Satelitní komunikátor inReach Mini: Bude se vám hodit, až se ztratíte v divočině

9.5.2018
Jeho výdrž navíc činí až 20 dní, což je oproti klasickým mobilům skvělá hodnota
Maličký

inReach je tak maličký, že se vám vejde do dlaně


Na světě jsou stále místa, která nemají pokrytí mobilním signálem. Pokud chcete na takových místech komunikovat, musíte využít služebn satelitní sítě. Oproti ruční GPS inReach je inReach Mini pouze satelitním komunikátorem, neslouží jako navigace. Umí se spojit se sítí Iridium a posílat textové zprávy, sdílet aktuální polohu a případně vyslat SOS signál. Samozřejmě je nutno mít předplacené služby, základ je za cca 12 dolarů měsíčně. 

Výdrž komunikátoru záleží na tom, jak často bude odesílána vaše GPS poloha přes satelit. Pokud je to každých 10 minut, výdrž činí 50 hodin, pokud každých 30 minut, pak se prodlouží až na 20 dnů. GPS pozice v zařízení je pak ukládána každé dvě minuty. Přes satelitní síť také můžete obdržet aktuální počasí pro danou lokalitu, což se hodí, když není jiná možnost připojit se k internetu.

Zařízení lze spárovat s Forerunner 935 a Fénix 5 a také s mobilním telefon, který usnadňuje například psaní zpráv. Zařízení umožňuje také základní navigaci přes uložené waypointy - ale jen jako kompas, vzdušnou čarou. Komunikátor stojí 349 dolarů, což je celkem hodně na takto jednoúčelové zařízení. Ale až se jednou ztratíte v divočině, bude vám to jedno.


Diskuse k článku (1)
Tagy: 
Zdroj: 
Garmin, The Gadget Flow