Přehled bezdrátových čidel ANT+: hrudní pásy, powermetry v pedálech, kadence či rychlost

22.8.2017
Pro hodinky a navigace Garminu si můžete pořídit hned několik různých čidel tohoto výrobce, které dokážou změřit sílu v nohou, dynamiku běhu, srdeční tep či rychlost jízdy
Forerunner 935

Nejvyšší model běžeckých hodinek si můžete pořídit ve verzi Bundle s pásy HRM-Tri a HRM-Swim


V nabídce Garminu zatím chybí snímač výkonu pro běh (jako je například Stryd), ale něco mi říká, že se něco takového chystá. Nový model také podle zákulisních informací čeká cyklistické pedály Vector.

  • Hrudní pás HRM-Standard

    Základní snímač tepu s obyčejným hrudním pásem, který není příliš pohodlný a při delší aktivitě se lepí na tělo. Snímač je napájen knoflíkovou baterií s výdrží okolo roku. Cena 1 390 Kč. 

  • Hrudní pás HRM-Premium

    Snímač je stejný jako u HRM-Standard, dostanete však lepší a pohodlnějí hrudní pás, který navíc částečně saje pot. Cena 1 590 Kč.

  • Hrudní pás HRM-Run2

    Kromě senzoru srdečního tepu je tento snímač vybaven také akcelerometrem, který sleduje dynamiku běhu, například vertikální oscilaci, vyvážení levé a pravé nohy či dobu kontaktu se zemí. Jeho upínací pás je velmi pohodlný i při delším běhu a neklouže ani na zpoceném těle. Cena 2 790 Kč. (Více informací)

  • Hrudní pás HRM-Tri

    Pokročilejší verze HRM-Run s voděodolným snímačem, který umožňuje měřit tep i při plavání. Má vlastní paměť, kam se tep ukládá během aktivity, do hodinek se pak tep uloží poté, co doplavete. Ve vodě totiž nefunguje bezdrátový přenos ANT+. Hrudní upínací pás je stejný jako u HRM-Run. Cena 3 490 Kč. (Více informací)

  • Hrudní pás HRM-Swim

    Speciální verze snímače s upraveným upínacím pásem, který drží pod vodou i při prudkých otáčkách u stěny - tam, kde HRM-Tri může mít problémy a sklouzávat. Je totiž širší, není tak elastický a má speciální přilnavou vnitřní stranu. Lze jej použít i pro jízdu na kolo nebo běh, jen trochu škrtí. Cena 2 790 Kč. (Více informací)

  • Srovnání HRM-Tri a HRM-Swim

    HRM-Swim má tlustší pás, není tak pružný a v bazénu lépe drží na těle

  • Senzor rychlosti

    Stejně jako u kadence i u čidla rychlosti hraje hlavní roli akcelerometr, už tak není nutné mít protikus ve výpletu jako dříve. Čidlo se umisťuje přímo na náboj kola a z jeho rotace a známho obvodu kola se spočítá rychlost. Obvod kola se navíc stanoví automaticky z GPS. Cena 1 090 Kč. (Více informací)

  • Senzor kadence

    Pokud potřebujete vědět, jak rychle šlapete, stačí si přidat na kliku kola toto čidlo. Snímá otáčky díky vestavěnému akcelerometru, díky čemuž víte, jaké máte máte tempo jízdy. Na kliku se upevňuje velmi jednoduše pomocí gumiček, které lze koupit i jako náhradní díly. Cena 1 090 Kč. (Více informací)

    Sada snímače rychlosti a kadence: Oba zmíněné senzory si můžete koupit v balíčku za 1 890 Kč.

  • Pedály Vector2S se snímačem výkonu:

    Vylepšená verze původního pedálu Vector, který byl v prodeji už od roku 2013. Nový model se dodává také v provedení Single, kdy získáte jen levý pedál za 19 990 Kč. Měří se tedy jen výkon levé nohy, pravá se pak dopočítává. Pokud chcete měřit výkon obou nohou, můžete si dokoupit pravý pedál za 14 990 Kč. Na webu Garminu je i set obou pedálů za 31 990 Kč, ovšem s poznámkou, že se nevyrábí.

  • Running Dynamics Pod

    Maličký snímač dynamiky běhu má stejné možnosti jako HRM-Run jen s tím rozdílem, že nesnímá srdeční tep. Pokud vám stačí měření tepu optickým snímačem v hodinkách, nemusíte si kupovat pás HRM-Run, ale jen tento snímač, který si dáte třeba za pásek kalhot. Je bohužel kompatibilní jen s nejvyššími modely hodinek. Cena 1 890 Kč. (Více informací)

  • Čidlo teploty

    Externí senzor teploty, který si můžete připevnit na pásek kalhot, batoh nebo na kolo. Je velmi přesný a často lepší, než snímač v hodinkách - ten je totiž ovlivněn teplotou zápěstí. Cena 790 Kč. (Více informací)

  • Krokoměr SDM4

    Jednoduchý krokoměr s akcelerometrem, který si připevníte k opasku nebo k noze a který přidá možnost sledovat počet ušlých kroků i zařízením, které krokoměr vestavěný nemají. Jde například o cyklonavigace nebo ruční GPS jako Oregon nebo eTrex. S nimi pak můžete počítat kroky při turistice nebo běhu. 


Diskuse k článku (0)
Tagy: