Hodinky připojené k Androidu umí odpovídat na zprávy a ukázat i obrázky. iPhone je bohužel mimo hru

11.10.2023
Omezení, které klade Garminu do cesty Apple, je hodně limitující. Majitelé iPhonu tak na svých hodinkách nejenže nemohou odpovídat na zprávy předpřipravenými texty, ale také nevidí obrázky
Venu 3 s obrázky

Hodinky Venu 3 umí přijímat z notifikací i obrázky. Ale jen s Androidem


Jednou ze zásadních funkcí hodinek je možnost připojení k mobilnímu telefonu. Aplikace Connect je používána k synchroznizaci dat, nastavení hodinek, nahrávání tréninků a tras atd. Díky připojení hodinek k mobilu také vidíte aktuální počasí, můžete si nahrávat nové aplikace a datová pole a - to je důležité - vidíte notifikace. 

Tip: Obchod Connect IQ v hodinkách: Značně vylepšený o kategorie a konečně použitelný

Odpovědi na notifikace

Kdykoliv vám na mobil přijde zpráva z messengeru nebo oznámení z aplikace, hodinky ukážou náhled. Nemusíte mít tak mít mobil po ruce a hned vidíte, jestli je třeba reagovat. Rovněž vidíte oznámení, že vám někdo volá a můžete hovor položit. A u hodinek Venu 2 Plus a Venu 3 dokonce rovnou telefonovat. Jenže Garmin bohužel neobčůrá jedno omezení, které mu staví do cesty Apple. 

Tip: Venu 3: Hudba nahlas a volání s hlasitým odposlechem aneb Když mají hodinky reproduktor a mikrofon

A tím je nemožnost na notifikace odpovídat. Když vám dojde na mobil zpráva, můžete na ni v případě, že máte Android, odpovědět předpřipravenými zprávami typu „ok, budu tam“ nebo „zavolám později“. Jednotlivé zprávy si můžete sami upravit v aplikaci Connect a nastavit pro každé hodinky zvlášť.  

Nikoliv však u Applu, tam je to možné jen tehdy, pokud máte Apple Watch. Omezení jablečného výrobce neumožňuje funkce messengeru jen hodinkám ve vlastním ekosystému. Čili notifikaci si přečtete, zmeškaný hovor hovor vidíte, ale nemáte možnost na to bez mobilního telefonu jakkoliv reagovat. 

Nově také obrázky

Doteď jsem to nijak neřešil, v podstatě mi stačilo, že o zprávě či notifikaci vím. Ale s uvedením Venu 3 začaly hodinky ukazovat i náhledy na obrázky v notifikaci. Bohužel, opět jen pro Android. U iPhonu se místo obrázku zobrazí jen ikonka fotoaparátu, iPhone umí zobrazit jen smajlíky. A zrovna obrázky jsou ve zprávách, které dostávám, celkem často. A já kvůli nim musím sáhnout po mobilu. 

Nepřehlédněte: Velká recenze stylových hodinek Venu 3 

To, že je ekosystém Applu uzavřený, přináší na jednu stranu určitá pozitiva, ale také hodně negativ - a toto je jedno z nich. iPhony (a iPady) používám už od jejich počátku, Android jsem měl jen krátce na otestování a je jen malá šance, že bych někdy odešel od Applu. Proto mě omezená funkčnost notifikací dlouhodobě poněkud trápí. 


Diskuse k článku (4)
Tagy: