Edge 1040 konečně ukazuje stejný Stav tréninku jako na hodinkách. Synchronizace je plně funkční

10.2.2023
Garmin v novém firmwaru přichystal parádní novinku: Stav tréninku 2.0 se konečně plně synchronizuje s hodinkami, ukazuje stejný status a stejnou krátkodobou zátěž. Je tak jedno, zda jezdíte s hodinkami, či cyklonavigací, vše se navzájem propíše
Fénix 6X vs. Edge 1040

Stav tréninku je nyní shodný s Edge 1040. Na F6X je zobrazen doplněk Stav tréninku, na Edge 1040 pak přehled zkrácených doplňků Stav tréninku, Krátkodobá zátěž, Minuty intenzivní aktivity a Doba regenerace


První obsáhlejší update dostala navigace Edge 1040 na začátku září loňského roku. Tehdy šlo především o vylepšený Stav tréninku 2.0, možnost ovládání přehrávače hudby v mobilním telefonu a podporu minut intenzivní aktivity. Od té doby se spíše jen opravovaly chyby a vylepšovala stabilita.

Nepřehlédněte: Edge 1040 s novým firmwarem 14.20 získal Status tréninku 2.0 a ovládání přehrávače hudby

Já sám jsem setkal nebo stále setkávám s následujícími problémy:

  • Po startu se někdy nechytají ANT+ snímače. Je třeba zařízení restartovat. U senzoru rychlosti či kadence je mi to celkem jedno, ale když mi navigace neukazuje tepovou frekvenci, jsem rozmrzelý - děje se sporadicky, ale stále. 
  • Při přepínání do režimu spánku se navigace zasekne a je třeba tvrdý restart - děje se sporadicky, ale stále. 
  • Navigace se zasekne při obnovení z režimu spánku - s tím už jsem se naštěstí delší dobu nesetkal.  

Tip: První dojmy: Cyklonavigace Edge 1040 se solárním dobíjením, brutální výdrží a novým prostředím

Plně funkční synchronizace

Stav tréninku ale i po výše uvedeném updatu stále vyžadoval pro správné fungování snímače výkonu v pedálech. Místo Sedmidenní zátěže se sice ukázala Krátkodobá, která jinak reaguje na zátěž z aktivit novějších a starších, ale nebyla vidět hodnota zátěže, jen graf se zátěží jednotlivých dnů. A Stav tréninku mi neukazoval žádný status. 

Poznámka: Upozorňuji, že toto se týkalo všech, co nepoužívají měřiče výkonu. Nemám aktuálně možnost zjistit, jak se chová/choval Stav tréninku se wattmetery. Je možné, že s nimi dále uvedené již fungovalo dříve. 

To se ale s příchodem updatu 16.04 změnilo. Opravdu jsem na displej navigace koukal jako puk, když se mi ukázal status Stavu tréninku, stejně jako hodnota zátěže. A to přesto, že nemám stanovenou cyklistickou VO2max, ale jen běžeckou, a současně nemám pedály s měřiči výkonu (prostě je nemám šanci využít, maximálně pro test). 

Metriky Stav tréninku a Krátkodobá zátěž jsou nyní shodné s mými hodinkami Fénix 6X a Epix. Ve všech zařízeních tak mám shodné údaje. Konečně! Dříve se mi sice aktivity bez problémy synchronizovaly, ale status tréninku a hodnotu zátěže jsem v navigaci nikdy neviděl. Ve firmaru 16.04 to ještě nefungovalo stoprocentně, ale s verzí 16.06 už to vypadá nadějně. A na cestě je verze 16.08, po které by už mohla přijít finálka.

Chcete vědět víc? Stav tréninku 2.0: Přepracovaná metrika bere v potaz více fitness ukazatelů a je výrazně použitelnější

Navíc - a to je naprosto zásadní - jsem si všiml, že v deníku Connect v přehledu Stavu tréninka zmizela možnost přepínat mezi jednotlivými zařízeními. Díky tomu, že Garmin vylepšil synchronizaci vč. noční VST a úrovně stresu, už všechna podporovaná zařízení, co mají Stav tréninku 2.0 (Edge 1040, Fénix 7, Fénix 6, FR 955 atd.) ukazují stejná data. Paráda!

Tip: Jednotný Stav tréninku: Vylepšená synchronizace zajistí stejná data a metriky na všech zařízeních

Edge 1040 prostě žeru

Na Edge 1040 tak nyní funguje vše, co jsem si přál při jejím pořízení. Jak minuty intenzivní aktivity, a to s oběma mými hrudními pásy, HRM-Run2 a HRM-Pro, tak Stav tréninku. Nejsem tak ochuzen o některé metriky v případě, že při cykloaktivitě použiji Edge místo hodinek. Navíc je fajn, že i s pásem HRM-Run 2 se mi data tepovky načtou do denního přehledu, což dříve také nefungovalo. 

Do starších modelů se tato novinka nedostane, je to výsada pouze Edge 1040. Počítám však, že nová generace menších modelů Edge 540/840 ochuzena nebude. 


Diskuse k článku (0)
Tagy: