Garmin Messenger: Konečně můžeme psát libovolné zprávy přímo z hodinek. Jak přes Android, tak přes iPhone

1.4.2024
Díky propojení aplikace Messenger vidíte všechny svoje chaty přímo v hodinkách, můžete si je libovolně procházet a odpovídat. A to nejen přednastavenými zprávami, ale také psát nové. Že by předzvěst LTE komunikace? + nové foto z Fénix 7X
Messenger v hodinkách

Celý chat s daným kontaktem je vidět v hodinkách. Nové zprávy můžete psát přímo v nich, ideálně přes dotyk


Aplikace Garmin Messenger není nová, je tu s námi už delší dobu. Primárně však byla určena pro satelitní komunikátory inReach. Je však možné ji používat také pro běžnou komunikaci, stačí si nainstalovat aplikaci do mobilu, připojit svůj Garmin účet a je to.

Tip: Stáhněte si Messenger do mobilního telefonu

V novém beta firmwaru pro Epix a Fénix 7 však přichází propojení s hodinkami - a to je zajímavé, především pro majitele iPhonů, kteří byli o jakoukoliv komunikaci skrze hodinky dosud připraveni. Na zprávy totiž mohli odpovídat jen majitelé Androidů - a to kvůli omezením dané Applem. I tak ale šlo jen o možnost odpovědět předem nastavenou zprávou. 

Čtete dále: Hodinky připojené k Androidu umí odpovídat na zprávy a ukázat i obrázky. iPhone je bohužel mimo hru

Garmin Messenger ale kromě toho umí také napsat jakoukoliv zprávu - prostě ji napíšete na klávesnici hodinek. Celý chat také vidíte přímo v hodinkách, tak jako na mobilu. Zkrátka plnohodnotný messenger - vidíte celé vlákno, jednotlivé zprávy i odpovědi, paráda. Nelze ovšem (ani z mobilu) posílat obrázky, což je trochu limitující.

Stáhněte si Messenger

Zprovoznění je prosté - nejprve si stáhnete aplikaci, následně se přihlásíte k účtu - buď pomocí e-mailu a hesla, nebo si Messenger načte váš profil přímo z Connectu, což se povedlo mně i mé dceři. Poté můžete přidat kontakt; pokud ještě není v Messengeru, pošlete mu pozvánku - klasicky, přes SMS, Whatsapp, Facebook Messenger apod. 

Bohužel, nový kontakt nelze přidat přes jméno, ale jen přes telefonní číslo; čili pokud máte kontakt v seznamu, nejprve si musíte najít jeho mobil. Zbytečně komplikované, ale počítám, že se to časem zjednodušší. A nakonec už jen stačí připojit hodinky - jen musí mít firmware 17.10 a vyšší (zatím beta).

 

 


Všechny novinky v beta verzi 17.10:


Psát lze z mobilu i hodinek

A můžete začít komunikovat. Tedy, ono to jde i bez hodinek, jen na mobilu, ale tam mi to úplně nedává smysl, komunikátorů už existuje celá řada. Právě plné propojení s hodinkami se mi na Garmin Messengeru líbí nejvíce. Přednastavených zpráv je celkem dost, zprávu můžete navíc před odesláním upravit. 

A tady mi konečně dává smysl dotyk - psát zprávy jen pomocí tlačítek je velmi, velmi zdlouhavé. Kdo někdy zkoušel byť jen zadávat heslo pro Wi-Fi nebo cíl navigace, jistě souhlasí. Super je, že si dotyk můžete nastavit jen pro určité situace, jako je tato, a jindy jej mít vypnutý, aby neobtěžoval - což je můj případ. 

Tip: Zápisky bloggera (18): Pro ovládání sportovních hodinek nepotřebuji dotyk. Bohatě si vystačím s tlačítky

V budoucnu i bez mobilu?

V hodinkach je Messenger přítomen jako aplikace i jako doplněk, přičemž ve stručném přehledu vidíte počet nepřečtených zpráv. A když přijde zpráva, objeví se notifikace nejen na mobilu, ale i na hodinkách a rovnou můžete odpovědět. Třeba v situaci, kdy se nehodí mít mobil v ruce, nebo jej nemáte po ruce. Případně pokud si jej zabouchnete doma i s klíčemi. 

Celé to beru jak přípravu na dobu, kdy Garmin bude mít hodinky s LTE a ke komunikaci tak už nebude potřeba telefon. Třeba už v další generaci Epix 3 a Fénix 8. Kdo ví? Každopádně aplikaci a celé komunikaci se hodlám věnovat podrobněji ve chvíli, kdy se ukáže ve finální verzi. 

Nepřehlédněte: Bezdrátové dobíjení, EKG, USB-C, LTE či volání z hodinek: Funkce, které čekají na rozšíření do dalších modelů


Diskuse k článku (24)