Luxusní hodinky MARQ dostaly dotykový displej AMOLED. Pět modelů pro různé uživatele

11.10.2022
Stejně jako se dočkala updatu řada Fénix, přišel Garmin s druhou generací luxusních hodinek MARQ. Ty mají jedinou velikost, ale odlišeny designem, funkcemi a dalšími detaily: Seznamte se s dobrodruhem, sportovcem, letcem, golfistou a námořníkem
Luxusní provedení

Hlavním důvodem pro koupi hodinek řady MARQ není to, že je potřebujete, ale že je chcete. Jinak si totiž můžete pořídit stejně vybavené modely až třikrát levněji


Zatímco první generace luxusních hodinek byla postavena na modelu Fénix 5 Plus a jeho odvozených modelech jako Quatix (Captain) nebo D2 (Aviator), druhá generace už stojí na sedmé řadě Fénixů, resp. modelu Epix s displejem AMOLED. Právě tento displej odlišuje druhou generaci od první - a je pro luxusní modely rozhodně lepší volbou, protože prostě vypadá lépe. 

Zatímco ale Epix má lunetu o průměru 47 mm a displej 1,3", MARQ je o kousek menší - luneta má 46 mm a displej jen 1,2" s rozlišení 390 bodů. Stejně jako předchozí generace i ta nová nabízí celkem pět modelů, každý je zaměřen na jiného uživatele, a to jak designem, řemínkem, ale také funkcemi. Takže tu máme tyto edice:

  • Adventurer, kožený hnědý řemínek, cena 54 990 Kč
  • Athlete, černý silikonový řemínek, cena 47 990 Kč
  • Golfer, tmavý nylonový řemínek, cena 57 990 Kč
  • Captain, tmavý nylonový řemínek, cena 57 990 Kč
  • Aviator, kovový řemínek, cena 62 990 Kč

Například model Golfer přichází s funkcemi známými z golfových modelů, Captain pak z modelu Quatix a Aviator ze staršího modelu D2. Kompletní přehled specifických funkcí jednotlivých modelů je k nalezení na webu Garminu. Trochu mi však není jasné, proč nemají MARQy stejně velký displej jako Epixy, přece jen každá plocha navíc se hodí.

Všechny modely mají titanové provedení, zaoblené safírové sklo, dotykové ovládání vč. klasických tlačítek, výdrž s GPS 42 hodin v režimu s vypnutým displejem a 30 hodin v režimu se zapnutým displejem a až 16 dnů v režimu hodinek. To vše je stejné jako u modelu Epix. Samozřejmostí je přesnější GPS a všechny funkce známé z Epix/Fénix 7. Odlišný je ale nabíjecí konektor, který funguje na principu magnetu a na druhém konci má USB-C. 

V podstatě jediným důvodem, proč se rozhodnout pro MARQ místo Fénix 7 či Epix je design. A také status, který s luxusními hodinkami přichází. Tagy: