Hrudní pás HRM-Pro a Pro Plus: Kroky a tepovou frekvenci měří i bez hodinek (zkušenosti)

12.9.2022
Když nemůžete mít na ruce hodinky a přesto potřebujete měřit kroky, tepovou frekvenci a od toho se odvíjející minuty intenzivní aktivity, hrudní pásy HRM-Pro a Pro Plus jsou řešením
Hrudní pás HRM-Pro

S hruďáky HRM-Pro a HRM-Pro Plus se počítají kroky a sleduje tepovka i bez hodinek


Hrudní pásy HRM-Pro a HRM-Pro Plus, který byl uveden nedávno, nejsou jen obyčejné hruďáky. Umí toho daleko víc. Kromě dynamiky běhu či offlajn záznamu tepové frekvence při plavání mohou suplovat hodinky pro sledování denní aktivity. Zkrátka zaznamenávají vaše kroky, tepovku, kalorie a minuty intenzivní aktivity během dne.

Nepřehlédněte:

Kdy se to hodí? Když nemůžete mít na ruce hodinky, třeba při náročné práci, kdy by se hodinky mohly poškodit,nebo při sportech, kde jsou hodinky na ruce zakázané, třeba fotbal, nebo při aktivitách, kdy hodinky na ruce prostě mít nelze - třeba při hokeji je kvůli výzbroji ani není kam dát. Tehdy vám hruďák může vytrhnout trn z paty.

Já zkoušel tuto situaci simulovat tak, že jsem prostě hodinkám vypnul připojení k telefonu, aby mobilní aplikace Connect věděla, že si z těchto zařízení (používám současně Epix a Fénix 7S) nemá brát data. Následně je třeba mít spárovaný hrudní pás HRM Pro/Plus s mobilní aplikací Connect, což uděláte stejně jako s hodinkami.

Zatímco s hodinkami se hruďák propojí přes ANT+, s mobilním telefonem přes Bluetooth. Spojení ANT+ zvládne hruďák nekonečně mnoho, Bluetooth připojení pak tři. Čili není problém připojit hrudní pás ke dvěma hodinkám na ruce, k cyklonavigaci na řídítkách a ještě k mobilnímu telefonu (a ještě třeba k trenažéru). Samozřejmě to pak více žere baterku hrudního pásu.

Jakmile máte hrudní pás spárován s mobilním telefonem a současně nejsou k dispozici hodinky, získávají se kroky a tepovka z hrudního pásu. Současně se počítají i kalorie a minuty intenzivní aktivity. Co ale hruďák neumí, je odstartovat aktivitu - není tak možné začít třeba indoor běh či indoor chůzi. Na to vždycky potřebujete hodinky nebo fitness náramek. Stejně tak nezměří spánek.


Diskuse k článku (8)