Výzvy pro běh, kolo, chůzi či cvičení: Nejen na webu či v mobilu, ale i přímo v hodinkách. Nově také expedice

20.3.2023
Přehled aktuálních výzev, ať už cílů, které je třeba splnit, nebo uživatelské žebříčky, lze nově zobrazit přímo v hodinkách. Stačí si stáhnout příslušnou aplikaci/doplněk
Výzvy

Výzvy vás mohou motivovat k většímu výkonu


Již delší dobu se můžete v deníku Connect zapojit do Výzev: jde o Garminem stanovené cíle pro daný měsíc nebo delší časové období, zejména čtvrtletí. Za tuto dobu je třeba splnit nějaký úkol, například naběhat 50 km, ujít 300 tisíc kroků či na kole vystoupat pět tisíc metrů. A když tuto výzvu splníte, dostanete odznak a nějaké ty body. Garmin nabízí také „soutěživé“ výzvy – například kdo ujde nejvíce kroků za aktuální týden. Tam pak vidíte žebříčky připojených uživatelů. 

Nepřehlédněte: Garmiňácké odznáčky a body jako odměna za dobré výsledky v aktivitách a splnění výzev

Klasické měsíční výzvy

Přehled aktuálních výzev si můžete prohlédnout jak v mobilním, tak webovém deníku. Na mobilu stačí klepnout na ikonu Výzvy v dolní liště, na webu je tato volba v levém menu. Nahoře je seznam aktuálních výzev, do kterých se můžete zapojit, v hlavní části obrazovky pak pod sebou najdete výzvy, do kterých jste již zapojeni a které právě plníte, případně jste je již splnili, ale jejich čas ještě nevypršel.

Po klepnutí na výzvu se ukáže její popis, ilustrační obrázek, časový rozsah a průběh – tj. jak daleko se splněním výzvy již jste. Výzvu můžete i opustit, na mobilu klepnete na kontextové menu vpravo nahoře (tři tečky) a zvolíte Opustit výzvu. Ale není to třeba dělat, když výzvu nesplníte, nic se nestane, žádný postih nebude a výzva se sama ukončí. Když ale víte jistě, že cíle nedosáhnete, vystoupením si uvolníte místo v seznamu a výzva již nebude překážet.

Tip: Co všechno umí změřit hodinky Garminu? Od srdečního tepu až po laktátový práh

Expedice: Traily i výstupy

V březnu Garmin Výzvy opět trošku zatraktivnil přidáním expedicí. Jde jednak o túry a jednak o horolezecké výstupy. Každá expedice má určitou délku nebo výšku, která odpovídá nějakému počtu kroků nebo pater. V jedno chvíli se můžete zúčastnit pouze jedné túry/trailu a jedné horolezecké expedice.

Je to ale běh na dlouhou trať, neboť některé výzvy odpovídají více než dvěma tisícům patrům či několika stům tisícům krokům (ale jsou tu i milionové expedice). Za splněnou expedici dostanete samostatný odznak. Ještě jsem tuto možnost moc nevyzkoumal, takže přesně nevím, kdy se počítá začátek expedice, ale když jsem nastoupil v půlce března, už se mi nějaké kilometry a metry započítaly. 

Stáhněte si výzvy do hodinek

Novinkou, která přišla s Venu 2, je možnost zobrazit výzvy také přímo v hodinkách – v doplňcích. Ve zkráceném výpisu vidíte počet výzev na počty kroků, chůzi, běh apod. s tím, že když se výpis nevejde, ukáže se číslo „+X“, kde X je počet zbylých výzev.

Jakmile doplněk rozkliknete, zobrazí se pod sebou jednotlivé výzvy. U každé z nich se pak ukáže jméno, datum ukončení a procenta splnění. A když na výzvu klepnete, uvidíte i počáteční datum, od kdy výzva platí. Doplňky se pokaždé načítají z mobilní aplikace Connect, takže je pro jejich zobrazení potřeba mít po ruce připojený mobil. 

Tuto novinku lze přidat i do dalších hodinek, a to pomocí Connect IQ. U starších hodinek se ukáže jen mezi aplikacemi (např. Fénix 6), u novějších jako Fénix 7 nebo Epix pak nejen mezi aplikacemi, ale i doplňky - což je u nové generace hodinek standard. V doplňcích jsou výzvy lépe po ruce.


Diskuse k článku (1)
Tagy: