Nová datová pole pro Fénix5 a Forerunner 935 změří váš běžecký výkon

19.12.2017
Datová pole, která si můžete stáhnout z Connect IQ, vám umožní v modelech Forerunner 935, Chronos a Fénix 5 změřit svůj běžecký výkon ve wattech
Hrudní pás nebo Running Pod

Ke změření výkonu potřebujete kompatibilní hrudní pásy či běžecký snímač 


Měření běžeckého výkonu je vedle měření srdečního tepu a tempa dalším ukazatelem, který pomáhá určit intenzitu zatížení běžce. Podobně, jako u srdečního tepu, i u výkonu je možné jednoduše definovat laktátový práh a aerobní/anaerobní zóny.

Výhodou měření výkonu oproti měření srdečního tepu je, že výkon ve wattech není oproti srdečnímu tepu zatížen výchylkami spojenými se zdravotním stavem, stresem nebo jinými faktory ovlivňujícími srdeční tep.

Nová datová pole pro hodinky řady Fénix 5S/5/5X, Forerunner 935 a Fénix Chronos přináší zdarma možnost měřit jednoduše wattový výkon při běhu. Kromě kompatibilních hodinek je potřeba mít k dispozici hrudní snímač srdečního tepu HRM-Run, HRM-Run2, HRM-Tri nebo čidlo Running Dynamics Pod.

Z webu Garmin IQ si do do hodinek stáhnete datová pole, která na displeji zobrazí hodnoty výkonu. Tato datové pole si pak nastavíte na displeji hodinek do požadovaných obrazovek v nastavení běžeckého profilu v nastavení datových obrazovek. Hodinky watty v průběhu aktivity zaznamenávají a následně zobrazí a vyhodnotí v tréninkovém deníku Garmin Connect.


Diskuse k článku (0)
Tagy: 
Zdroj: 
Garmin, foto DC Rainmaker