Problém vyřešen: Tepová frekvence se ukazuje v denním přehledu i u aktivit na cyklonavigacích Edge

29.8.2022
Když jsem dříve při jízdě na kole nepoužíval hodinky, ale jen cyklonavigaci s hrudním pásem, tepovka z aktivity se nepropsala do denního přehledu v deníku Connect. Má to ale naštěstí jednoduché řešení
HRM-Pro

Hrudní pás HRM-Pro je naprosto univerzální - můžete ho použít pro běh, plavání či cyklistiku


Když si jízdu na kole měřím pomocí cyklonavigace Edge, aktuálně používám model Edge 1040 Solar, často sundávám hodinky. Jednak proto, že mi při jízdě na ruce vadí, přece jen Fénixy jsou docela těžké. Jednak proto, že jsou v tu chvíli na ruce zbytečné. A jednak proto, že si aspoň trochu opálím proužek, který pod hodinkami mám - pokud zrovna svítí slunce. V zimě navíc hodinky přes tlusté oblečení a rukavice vůbec neobleču.

V tu chvíli jsem ale narážel na problém: tepovka z aktivity se díky hrudnímu pásu uložila v rámci této aktivity do deníku Connect, ale už se nezobrazila v denním průběhu tepovky - zkrátka byla tam díra. Docela mne trápilo, protože si hlídám celodenní tepovku a u doktora reportuji denní maxima a minima. Znamenalo to pro mě nosit navíc i hodinky, jen kvůli záznamu tepové frekvence.

Nepřehlédněte: Proč se srdeční tepová frekvence z aktivit cyklonavigace Edge neukazuje v denním přehledu?

Spárovat s mobilem

S novým hrudním pásem HRM-Pro, který jsem si pořídil letos na jaře jako doplněk k letitému a už lehce jetému modelu HRM-Run2, to ale má řešení. Tento hruďák totiž má jednak paměť na průběh tepové frekvence, a to až 18 hodin, jednak se dá spárovat přímo s mobilním telefonem pomocí Bluetooth. K čemu to je?

Nestačí zkrátka spárovat hrudní pás jen s cyklonavigací (ANT+), ale také s mobilním telefonem a deníkem Connect (Bluetooth). Při jízdě na kole se pak tepovka zaznamenává kromě do aktivity v cyklonavigaci také přímo do deníku Connect a objeví se v denním přehledu. Pokud při jízdě telefon nemáte, nahraje se automaticky z paměti HRM-Pro po prvním připojení mobilu k hrudnímu pásu a díra v průběru tepové frekvence se tak krásně zacelí. 

Poznámka: Toto řešení nefunguje s pásem HRM-Run2 a staršími.

Hrudní pás HRM-Pro a jeho upravená verze HRM-Pro Plus má ale i další řadu možností, kterým se budu postupně věnovat. Hodí se také například pro plavání a přesnější měření tepu než nabízejí optické snímače hodinek. 


Diskuse k článku (0)