Cyklonavigace Edge + HRM-Run 2: Tepová frekvence a MIA se ukazují v denním přehledu i v aktivitě!

2.10.2022
Vypadá to, že můj letitý problém, kdy se při aktivitách s cyklonavigací a hrudním pásem HRM-Run 2 (a hruďákem HRM-Pro nespárovaným s mobilem) neukládá tepovka a MIA do denního přehledu, byl vyřešen. Sám od sebe...
Cykloaktivity

Problém s nenačítáním tepové frekvence a minut intenzivní aktivity do deníku Connect se vyřešil sám - anebo si mákli programátoři Garminu


Tento problém řeším už dlouho, poprvé jsem o něm psal před dvěma roky. O co jde? Když jsem jezdil s hrudním pásem HRM-Run 2 připojeným k cyklonavigaci Edge 1030, změřený tep při aktivitě se nepropisoval do denního přehledu. Prostě v něm byla díra. Současně jsem nezískával minuty intenzivní aktivity. Samozřejmě za předpokladu, že jsem současně neměl na ruce hodinky.

Protože jsem ale po pořízení hodinek Fénix 6X Pro začal jezdit spíše s nimi než s Edge 1030, přestalo mě to trápit. Opět jsem se k problému vrátil až po koupi Edge 1040, kterou jsem začal při jízdě na kole preferovat před hodinkami, ať už F6X nebo Epix. A problém byl zpět, a to jak s hruďákem HRM-Run 2, tak HRM-Pro, který jsem si pořídil letos na jaře.

Záhy jsem ale našel řešení, alespoň pro hrudní pásy HRM-Pro/Plus, které narozdíl od HRM-Run 2 podporují Bluetooth a tudíž se dokáže připojit i k mobilnímu telefonu. Takže při jízdě nebo jiné aktivitě se tep ukládá přímo z hrudního pásu do deníku Connect. A protože tyto hrudní pásy podporují i offline data, není dokonce ani nutné mít při jízdě u sebe mobilní telefon. Data se stáhnou do deníku Connect posléze, hruďák si pamatuje posledních 18 hodin. 

Něco se muselo stát...

Krátce poté, co jsem publikoval článek s tímto řešením, jsem si všiml zvlášťního chování jízdních aktivit zaznamenaných kombinací Edge 1040 a hrudního pásu HRM-Run2. Po jízdě se jako obvykle nepropsala data tepové frekvence do deníku Connect, ani se nezaznamenaly minuty intenzitní aktivity - a to ani v denním přehledu, ani v jízdě samotné.

ALE! Po nějakém čase, ať už druhý den nebo třeba ještě týž den navečer, se najednou v deníku Connect MIA objevily! A dokonce se pak ukázaly v aktivitě. Docela jsem zíral. Třeba minulý týden jsem aktivity s HRM-Run 2 měl dvě, jednu ve čtvrtek a druhou v pátek. Ještě po páteční aktivitě ani v jedné jízdě MIA uloženy nebyly, stejně jako se nepohnula hodnota MIA v deníku Connect.

A najednou večer bác, do obou aktivit se minuty intenzivní aktivity doplnily a dopočítaly se pro oba dny do denních přehledů. V hodinkách to pak vypadalo, že jsem MIA získal během jediného okamžiku, nástup nebyl pozvolný, ale z minuty na minutu - viz obrázek displeje Epixů. A nejen to, do denního přehledu v aplikaci Connect se doplnila i data tepové frekvence. 

Nový firmware pro Edge 1040

Posléze jsem zjistil, že zatím stojí nenápadná zmínka v přehledu nového firmwaru pro Edge 1040, a sice přidání podpory minut intenzivní aktivity. Tomu jsem zpočátku vůbec nevěnoval pozornost, měl jsem za to, že jde jen o doplněk, který synchronizuje data s deníkem Connect. 

Tip: Edge 1040 s novým firmwarem 14.20 získal Status tréninku 2.0 a ovládání přehrávače hudby

Zkrátka nyní, pokud máte Edge 1040 (ale také Edge Explore 2) a starší hrudní pás, například HRM-Run2, který nepodporuje Bluetooth připojení k mobilu, získáváte minuty intenzivní aktivity stejně jako s hodinkami. Navíc se průběh tepovky propisuje do denního přehledu. A to je prostě paráda. Můj letitý problém problém byl konečně vyřešen. Jen starší cyklonavigace mají bohužel smůlu. 


Diskuse k článku (0)