Snímač Running Dynamics Pod: Všechny důležité údaje pro běh v mini provedení

30.3.2017
Hrudní pásy jako HRM-Run nebo HRM-Tri mají možnost sledovat data vašeho běhu jako doba kontaktu se zemí nebo vertikální oscilaci. Jenže co když hrudní pás nepotřebujete, ale tato data sledovat chcete?
Running Dynamics Pod

Nový snímač byl uveden společně s hodinkami Forerunner 935


S novými hodinkami Forerunner 935 uvedl Garmin také maličký senzor, který dokáže měřit dynamiku běhu: Running Dynamics Pod (RD Pod). Jde o maličké zařízení velikosti bonbónu, které má stejné funkce jako pokročilé běžecké hrudní pásy HRM-Tri a HRM-Run - jen neměří srdeční tep.

RD Pod je opravdu maličký, což je vidět z obrázku. Je dokonce tak malý, že nedokáže pojmnou běžnou baterii CR2032, kterou Garmin používá ve svých bezdrátových čidlech. Místo toho je zde baterie CR1632, kterou používá  například Vívofit 3 nebo Vívofit junior

Proč ale Garmin uvedl zařízení, které má stejné funkce jako existující hrudní pásy? Je to prosté: pokud máte v hodinkách optický snímač tepu a hrudní pás nepotřebujete, pak je zbytečné si jej kupovat jen pro to, že potřebujete měřit dynamiku běhu. RD Pod je v tomto případě ideálním řešením, stojí méně než pás a navíc má podstatně snadnější použití.

Data získává RD Pod díky akcelerometru, stejně jako uvedené hrudní pásy. Konkrétně jde o:

  • kadence
  • vertikální oscilace
  • doba kontaktu se zemí
  • vyváženost doby kontaktu se zemí 

Novinka je kompatibilní jen s novějšími a dražšími zařízeními, konkrétně jde o

  • Forerunner 735XT
  • Forerunner 935
  • Fenix 5, 5S, 5X

Nejsou podporovány levnější modely Forerunner, starší Fénixy, ani Forerunner 630 a 635, které jsou postupně stahovány z prodeje. V USA stojí RD Pod 69 dolarů, pás HRM-Run 99 dolarů. 


Diskuse k článku (0)
Zdroj: 
DC Rainmaker