Fénix 8 a Fénix E dorazí začátkem září, osmičky s displejem AMOLED. Jaký ale bude model Fénix E?

12.7.2024
Nová generace přijde na konci léta, a to ve třech velikostech tak, jak jsme byli zvyklí. Nyní už je téměř jisté, že Fénixy budou mít displej AMOLED. Navíc se objevuje nová tajemná řada Fénix E. Asi nás čeká velké překvapení
Konec řady Epix?

Příchod nového modelu Fénix E ukazuje, že řada Epix možná opravdu skončí. Za dva měsíce bude jasno


Informace z Redditu ukazují skrýnšoty z webu finského prodejce, ale zatím bez jakýchkoliv podrobností. Podle nich bude v prodeji od začátku září Fénix 8 ve třech provedeních:

  • Fénix 8 43 mm - 995 €
  • Fénix 8 47 mm - 995 €
  • Fénix 8 51 mm - 1095 €

Zajímavé je, že se novinky nejmenují Fénix 8S/8/8X, jak by velel dosavadní úzus, ale kopírují názvosloví Epix Pro, které mi přijde dost krkolomné. Ceny jsou stanoveny celkem vysoko, aktuálně se dají Epixy Pro koupit o dost levněji. Že bychom dostali konečně LTE? Všimněte si také nepatrného zvětšení nejmenší varianty o jeden milimetr (F7/Epix mají 42 mm).

Poznámka: Loni uvedené potápěčské hodinky Descent MK3i už také měly velikost 43 mm místo 42 mm.  

Názvosloví by mohlo napovídat, že Fénix 8 zastoupí také řadu Epix 3, ostatně, to jsem tak nějak nakousnul už ve svém předchozím článku. Nyní už je téměř jisté, že řada F8 nabídne AMOLED displej, otázkou ale je, zda bude mít i transreflexní MIP; řada Quatix a Tactix se také nabízí s oběma typy a nemá kvůli tomu odlišné názvy. 

Tip: Značka Epix možná skončí. Garmin bude pravděpodobně nabízet jen Fénix 8 s displejem MIP a AMOLED 

Jenže: Vidle do této myšlenky háže nový model Fénix E, který ve velikosti 47 mm má stát pod 800 € - to je výrazně méně než Fénix 8. Nabízí se proto možnost, že zatímco Fénix 8 budou už pouze AMOLED, Fénix E bude varianta s MIP - možná E jako Enduro? Nebo nějaká funkčně odlehčená verze, co třeba nebude mít svítilnu, LTE (pokud tuto možnost F8 nabídne) atd.

Poznámka: To, že se v úniku prodejce ukazuje pouze jedna varianta Fénix E 47 mm nutně nemusí znamenat, že nebudou i další, 43 a 51 mm. Může to jen ukazovat na to, že únik není kompletní co do počtu modelů. 


Podrobná recenze Fénix 7X Pro:


Zatím tu tedy máme hodně neznámých, důležité ale je, že známe termín uvedení nové genrerace, ať už bude vypadat jakkoliv, na trh. Samotné představení novinek by pak mohlo proběhnout na konci srpna, podobně jako u řady Fénix 6. Pokud tedy nyní zvažujete koupit Fénix 7 Pro nebo Epix Pro, bude lepší si chvíli počkat. Já jsem každopádně napnutý jak guma od trenek.

Historie uvádění nových Fénixů: Nová generace hodinek Fénix 8 a Epix 3: Garmin s uvedením nijak nespěchá, letos se jich ale dočkáme


Diskuse k článku (49)
Tagy: 
Zdroj: 
Reddit