Nejpopulárnější aplikace Connect IQ: Výzvy, hydratace, streamování hudby, navigace či meteoradar

7.5.2025
Podle žebříčku, který sestavil Garmin, patří mezi populární aplikace především jeho vlastní, dále pak streamovací služby jako Spotify, ale také meteorologické mapy či navigace
Populární aplikace v obchodě

Netuším, jak Garmin dává dohromady tento žebříček, ale mělo by jít o aplikace, které si užívatelé stahují nejčastěji


Garmin ve svém obchodě třídí aplikace, doplňky a ciferníky do různých kategorií dle různých středisek. V sekci Populární aplikace má samozřejmě ty svoje, které si stáhne většina uživatelů a které by - alespoň za mě - měly být v hodinkách standardně, ať už jde o výzvy, hydrataci nebo zdraví žen. Ale do první patnáctky se dostaly i další, jako streamování hudby (což je logické), či meteomapy a Komoot. A také ciferníky, ty ale záměrně vynechávám.

Žebříček: Nejpopulárnější aplikace Connect IQ

Connect IQ Store

Stahujte z obchodu Connect IQ

Tato aplikace je v novějších hodinkách nahraná už standardně, do některých modelů jsem ji ale musel doplnit manuálně (tuším Forerunner 255 a či 965). Umožňuje stahovat doplňky, datová pole či aplikace přímo z hodinek, není k tomu třeba web či mobilní telefon.

Na jaře loňského roku byla hodně přepracovaná a vylepšená, je možné procházet jednotlivé kategorie, nejen doporučené aplikace, jako tomu bylo dříve. Chybí ale hledání, takže se to hodí jen pro nástroje, které se nacházejí na začátku seznamů, protože jejich procházení je celkem zdlouhavé. 

Podrobněji: Obchod Connect IQ v hodinkách: Značně vylepšený o kategorie a konečně použitelný

Hydratace

Stahujte z obchodu Connect IQ

Doplněk sledující, kolik jste toho během dne vypili. Jakmile vypijete nějakou tekutinu, co není součástí jídla, přidáte si ji do „seznamu“ pomocí předem definovaných šálků. Já mám nastaveno 200, 250 a 300 ml, ale lze si nastavit jiné objemy. Rovněž si nastavíte cíl, kterého byste měli každý den dosáhnout.

Ten se může upravovat podle aktivit, které máte během dne. Garmin totiž odhaduje i pocení, takže cíl se pak o kousek navýší. Čili z počátečních dvou litrů se klidně můžete dostat i na dvojnásobek. Hydrataci a její historii pak můžete sledovat v deníku Connect.

Nepřehlédněte: Hydratace: Jak si pomocí Connectu a hodinek hlídat, kolik toho vypijete. Pocení, cíle, elektrolyty, nastavení

Zdraví žen

Stahujte z obchodu Connect IQ

Doplněk pro sledování menstruačního cyklu žen mají hodinky už delší dobu. Některé hodinky jej mají standardně, například řada Venu, do většiny si jej ale musíte stáhnout. Nejprve zadáte datum počátku menstruace, od níž Garmin odvodí, kdy nastane další cyklus. Standardní doba trvání krvácení je tři dny, čas počátku a konce můžete vždy upravit. 

V kalendáři pak vidíte jednotlivé fáze cyklu, na jejichž základě mohou hodinky upravit i doporučené tréninky. V době menstruace navíc můžete přidávat i zdravotní potíže (bolest hlavy, břicha...) či příznaky jako síla výtoku (pokud byl) či dokonce náladu. Zkrátka je to celé velmi komplexní, už delší dobu se chystám na článek, ale nějak se k němu nedokážu dokopat (protože je to funkce, kterou sám neotestuji).

Výzvy

Stahujte z Connect IQ

Přehled aktuálních výzev si můžete prohlédnout jak v mobilním, tak webovém deníku. Na mobilu stačí klepnout na ikonu Výzvy v dolní liště, na webu je tato volba v levém menu. Nahoře je seznam aktuálních výzev, do kterých se můžete zapojit, v hlavní části obrazovky pak pod sebou najdete výzvy, do kterých jste již zapojeni a které právě plníte, případně jste je již splnili, ale jejich čas ještě nevypršel.

 

 

Po instalaci doplňku uvidíte alespoň základní pohled také v hodinkách. Jakmile doplněk rozkliknete, zobrazí se pod sebou jednotlivé výzvy. U každé z nich se pak ukáže jméno, datum ukončení a procenta splnění. A když na výzvu klepnete, uvidíte i počáteční datum, od kdy výzva platí. Výzvy se pokaždé načítají z mobilní aplikace Connect, takže je pro jejich zobrazení potřeba mít po ruce připojený mobil.  

Čtěte dále: Výzvy pro běh, kolo, chůzi či cvičení: Nejen na webu či v mobilu, ale i přímo v hodinkách. Nově také expedice

Face It: Vlastní vzhled hodinek 

Stahujte z obchodu Connect IQ

Na konci loňského roku Garmin výrazně vylepšil svůj editor ciferníků, které si můžete nahrát do hodinek - a to jak analogové, tak digitální. Nově si můžete dát až pět datových polí a kromě toho obrázek na pozadí. Abyste ale mohli vytvořené ciferníky používat v hodinkách, potřebujete naistalovat pro ně podporu.

V hodinkách je pak možné mít uložený pouze jeden ciferník, takže pokud si jich vytvoříte více a chcete jej změnit, musíte pokaždé jít do mobilního telefonu do aplikace Connect IQ, kde je záložka Face It. 

Podrobněji: Face It! Garmin vylepšil funkci pro tvorbu vlastního vzhledu hodinek. Více datových polí, barev a možností 

Spotify, Deezer, Amazon Music a Youtube Music

Aktuálně Garmin podporuje celkem čtyři streamovací služby hudby s tím, že do hodinek si musíte nejprve stáhnout patřičnou aplikaci. U každé této služby musíte mít premium předplatné, pokud posloucháte hudbu zdarma, do hodinek si ji nenahrajete. Můžete si pak snadno vytvořit svoje playlisty, přidávat nová alba atd. 

Jakmile máte zřízen Premium účet a stáhnutou aplikaci v hodinkách, jen se přihlásíte přes mobilní Connect a je to. Hudební aplikace se ale neukážou v seznamu aplikací/aktivit, ale přidají se jako poskytovatel hudby do doplňku Ovládání hudby. Pro stáhnutí alb nebo playlistů musíte být připojení k Wi-Fi a současně mít dost energie, protože s vybitými hodinkami se aplikace odmítne stáhnout. 

Stahujte z Connect IQ:

Jak jsou požadované seznamy nahrány v hodinkách, je možné je rovnou přehrát. Nejprve se ale musí připojit spárovaná sluchátka nebo reproduktor. Spárování provedete stejně, jako připojení třeba snímače rychlosti. Přehrávání probíhá postupně nebo náhodně, oproti hudbě uložené v hodinkách z počítače nelze zobrazit seznam v playlistu. Je také možné nastavit opakování celého playlistu.

Další podrobnosti: Spotify, YouTube Music nebo Deezer: Jak přehrávat svou oblíbenou hudbu na hodinkách Garminu

Komoot - hike, bike and run

Pokud jste uživatelé populární služby Komoot, můžete si svoje trasy nahrávat do hodinek a nechat se podle nich navigovat. Funguje to hodně podobně jako u nativní navigace Garminu. Výhodou Komootu je přístup k tisícům tras ve vašem okolí, které tam uložili jiní uživatelé. Máte ta jistotu, že jde o trasy, které se dají projít, projet nebo proběhnout – a nemusíte si je hledat sami naslepo jen na mapě.

Lze však samozřejmě vytvářet i trasy vlastní; to já ale dělám zásadně přes Mapy.cz. Stejně jako u streamovacích služeb vyžaduje navigace pomocí hodinek nebo Edge prémiový, tedy placený účet.

Stahujte z obchodu Connect IQ

Maps4Garmin with radar

V základní verzi jde pouze o zbrazení mapy OpenStreet s aktuální pozicí, kde funguje jen zoom - nikoliv pohyb do stran. Mapa se načítá z internetu buď přes připojený mobil, nebo přes Wi-Fi a hodí  se především pro nemapové modely jako Forerunnery 255, Venu 3 či Forerunner 265. 

Ještě zajímavější je to ve chvíli, kdy si zaplatíte 3,50 USD za meteomapy. Díky tomu máte pak přehled o tom, kde ve vašem okolí prší. Je sice rychlejší sáhnout po mobilu, ale někdy se to může hodit. Mapové modely jako Fénixy či Forerunnery 955/965 mají tuto funkci nativně, ty tuto aplikaci nepotřebují.  

Stahujte z obchodu Connect IQ


Diskuse k článku (6)
Tagy: