Proč se tepová frekvence z aktivit cyklonavigace Edge neukazuje v denním přehledu?

11.8.2022
Když při jízdě na kole používáte cyklonavigaci a hodinky nemáte na ruce, neuloží se tepová frekvence do denního přehledu v deníku Connect. A já si říkám, proč...
Jízda s Edge

Když jedete na kole s cyklonavigací Edge a současně nemáte na ruce hodinky, neukáže se tepovka v denním přehledu


Před prosincovou operací jsem měl vypnuté všechny metriky odvíjející se od tepové frekvence, ať šlo o stres, Body Battery či spánek. Tepovku jsem měřil jen tehdy, když jsem potřeboval něco otestovat. Neměl jsem potřebu sledovat svoje fitness hodnoty, na kole jsem jezdil primárně proto, abych si užil přírodu a trochu se odreagoval, ne proto, abych překonával sám sebe na segmentech nebo zvyšoval svoji kondici, která už po těch letech byla velmi slušná sama o sobě.  

Jenže to se po operaci změnilo, sledování tepu a dalších metrik (zejména stres a tlak) se stalo životní nutností. Takže od ledna tohoto roku mám tepovku zapnutou, navíc i kvůli tomu, že testuji řadu různých novinek a s tím i metriky od tepu odvozené. A s tím jsem „znovuobjevil“ jednu dlouhou „bolest“, která provází Garmin už dlouho.

Je tam „díra“

S příchodem Edge 1040 jsem zase začal jezdit téměř výhradně s cyklonavigací a připojeným hrudním pásem a současně sundávám hodinky, ať už proto, abych si při jízdě opálil bílé pruhy na zápěstí, nebo proto, že mi v terénu hodinky na zápěstí vadí. (Když jezdím jen s hodinkami, mám je na držáku na řídítkách, na ruce jen výjimečně.) Tepovku tak zaznamenává cyklonavigace Edge pomocí hruďáku.

Jenže průběh tepové frekvence následně zůstane uložen pouze v rámci aktivity, ale nepropíše se do denního přehledu. To znamená, že v deníku Connect bude „díra“. A protože při aktivitě člověk mívá obvykle svoje tepové maximum, bude tím ovlivněn také dlouhodobý graf s maximy jednotlivých dní.

Nepřehlédněte: Krátce po publikaci tohoto článku se mi podařilo najít řešení pro majitele hrudného pásu HRM-Pro.

Také hodnota hodnota Body Battery, která je tepovkou částečně ovlivněna, není změřena správně. Sice klesá, ale ne stejně, jako kdybyste na ruce měli hodinky. Pokles je jen odhadovaný. Měření stresu naopak nijak ovlivněno nebude, ten se při aktivitě tak jako tak neměří. Aktivita změřená přes cyklonavigaci také neovlivní minuty intezivní aktivity.

Netvrdím, že mi to nějak extrémně vadí, ale je to škoda, že to Garmin nedomyslel a tepovku z aktivity na cyklonavigaci prostě nepřeklopil do denního průběhu. Jinak za co si zase Garmin zaslouží pochvalu, je vysílání srdečního tepu z hodinek. Nedávno jsem hruďák zapomněl doma, a tak jsem toho hned využil a nechal si tep měřit pomocí Epixů a posílat jej do Edge 1040. 


Diskuse k článku (0)