Physio TrueUp: Jak funguje synchronizace dat mezi hodinkami a cyklonavigací?

13.6.2018
Kromě hodinek Forerunner 645, Forerunner 935 a Fénix 5 získala možnost synchronizace dat také cyklonavigace Edge 1030. Jak to funguje mezi hodinkami a mezi rozdílnými typy zařízení?
Synchronizace aktivit

Pokud je vaše zařízení Physio TrueUp kompatibilní, zobrazení se v něm všech aktivity absolvované i na jiných hodinkách nebo navigacích 


Ještě než jsem vrátil hodinky Forerunner 645, vyzkoušel jsem Physio TrueUp mezi nimi a FR 935. Po té, co je ukončena aktivita, se přes Bluetooth (anebo kabel k počítači) uloží do deníku Connect. Odsud se následně přenese do všech zařízení, které máte a které Physio TrueUp (PTU) podporují. U takových aktivit ale není vidět mapa a graf nadmořské výšky - jinak je tu vše.


Nepřehlédněte nový a velmi podrobný článek o Physio TrueUp. Garmin v roce 2022 a 2023 tuto funkci výrazně vylepšil a doladil. 


Pokud jsou oboje hodinky PTU kompatibilní, synchronizuje se také doba regenerace či tréninkové zatížení. Nestane se vám tak, že máte na hodinkách rozdílné hodnoty. Synchronizuje se také hodnota VO2 max, laktátový práh či předpovědi výsledků běhů na 5, 10 km, půlmaraton a maraton. Už více než rok pak funguje synchronizace kroků a minut intenzivní aktivity. 

Novým přírůstkem do rodiny PTU je Edge 1030, který tuto funkci dostal ve finálním firmwaru 5.0 (a předtím betě 4.36). Zatímco u hodinek lze PTU zapnout přímo v zařízení, u Edge 1030 musíte tuto možnost zapnout v mobilní aplikaci Connect. To také znamená, že potřebujete aktuální verzi, která přišla o něco později, než se funkce objevila v navigaci.

Jakmile je aktivní, do navigace se načtou všechny vaše aktivity mladší 30 dnů - a to včetně běhů, chůze apod. Když nyní klepnete v Edge 1030 do menu Historie, ukáže se zde kromě Jízdy a Souhrny také položka Všechny aktivity. Zatímco v seznamu Jízdy uvidíte jen cykloaktivity, v položce Všechny aktivity také všechny ostatní. U těch aktivity, které nebyly pořízeny pomocí Edge, se navíc ukáže ikona typu aktivity (kolo, běh, chůze...). Tak je snadno rozeznáte od sebe. Stejně jako u hodinek není v detailech vidět mapa a graf nadmořské výšky. Vše ostatní ale ano. 

Vaše aktivity, které nebyly pořízeny pomocí Edge, se také přidají do souhrnu všech jízd. V menu Souhrny najdete kromě klasického seznamu typů aktivit na vašem Edge (Horská, Silniční...) také další podmenu Souhrny, kde uvidíte kompletní součet naježděných kilometrů pomocí hodinek, cyklonavigací či turistických navigací. Důležité je, že pokud byla jedna aktivita zaznamenána na více zařízeních, nedojde k duplicitě.

Vzhledem k tomu, že navigace dokáže měřit váš výkon a tudíž i vaše tréninkové zatížení jen tehdy, pokud máte wattmeter v pedálech, nesynchronizuje se tréninkové zatížení z hodinek do cyklonavigace a naopak - stále jde o oddělená data. Jak přesně to funguje bohužel bez wattmeterů nedokážu zjistit, snad někdy v budoucnu.

I když má funkce Physio TrueUp určitá omezení, jde rozhodně o krok kupředu - byla vyslyšena přání řady lidí, kteří mají více zařízení a každé ukazoval jiná data. Už jen synchronizace aktivit, historie a souhrnů je super věc a mnohým to bude stačit. Teď už jen doufat, že PTU dostane i Edge 520, Edge 820 a doufejme že i Fénix 3 (i když tam bych s tím už moc nepočítal, Garmin už do těchto hodinek dlouho nepřidal žádnou novou funkci, jen opravuje případné chyby). 


Diskuse k článku (0)
Tagy: