Zkušenosti s hodinkami Forerunner 965: Nejlepší hodinky současnosti? K dokonalosti pár drobností chybí

1.5.2024
Hodinky FR 965 používám už rok jako svoje hlavní. Jsou totiž parádní, a to jak funkcemi, displejem, tak výdrží i cenou. Přestože aktuálně patří k nejzajímavějším modelům, nejsou ideální a oproti Epixům jim něco málo chybí...
Forerunner 965

Aktuálně asi nejzajímavější hodinky Garminu - nositelné provedení, parádní displej, solidní cena a téměř všechny funkce. Forerunnery 955 mají sice stejnou výbavu a současně nižší cenu, ale jsou prostě příliš obyčejné...


Když se někdy před rokem objevily první spekulace o novém modelu Forerunner 965, byl jsem naprosto nadšen. To, co nenabízí Epixy, mají tyto hodinky - displej o velikosti 1,4" v ve středním těle. Tedy v těle Epixů 47 mm resp. Fénixů 7. Epixy umí stejný displej až v mohutném provedení 51 mm, které je shodné s Fénixy 7X. A to nemusí sedět každému, zvlášť ta hmotnost a tloušťka.

Pokud jde o výbavu, nabízí FR 965 téměř všechny funkce jako Epixy, ale některé se liší v detailech - jakoby by nebyly dotažené. Jistě je to záměr, Garmin si chce nechat nějaký důvod, aby si člověk připlatil nějakých sedm tisíc za Epixy. A u safírových Epix Pro 51 mm je to dokonce 11 tisíc. Navíc každé hodinky má na starost jiný vývojový tým, takže stejný záměr a zadání musely dopadnout odlišně.

Nepřehlédněte: Srovnání Forerunner 965 vs. Epix (47 mm): Hodinky nejvyšších řad s displejem AMOLED. Které vybrat?

Epixy jsou top, ale FR 965 je dotahují

Oboje hodinky jsou každopádně skvělé. Designem se mi líbí více Epixy, ale ani FR 965 nevypadají špatně - je zde vidět pokrok oproti FR 955. Pokud bych hodnotil uživatelské prostředí, to se mi jako celek líbí více na Epixech, ale některé detaily mají naopak hezčí Forerunnery. Kdybych si měl ale opravdu vybrat a nehleděl na cenu, zvolím Epixy, a to i za cenu menšího displeje, pokud se bavíme se o 47mm provedení.

Přece jen Garmin si řadu Fénix, kam Epixy spadají, více hýčká co se aktualizací týká, a hlavně hodinky jsou v mnoha ohledech dotaženější. Ve verzi Pro pak mají Epixy šikovnou svítilnu a také nový optický snímač. Zkrátka Epixy působí tak nějak dospěle. Forerunnery 965 zase jednoznačně vedou poměrem ceny k výkonu a samozřejmě parádní nositelností.


Nepřehlédněte: Velká recenze hodinek Forerunner 965


Kéž by Garmin někdy v budoucnu zkombinoval vlastnosti obou do jednoho modelu - velikost a design Epixů 47 mm s displejem o průměru 1,4". A ideálně lepší výdrží, někde na pomezí aktuálních Epixů 47 a 51 mm. No, uvidíme, s čím se ukáže třetí generace. Ale nyní už se pojďme podívat na to, čím se Forerunnery 965 tak liší od Epixů, resp. co jim chybí anebo se mi více či méně vadí.  

Poznámka: Když dále píšu o Epixech, platí to většinou i o Fénixech 7 - až na části týkající se displeje, který mají tyto hodinky odlišný. 

Nepřehlédněte: Zápisky bloggera: Ideální hodinky neexistují. Které se ideálu přibližuji a jak by vypadaly moje vysněné?

Displej a luneta

Hodinky FR 965 se nabízí pouze v provedení s Gorilla Glass DX. To má lepší kontrast za všech okolností než safír. Hodinky tak mají sytější černou, lepší podání barev, no a hlavně se tolik nelesknou. Odlesky vadí především venku, kde se na displeji odráží mraky, stromy, domy. A toto můžu potvrdit, hodinky FR 965 mají méně odlesků, lepší kontrast, sytější barvy než safírové Epixy. Naštěstí i Epixy si můžete pořídit s Gorillou, jen budou o sedm gramů těžší než safírové (mají ocelové provedení místo titanu).   

Tip: Displeje hodinek: Jaké parametry a funkce zhoršují čitelnost a zvyšují odlesky + moje skromné přání

Bohužel displej není zapuštěný pod lunetu jako u Epixů, naopak vystupuje kousek nad ni - a je tu jakýsi efekt zaoblení, který je sice hezký, ale úplně nepraktický. Vede totiž ke snadnějšímu poškození skla právě v tomto místě - na okraji. Moje FR 965 už mají bohužel vlasové škrábance a jeden malý vryp, přitom na F6X Pro Solar se stejným sklem jsem neměl jediný ani po třech letech.

Je prostě vidět, že toto nebyl vůbec dobrý nápad. U stylových hodinek jako Venu se to možná snese, ale sportovních nikoliv. A Garmin poznal, že to byla blbost, a u nového modelu Forerunner 165 už má luneta klasické překryté a sklo je rovné. Tak snad se poučil a NIKDY už nic podobného neudělá.

Nepřehlédněte: Hodinky Forerunner 265 a 965: Proč Garmin zvolil řešení, kde luneta nedostatečně chrání krycí sklo?

 

Fonty a prostředí

Oproti Forerunneru 955, Epixům nebo Fénixům mají hodinky FR 965 (a FR 265) zcela přepracované prostředí. Nový je font, který je větší, ale současně tenčí, má kulatější jednotlivá písmena, větší střední výšku a často se používá kurzíva. Displej AMOLED navíc umožňuje v seznamu doplňků používat povedené přechody u vybrané položky, které se přizpůsobují barvě ikony dané položky. Na první pohled to vypadá dobře, ale možná až moc barvičkově a trochu jako komiks. 

Osobně se mi více líbí menu Epixů (a Fénixů), mají techničtější a úspornější font, ale tady je opravdu jen o osobní preference. Horší je, že tento font je použit také v datových polích - je velmi tenký (kvůli AMOLED displeji, aby nebyla tak vysoká spotřeba), a současně velký. Někdy se stane, že čísla „vytékají“ z prostoru datového pole. Což se mi třeba u Epixů nestalo.

Také texty notifikací se mi lépe čtou na Epixech. Nehledě na to, že prostor pro text mají Forerunnery užší, takže leckdy i přes prostorově úspornější font zobrazí méně textu, protože se toho na řádek vejde méně. Je také škoda, že zde chybí povedenější ciferníky, ty vestavěné preferují digitální a z těch ručičkových mi vyhovuje v podstatě jediný. A všechny mají na pozadí nějaké přechod nebo dokonce digitální čas. Čistý je tu jen jeden, ale ten zase nemá indexy. 

Čtěte dále: Moje oblíbené vzhledy hodinek: Preferuji ručičkové ciferníky a spíše přehlednost než hromadu dat

Doplňky s omezeními

Dříve mi vadilo, že kalendář umí zobrazit události jen na aktuální a následující den. To se nyní naštěstí srovnalo a Forerunnery umí celý týden, stejně jako Epixy. Stejně tak Počasí, které dříve ukazovalo jen výhled na dva dny dopředu, ale s novým firmwarem už jsou to čtyři dny jako na Epixech. Zkrátka některé nedokonalosti Garmin postupně dotahuje a já to jedině kvituji. 

Tip: Forerunnery umí ukázat kalendář na celý týden. Konečně umí to, co Fénixy. Garmin vydal novou finálku

Oproti Epixům pak chybí Akcie, které si musíte dohrát z Connect IQ - ale funkčnost není stejná, nejsou zde grafy. Nebo doplněk Východu a západu slunce neukazuje podrobnosti jako na Epixech, a sice astronomický či nautický soumrak, polohu slunce na horizontu. Už ale ukáže polohu slunce na mapě a umí měnit i polohu, což je novinka teprve nedávná. 

Nepřehlédněte: Východ a západ slunce: Vylepšený doplněk pro Forerunner 955 a 965. Nově s mapou a polohou slunce

Také mi chybí funkce, které se objevila na Epixech Pro (a nyní ji mají už všechny modely ) - Poslední doplňky. Když podržíte tlačítko Back, zobrazí se deset naposledy spuštěných doplňků, do kterých se můžete rovnou přepnout. A pokud vypnete tlačítko Lap v aktivitě, krátký stisk vás rovnou přepne do režimu hodinek.

Tato možnost u FR 965 prostě není - krátký stisk aktivuje nové kolo (lap), dlouhý vás pak vrátí z aktivity do režimu hodinek. Tak možná někdy v budoucnu. Ale osobně věřím, že to nebude dlouho trvat, rozšířené funkce pro Počasí i Kalendář byly také doplněny až časem. 

Tip: Zkratky: Rychlý přístup k funkcím aneb Snadnější ovládání hodinek + několik zajímavých tipů

Režim spánku

Ačkoliv mají hodinky stejně jako Epixy možnost nastavit Režim spánku, tedy chování hodinek v době kdy spíte, chybí mi zde funkce pro automatickou aktivaci Úsporného režimu. Lze si nastavit plán, kdy má být Režim spánku aktivní, ale v rámci něj si v podstatě jen měníte vzhled hodinek, jas displeje a vypnutí notifikací z mobilu. To je všechno v pohodě, ale...

...už nelze mobilní telefon zcela (automaticky) odpojit - a tudíž šetřit energii jak hodinkám, tak mobilu. Epixy umožňují na dobu spánku automaticky aktivovat právě Úsporný režim, v rámci nejž mám tuto možnost nastavenu. Pokud chcete odpojit mobilní telefon na noc, je tak třeba učinit ručně. Případně ručně zapnout úsporný režim. 

Forerunnery 965 také nemají Profily napájení pro jednotlivé aktivity. Jde o to, že Epixy umožňují vytvořit profily s různých chováním spotřeby a GPS přijímače a ty pak přiřazovat aktivitám. U Forerunnerů nutno si každou aktivitu nastavit zvlášť. Jasně, uděláte to jednou a pak už nemusíte. Ale může se stát, že chcete změnit nějaké chování (např. typ GPS signálu či chování optického snímače) u více aktivit najednou a už musíte jít do každé aktivity zvlášť. 

Tip: Šetřící režimy Fénix 7S/7/7X: Jak prodloužit výdrž v módu hodinek

Osm datových polí!

Když Garmin uvedl hodinky FR 965 na trh, měly možnost zobrazit maximálně šest datových polí. To mě hodně zklamalo, protože Epixy s menším displejem ukázaly stejně jako Fénix 7X datových polí osm. Garmin naštěstí moje prosby vyslyšel a v posledním firmwaru přidal do hodinek možnost zobrazi jak sedm, tak osm datových polí po vzoru Epixů.

Tip: Zklamání: Hodinky Forerunner 965 umí na displeji velkém jako Fénix 7X jen šest datových polí. Proč?

A je to super, protože při aktivitách se mi možnost používat více datových polí fakt hodí, na bajku mám na první obrazovce sedm polí s jedním centrálním a na druhé osm polí. Teprve další obrazovka mají polí méně, protože zde používám grafická data a ta potřebují více prostoru. A na 1,4" displeji je osmička naprosto pohodově čitelná.  

 

Mapa a šipka s pozicí

Právě díky velkému displeji a krycímu sklu Gorilla Glass DX mají hodinky parádně čitelnou mapu za (téměř) všech okolností, snad jen kromě přímého slunce. Tehdy ale stačí pootočit zápěstím tak, aby na displej přímo nesvítilo a je to. Na mapě je možnost zobrazit i datová pole - jedno nebo dvě v dolní části (jsou zde i další možnosti zobrazení dat, ale ty vždy mapu zmenší). 

Jenže oproti Epixům jsou tato dvě datová pole hodně velká a šipka s pozicí se tak ukazuje až na datovými poli - a tedy v horní části displeje. Epixy přitom šipku s pozicí ukazují právě mezi datovými poli a tudíž vidíte daleko větší část cesty před sebou. Pokud chcete mít šipku hezky dole, je nutno datová pole vypnout. Toto považuji za podstatnou chybu, vadí to především při navigaci. 

Co Forerunnerům oproti Epixům chybí a co už ne

Dříve bych měl k Forerunnerům 965 daleko více výhrad - tedy ani ne tak výhrad. V porovnání s Epixy byla řada funkcí nedotažená a ořezaná. Nicméně Garmin postupně možnosti FR 965 srovnává a dnes až na výše uvedené minusy umí hodinky v podstatě to samé. Jen některé funkce nejsou tak dobré jako na Epixech.

Co tedy dříve Forerunnery neuměly?

  • V kalendáři se ukazoval jen aktuální a následující den, dnes celý týden.
  • Výhled počasí zobrazoval jen dva následující dny, dnes čtyři. 
  • Maximum bylo šest datových polí, dnes osm.
  • Dvojistý stisk tlačítka Power pro zapnutí svítilny (LED displej)
  • Doplněk Východ a západ slunce neukazoval mapu s pozicí slunce.

A co stále oproti Epixům neumí nebo mají jinak?

  • Automatická aktivace úspory baterie v režimu spánku
  • Chybějící profily napájení pro aktivity
  • Zálohování dat a nastavení
  • Nativní doplněk Akcie
  • Nevhodně umístěná šipka s pozicí na mapě při zobrazení datových polí
  • Částečně omezené funkce doplňku Východ a západ slunce (ale už přibyla mapa)
  • Chybějící doplněk fází měsíce
  • Chybějící možnost zobrazit poslední spuštěné doplňky

Každopádně je vidět, že se tým fitness snaží a do FR 965 neustále sune nové funkce a možnosti. Během posledníhch měsíců byly upraveny doplňky pro spánek, Body Battery, přidáno zdřímnutí či spánkový poradce a řada aktivit jako jízda na kolečkových a zimních bruslích. 

A co je naopak na FR 965 lepší? Výdrž v pohotovostním režimu, hodinky mi ukazují při stejném nastavení 25 dnů, zatímco na Epixech jen 17 dnů. Při aktivitě s GPS je ale výdrž stejná, se zapnutým displejem 30 hodin. To není moc, ale stačí to. Parádní je také displej, který má při stejné velikosti těla 47 mm o desetinku palce větší průměr. 

Skvělá cena

Na Forerunnerch 965 je parádní cena - a vzhledem k ní člověk těch pár nedotažených detailů, ať už záměrně nebo opomenutím, promine. Celkově jsou to totiž parádní hodinky, které dobře poslouží každému. Snad jen pokud opravdu nechcete displej typu AMOLED či pokud potřebujete nekompromisní výdrž pro ultramaratony či triatlon. Pak se hodí Forerunnery 955 nebo Fénixy 7. 

Každopádně je skvělé, že Garmin neustále srovnává funkčnost s Epixy a Fénixy 7, až na výše uvedené drobnosti jsou Forerunnery 965 vybaveny stejně. Mají tak i nové metriky jako Skóre vytrvalosti či Skóre do kopce, objevily se i vylepšené zdravotní funkce jako výše zmíněné sledování zdřímnutí či faktory Body Battery. Pokud si pořídíte FR 965, rozhodně nebudete za Epixy v důležitých funkcích zaostávat. 

Tip: Novinky pro Forerunner 255, 265, 955 a 965: Skóre vytrvalosti, mapy s počasím, nové sporty

A pokud chcete ještě více ušetřit, můžete si pořídit Forerunnery 955 - mají stejné funkce jako FR 965, ale delší výdrž v aktivitě a lépe čitelný displej na slunci, což se bude líbit především cyklistům, když mají hodinky na řídítkách. A stojí bez soláru o nějaké čtyři tisíce méně. 

Stručné parametry

  • Rozměry: 47,2 × 47,2 × 13,2 mm
  • Hmotnost: 53 g 
  • Displej: 1,4" dotykový AMOLED, rozlišení 454 × 454 bodů 
  • Krycí sklo Gorilla Glass DX
  • Titanová luneta, řemínek 22 mm, vyměnitelný (s nástrojem)
  • Výdrž baterie: až 23 dnů v režimu hodinek, až 31 hodin s GPS, v režimu SatIQ 22 hodin a v režimu multiband 19 hodin
  • Kompletní mapové podklady světa + Topo Czech v5
  • Paměť: 32 GB (hudba a mapy)
  • Vylepšená metrika Připravenost k tréninku 
  • Podpora pro dynamiku běhu bez hrudního pásu 
  • Garmin Pay, přehrávání hudby (Spotify, Amazon Music, Deezer)
  • Cena: 13 990 Kč (Pulsmetry.cz)

Plusy 

  • Velký displej v kompaktním těle
  • Nízká hmotnost 
  • Pohodlné na ruce
  • Povedené grafické rozhraní
  • Mapy a navigace
  • Všechny aktuální fitness a sportovní funkce
  • Nižší cena než srovnatelné Epixy

Minusy

  • Sklo není zapuštěné, a tudíž hůře chráněné
  • Čitelnost AMOLED displeje na řídítkách kola

Diskuse k článku (29)


Přidat komentář



Komentáře k článku

Zpět na článek

Čím dýl je mám, tím jsem spokojenější. Za mě nemají jedinou zásadní chybu a jsem rád, že jsem si pořídil hodinky se solidní výdrží, lehké a s AMOLED.
Vaše jméno, přezdívka: 
Pepa

Ja primarne pouzivam Fenixy, ale chtel jsem si zkusit Amoled displej nez budou F8 a tak jsem FR965 poridil. Na cyklistice Fenixy na riditkach jsou za me top. FR965 s Amoled displejem jsem chtel take zkusit, ale nevim jak to bude probihat,to musim nastavit aby pri aktivite se nezhasinaly? Problem je v tom, ze pri zapnuti aktivity cyklo a zmacknuti start, se hodinky vzdy restartuji. Setkal se s tim nekdo? Zrejme nejaka softwarova chyba. Asi je budu muset poslat na reklamaci...
Vaše jméno, přezdívka: 
Pospič

Co je v nich za firmware?
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Dle Garmin expres tam mam nality vse nejnovejsi. Ani primo v hodinkach mi to zadnou aktualizaci nenabizi. Vse nejnovejsi verze. U zadne jine aktivity mi to nedela. Jen kolo. Mam zkusit tovarni nastaveni?
Vaše jméno, přezdívka: 
Pospič

Ještě zkusit betu - zaregistrovat se do beta programu. A když to nepomůže, tak reklamace, to může být i nějaká hw chyba, která se spustí jen v určitých situacích.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem


Já jsem s nimi taky celkem spokojen. Do kanclu mám Venu 3, do přírody tyto. Co mi na nich vadí, je nabíjení. Hodím do nabíječky a ony se nabíjí na 100%.Ale po cca hodině nošení je najednou 80%.Pak už se vybíjejí normálně. No a další věc. Pokud si při chůzi dám jako jedno datové pole počet kroků, tak ukazují totální nesmysly. Třeba 40000 kroků na 10 kilometrech. Vzhledem k tomu, že jsem je sehnal za 9000, považuji je za velmi dobré hodinky a jejich vady přehlížím.
Vaše jméno, přezdívka: 
Traveller_cz

To dobíjení je zjevně chyba, mě to nic takového nedělá. Dobiju na 100 % a tam drží :-) Ale i s 80 % se dá bez problému fungovat.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Za mě nejlepší hodinky Garminu, aktuálně. Až budou Epixy o stejné velikosti se stejným displejem, tak pak budu uvažovat o nic. Ale teď jsou prostě ty 51mm moc velké a těžké.
Vaše jméno, přezdívka: 
Jerry

Mám Epixy 51 mm jsou super, hlavně ta výdrž. Ale jo, jsou těžký, mám to bez safíru a na ruce je to cihlička. Ale ty funkce a vlastnosti to docela vyváží.
Vaše jméno, přezdívka: 
Franta

Chtěl jsem se zeptat -mám Fr965 ,telefon Samsung A41,Android12,neustále tak 1-2 denně odchází k odpojení hodinek od telefonu a aby se znovu spojily je nutné vypnout a zapnout telefon,nevíte kde hledat chybu,nesetkal se s tím někdo? Někde v nastavení,oprávnění nějaké aplikace......? Díky
Vaše jméno, přezdívka: 
Jirka

Měl jsem to a je to chyba starší verze BT ,nebude to fungovat ideálně nikdy. Teď mám A25 a je to úplně bez problémů.
Vaše jméno, přezdívka: 
Jirka

A41 moc nespolupracují....vím o dvou (A41+255 a A41+265), které začly z ničeho nic vypadávat (odpojovat se) až tak, že se spojily už jen na malou chvíli po restartu telefonu, což je absolutně nepoužitelné.
Vaše jméno, přezdívka: 
Mira

Tohle mi dělaly starší modely hodinek s iPhonem, řešením bylo zapnout/vypnout Bluetooth. Prostě se to děje a nic moc se tím dělat nedá.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Dobrý den, mam hodinky F945LTE. rád využívám "dnešní doporučení" pro trénink - převážně cyklistiku. v nastavení jsem si nastavil dny, kdy mohu absolvovat delší tréninky. Ted bych si chtěl udělat radost koupit nové hodinky, ale nemohu se nikde (ani v návodech) dočíst které hodinky tuto službu mají. fenix/epix/enduro/forerunner. umíte mi poradit? děkuji
Vaše jméno, přezdívka: 
PaPo

Tohle umí všechny vyšší modely FR/Epix/F7.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Nejlepší hodinky? Garmin má pořád mnoho nedostatků, nepřesné měření spánku, s výkonem při běhu bez přídavných zařízení přišel nedávno, nemá jasnou aplikaci na měření regenerace a připravenosti, to co má, jsou odhady, některé navíc navázány na nepřesnou detekci spánku. Takže musím stále používat např. v mobilu mySASY, v Polaru ortostatický test... 965 jsou celkově docela dobré, mají pár dobrých vychytávek, o tom není spor, designově jsou docela dobré, takže konečně Garminy, které jsem si koupil. Ale generální hodnocení jako skoro nej, i vzhledem k ceně, to je trochu moc. A v porovnání s posledními Polary, které posouvají senzory s vysokou přesností včetně EKG (a to umí měřit i rychlost pulzní vlny krve v cévách) ještě dále - výkon při běhu mají už od 2018, měření spánku mají přesnější už také od 2018. Pokud se někdo neobejde bez placení v hodinkách, tak jasně, ale pokud jde o sport, no nevím.
Vaše jméno, přezdívka: 
Jirik

Já ale nesrovnávám s ostatními výrobci. Jen v rámci nabídky Garminu. A v rámci nich patří k tomu nejlepšímu.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Tak to asi ano. Pokud někdo nepotřebuje nějaké speciální funkce.
Vaše jméno, přezdívka: 
Jirik

Hodinky bez placení jsou v dnešní době k hovnu...
Vaše jméno, přezdívka: 
Frantz

Tak pokud jsou hodinky hlavně na placení... Sporttestery jsou hlavně na pomoc při tréninku, tj. co nejlépe změřit zátěž, co nejlépe stav těla a regeneraci a vše co nejlépe vyhodnotit a něco navrhnout. Placení jen něco vedlejšího. To pak opravdu raději Apple, které mají opravdu velmi přesné měření spánku, tepu, EKG a plno opravdu propracovaných věcí, které z nich dělají opravdu dobré (možná nejlepší) chytré hodinky. Ale sporttestery to nejsou.
Vaše jméno, přezdívka: 
Jirik

Takže tyto jsou tím pádem dobré.
Vaše jméno, přezdívka: 
Ivo

O tom to nebylo, že nejsou dobré. Jsou dobré (jinak bych je nekoupil). Ale je dobré znát omezení.
Vaše jméno, přezdívka: 
Jirik

FR965 umí 8 datových polí.
Vaše jméno, přezdívka: 
Radek

I 265s teď umí 8 dat. polí
Vaše jméno, přezdívka: 
Mira

Díky za info, to je super zpráva.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

To musí být novinka posledního updatu - vůbec mě nenapadlo to zkoušet, protože jsem to v žádném přehledu nových fcí updatů fw nenašel. Díky! Text upravím. Je to super, osm datových polí mi fakt chybělo.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Drobné poznámky po 14ti dnech seznamování se s FR965 (před tím Vivoactive 4 a ještě dříve Vivoactive 3): - teplota - co to měří za hausnumera? VA4 měřily orientačně teplotu těla, což bylo celkem praktické - automatická pauza - nutno ručně nastavit rychlost, jinak se úplně zmateně aktivuje/deaktivuje. Hodila by se nastavitelná prodleva pro aktivaci. - graf nadmořské výšky - i při chůzi po skoro rovině vypadá jako vysokohorská turistika - dotekové ovládání - u VA4 nebylo potřeba zamykat, přes dotek nešlo nic rozštelovat. Nastavování bylo vždy přes tlačítko. Blokování/odblokování doteku by mohlo být pomocí světelného čidla automatické. - zobrazení volajícího - trvá hooooodně dlouho, než je zobrazen volající. VA4 byly podstatně rychlejší.
Vaše jméno, přezdívka: 
Ivo

Teplotní čidlo v hodinkách není určeno k měření teploty pokožky, ale venkovní teploty.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

S novým firmware 16.17 umí konečně Forerunnery zapnout svítilnu dojitým stiskem tlačítka Power, stejně jako Fénixy. Paráda.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem
Zpět na článek