Hodinky s analogovým ciferníkem Vívomove HR dostaly dotykový displej a fůru funkcí navíc

31.8.2017
Už to nejsou jen hezké klasické hodinky, které počítají kroky. Už zobrazí i notifikace, odhadnou vaše VO2 max. či hlídají míru stresu pomocí optického snímače. Wau!
Čtyři provedení

Hodinky se budou nabízet se dvěma velikostmi pásku a ve čtyřech verzích - dvě se silikonovým páskem a dvě s koženým řemínkem


Loni představený model Vívomove, který vypadá jako úplně běžné hodinky s ručičkami a klasickým designem, se dočkal pořádného vylepšení. Ve spodní části je totiž digitální dotykový displej, díky němuž přibyly všechny funkce, co má chytrý náramek Vívosmart 3. V podstatě se dá říct, že Vívomove HR je Vívosmart doplněný o ručičky.

Zatímco Vívomove je poháněn normální knoflíkovou baterií jako Vívofit, Vívomove HR se už dobíjí. V režimu chytrých hodinek vydží okolo pěti dnů (stejně jako Vívosmart 3), v režimu hodinek pak dva týdny. Displej je stejný jako u Vívosmart, má tedy rozlišení 64 × 128 bodů, a stejně i vypadá menu a všechny funkce včetně ovládání dotykem. Jde o displej typu OLED, který se rozsvítí na požádání - buď poklepáním, nebo zvednutím ruky. Na první pohled tak nikdo nepozná, že máte na ruce chytré hodinky.

Co tedy všechno Vívomove HR dokáže měřít? Především kroky, z nichž pak odhaduje ušlou vzdálenost a počítá spálené kalorie. Dále je tu monitoring spánku, snímání srdečního tepu pomocí optiky a následné sledování skóre stresu, odhad VO2 max. při běhu, zobrazení notifikací z mobilu, počasí, nastoupaná patra (ano, je tu i barometr!) a konečně minuty intenzivní aktivity. To vážne není na stylové hodinky málo.

A cena? Základní model Sport bude stát 199 dolarů, model s koženým řemínkem Premium pak 299 dolarů. 


Diskuse k článku (0)
Tagy: 
Zdroj: 
Garmin