Hodinky MARQ 2 zobrazí na malém displeji osm datových polí. Proč to neumí Fénix 7?

27.12.2022
Nově uvedená řada luxusních hodinek MARQ 2 ukáže na displeji o velikosti Fénix 7S nebo Forerunner 945 osm datových polí. A člověk se logicky ptá, proč to neumí hodinky Fénix 7 s větším displejem?
Hodinky MARQ 2

Nově uvedené hodinky MARQ 2 na displeji o velikosti 1,2" zobrazí osm datových polí. Proč to neumí Fénix 7? (foto DC Rainmaker)


První hodinky, které uměly zobrazit více než čtyři datová pole při aktivitě, byly Fénix 6. Místo do té doby standardní velikosti displeje 1,2" přišly tyto hodinky rovnou ve třech provedeních: Fénix 6S s displejem 1,2", Fénix 6 s velikostí 1,3" a konečně Fénix 6X s parádním displejem 1,4". Všechny hodinky nabídly nejen šest datových polí, ale F6X dokonce o dvě více - tedy osm na jedné obrazovce.

Následoval update pro hodinky Forerunner 945, které byly uvedeny o něco dříve než F6, ale zpočátku měly na 1,2" displeji jako maximumu čtyři datová pole. Šest datových polí pak je standardem pro Fénix 7/7S, stejně jako pro Forerunner 255 a 955. Dokonce i menší model, FR 255S s 1,1" displejem umí zobrazit šest datových polí, což je paráda. Sice na hranici viditelnosti, ale je to tam.

Hodinky Epix, které jsou odvozeny od Fénix 7, ale mají displej AMOLED, pak na velikosti 1,3" zobrazí dokonce osm datových polí. Tedy tolik, co nabídnou až o největší modely Fénix 6X a 7X (a odvozené). Už když jsem testoval Fénix 7, tak mě mrzelo, že tyto hodinky umí jen šestku, nikoliv osmičku jako stejně velké Epixy. Když Garmin přidal šestici na maličké Forerunner 255S, proč nemohou míst osm polí Fénixy 7? Data by byla plus minus stejně velká. 

Velká recenze Fénix 7 Pro Solar:

Displej MARQ 2 překvapil

Následně jsem se dopátral toho, že nově uvedená řada MARQ 2 s displejem AMOLED o velikosti 1,2" dokáže zobrazit osm datových polí. To bylo pro mě velké překvapení. A protože MARQ 2, Epixy, Fénix 6X a 7X jsou prémiové či nejvyšší modely svých řad, počítám, že si Garmin vyhrazuje možnost zobrazení osmi polí jen pro ně. Není totiž žádné technologické omezení, proč by Fénixy 7 nemohly mít totéž.

Tip: Luxusní hodinky MARQ dostaly dotykový displej AMOLED. Pět modelů pro různé uživatele

Ostatně, podívejme se na uživatelské aplikace z Connect IQ, ty zobrazí dat ještě více. Zpravidla není možnost ovlivnit datový layout, ale pokud potřebujete mít na jedné obrazovce více datových pozic, můžete sáhnout sem, aplikací je nespočet. Já je ovšem nepoužívám, a to z důvodu různých omezení, ať už layoutu či funkcí, které lze v polích zobrazit. Standardní datová pole Garminu mi vyhovují více. 

Je to podobné, jako když Garmin u Edge 1030, 1040 či Explore nabízí na obřím displeji jen deset datových polí, přičemž prostor je tu minimálně pro 12 či 14. Na Edge 1040 ale aplikaci z Connect IQ používám, a sice My EDGE2, a to díky povedenému layoutu a možnosti zobrazit všech dat, která potřebuji. Nemusím pak vůbec přeblikávat nezi datovými obrazovkami, maximálně na mapu. 

Tip: Datové pole My EDGE 2 nově se sílou a směrem větru a indikací solárního dobíjení

Takže Garmine, jestli toto čteš, tak se nad tím zkus aspoň zamyslet.Tagy: