet zvlášť web a zvlášť mobilní aplikaci, ale přitom stačilo udělat nový Connect v mobilu a nechat původní web. Já bych byl výrazně méně rozladěn a nespokojen. A myslím, že i řada dalších uživatelů, kterým jde více o aktivity než o fitness data.

Zejména během léta mám denně klidně pět různých aktivit a teď mi Garmin jejich zobrazení značně znepřehlednil a v podstatě upozadil před fitness metrikami a zdravotními daty. Jasně, ta jsou také důležitá, ale ta se mi krásně ukazují na hodinkách a nepotřebuji kvůli nim chodit na web. 

Život jde dál a uvidíme, jestli Garmin ještě web někam neposune. Protože v této podobě je to krok zpět. A mě nezbývá než psát připomínky a návrhy na zlepšení. Přitom by stačilo pár věcí, jak přidat do výpisu vpravo kalendář a přátele, do dlaždic výbavu (silničku, bajk, boty...) a hlavně udělat pořádnou dlaždici s aktivitami jako dřív. 

Ale úplně nejlépe to nechat tak, jako dřív.


Diskuse k článku (29)