Zápisky bloggera (15): Stavím si doma Garminárium aneb Počty hodinek a příslušenství utěšeně rostou

31.12.2023
Místo toho, abych hodinky po otestování vracel, rozhodl jsem si je nechávat. Důvodů je celá řada: Můžu testovat nové funkce, aktualizovat starší recenze či hodnotit hodinky po delším používání
Moje Garminárium

Během pár měsíců se moje sbírka rozrostla na více než dvojnásobek. Přibývají také řemínky nejrůznějších barev...


Během testování nových modelů hodinek jsem často narazil na to, že mi chybí nějaký model pro srovnání. Nebo že jsem chtěl vyzkoušet nové funkce, které Garmin pro hodinky postupně uvolňuje, ale hodinky jsem už neměl k dispozici. Buď jsem je po otestování vrátil do obchodu Pulsmetry.cz, nebo jsem je prodal.

V létě jsem měl současně šest kousků, především top modelů - Epix Pro, Fénix 7X Pro, Fénix 6X, Epix, Instinct 2X a Forerunner 965. V té době byly moje Epixy, Forerunnery 965 a Fénixy 6X, zbytek jsem měl na test. Epixy a F6X jsem poslal dál, Epixy Pro a Instincty 2X vrátil a F7X Pro jsem si pořídil místo F6X. Takže mi zůstaly jen dvoje hodinky plus Forerunnery 45, 55 a Venu 2/2S, které používaly moje dcera a manželka. 

Nepřehlédněte: Přehlídka top modelů hodinek: Epix Pro, Fénix 7X Pro, Fénix 6X, Epix, Instinct 2X a Forerunner 965

Během léta a podzimu Garmin obohatil Fénixy, Epixy a Forerunnery řadou nových funkcí, a mě začalo mrzet, že mi pro jejich otestování některé hodinky chybí. A když pak Garmin uvedl Venu 3 a Vívoactive 5, rozhodl jsem se definitivně, že si budu každý zásadní po testech kousek nechávat, dokud to bude mít smysl. Dnes třeba už nepotřebuji Fénix 6X, ale mladší modely se hodí.

Hodinek se nezbavuj!

Nejvíce mi vadilo, že už nemám Epixy. Už jen proto, že proto, že nafotit do článků nějak slušně safírové Fénixy 7X Pro je v podstatě nemožné - odlesky soláru a safíru jsou fakt hrozné. Takže když se objevila nabídka z druhé ruky, navíc s řadou řemínků, šel jsem do toho. Sice je nenosím, ale když je potřebuji, jsou po ruce. 

Následovaly Forerunnery 255 Music, opět za slušnou cenu ve výborném stavu, a také s dalšími řemínky. Díky tomu jsem mohl napsat sérií článků o nylonových páscích a různých standardech, jaké hodinky používají. Navíc jsem mohl zjistit, co přesně chybí FR 255 oproti FR 955/965 - třeba že Body Battery nemá druhou obrazovku s přehledem za poslední 4 hodiny.

Nepřehlédněte:

 

 

A také jsem mohl otestovat osm datových polí, novinka, která mě vzhledem k ceně hodinek hodně překvapila. A faktem je, že to pro mě výrazně zvýšilo užitnou hodnotu tohoto modelu, který považuji za jednu z nejlepších koupí, kterou u Garminu můžete aktuálně uskutečnit. 

Čtete dále: Finálka pro řadu Forerunner: Doplněk zdřímnutí, vylepšené Body Battery, inlajny či obrázky v notifikacích

Sbírka se rozrůstá

Dlouhodobě mi pak v hlavě hlodaly Instincty 2. Na jaře jsem testoval model Instinct 2X, který mě zaujal výdrží, velmi účinným solárním dobíjením a hlavně větším displejem než mají menší modely. A protože jsem nějaké Instincty chtěl mít ve sbírce, využil jsem předvánoční akce a pořídil si nejlevnější 45mm model bez soláru. Už jen proto, abych věděl, jak dobře čitelný displej je.

Tip: Nekonečná výdrž Instinct 2X Solar: Hodinky, s nimiž mi solární dobíjení konečně dává smysl

No a když pak přišla další akce po Vánocích, kde Instincty 2X stály jen sedm a půl tisíce, tak jsem do sbírky přihodil i tento model. A tehdy mě napadlo udělat si takové malé Garminárium, v němž budu udržovat z každé řady aspoň jeden model tak dlouho, dokud jej Garmin bude podporovat - a tedy uvádět nové funkce. A také abych měl možnost srovnat, až přijde nová generace.

Čili aktuálně mám k dispozici, ať už na ruce, v šuplíku či na zápěstích svých dcer a manželky, tyto kousky:

  • Venu 2 a 2S
  • Venu 3
  • Forerunner 45
  • Forerunner 55
  • Forerunner 255 Music
  • Forerunner 965 
  • Epix 47 mm
  • Fénix 7X Pro 
  • Instinct 2
  • Instinct 2X

A k tomu Edge 1040, nespočet řemínků a nylonových pásků, osm senzorů rychlosti a tři hrudní pásy HRM. Do budoucna plánuji také testovat radary a světla, a když se zadaří, tak snad i cyklistické pedály s wattmetery. V nejbližší době vyjde na webu recenze na Instincty 2, dále srovnání s Forerunnery 255, a také srovnání Instinctů 2X s Fénix 7X Pro.

Plány jsou to smělé, ale naštěstí mám v lednu a únoru menší pracovní vytížení, tak snad to všechno stihnu. Na závěr už jen zbývá popřát do roku 2024 jen to nejlepší a hlavně - a to především - zdraví. 


Diskuse k článku (7)
Tagy: