Srdeční tep z externích aktivit se neukazuje v denním přehledu. Proč?

15.12.2020
Když při aktivitě nepoužíváte hodinky, ale třeba cyklonavigaci, srdeční tep z aktivity se neukáže v deníku Connect. To samozřejmě ovlivní nejen průměrný denní tep, ale i ukazatel Body Battery
Graf tepu

Pokud neměří tep hodinky, jeho hodnota v grafu chybí. To je případ navigace Edge


S příchodem hodinek Fénix 6X jsem si po delší době opět zapnul snímač srdečního tepu na zápěstí. Na Forerunner 935 jsem jej měl vypnutý, protože baterie měla přece jen podstatně nižší kapacitu a srdeční tep snižoval výdrž. Stejně tak jsem nepoužíval hrudní pás. Takže poslední dva roky jsem zkrátka vůbec netušil, jaký mám tep během dne nebo při aktivitách.

Druhým impulsem pro snímání tepu byly válce, které jsem si letos pořídil pro zimní období. Sice v zimě jezdím pravidelně, ale někdy je počasí fakt pod psa a válce jsou ideálním řešením, jak si zajezdit a přitom ještě zkouknout nějaký ten seriál. Zatímco na kole mám nyní většinou hodinky, na válcích Edge 1030 - a také hrudní snímač srdečního tepu. Chtěl jsem zkrátka vědět, jak si na válcích stojím. A hruďák jsem pak začal používat i při jízdě na kole, kde střídám F6X a Edge 1030. 

Proč chybí tep?

Záhy jsem si všimnul, že když při jízdě na kole používám Edge 1030, neukáže se srdeční tep změřený během aktivity v přehledu deníku Connect - je vidět pouze u konkrétní aktivity. V „srdečním“ grafu se pak objeví nehezká mezera. Sice je na časové ose vidět, že jsem měl aktivitu na kole, ale to je tak vše. A kvůli chybějícímu tepu daného časového úseku se jen odhaduje hodnota Body Battery. Sice klesne, ale podle všeho ne adekvátně tomu, jak jste na kole makali. 

Vše samozřejmě funguje správně, když při jízdě měřím tep hodinkami - ať už optikou nebo hruďákem. Případně, pokud mám na válcích navigaci s hruďákem a současně na ruce hodinky, které měří tep optikou. Dojde-li někdy k updatu deníku Connect, určitě bych byl pro, aby se tento problém nějak uspokojivě vyřešil. 

Mimochodem, ještě jedna věc mne zaujala a trochu trápí. Když mám aktivitu na cyklonavigaci a ta se synchronizuje díky TrueUp do hodinek, není vidět mapa. Vše ostatní ano. A tak si říkám, proč Garmin nedotahuje i tyto drobnosti?


Diskuse k článku (0)