Ručičkové hodinky Vívomove HR mají displej s chytrými funkcemi. Jenže na něj není vidět

8.9.2017
Na slunci

Když svítí slunce, na displeji nevidíte nic, i když je rozsvícen


Druhá generace stylových hodinek Vívomove HR dostala kromě snímače tepu také displej - podobný, jako má náramek Vívosmart 3. Díky tomu jsou zde i stejné funkce. kromě měření tepu si můžete prohlížet notifikace, měřit skóre stresu, VO2 max., spouštět měřené aktivity jako chůze nebo běh apod. Recenzi Vívosmart 3 už mám skoro hotovou, takže vše podstatné se brzy dozvíte.

Displej používá stejnou technologii, tedy OLED. Ve vypnutém stavu není na hodinkách vůbec poznat, že by nějaký displej měly. vypadají zkrátka jako klasické ručičkové nedigitální hodinky, které si vezmete bez problému do společnosti. Teprve když na displej poklepáte nebo zvednete ruku, rozsvítí se a zobrazí patřičná data. A současně můžete jednotlivé funkce ovládat dotykem.

Jenže má to háček. Jak už jsem psal v tomto článku, OLED displej má jeden zásadní problém. Je skvěle vidět za tmy nebo za běžného pokojového osvětlení, ale naprosto selhává venku a na slunci není vidět vůbec. Zkrátka Garmin se snažil udělat displej co nejvíce neviditelný, aby nerušil, když ho není třeba, ale současně se mu povedlo udělat displej, který není vidět, když jej potřebujete. Jejda!

DC Rainmaker, který hodinky testoval, doslova píše: "This was simply the tradeoff they made to make the underlying display totally invisible when not showing text. And to be fair – that part does work well.  Really damn well – it’s incredible. Except, the invisible part carries over to where it shouldn’t: When you actually want to see the text. And thus you end up with a watch that doesn’t show you anything when outside."

Bohužel, není to chyba, ale vlastnost. 


Diskuse k článku (0)
Tagy: 
Zdroj: 
DC Rainmaker