Jasnější displej AMOLED v hodinkách výrazně zlepší uživatelský zážitek. Jak si stojí vedle Apple Watch?
Hlavní záložky
Jak jsem psal ve starším článku, kde jsem srovnával displej FR 970 s FR 965 a Fénixy 8, jasnější displej je pro me game changer. Hodinky můžu používat na řídítkách kola, aniž bych jezdil s bludičkou, vidím data, mapu, navigaci. Za tu cenu jsem ochoten obětovat delší výdrž.
Tip: V čem jsou hodinky Forerunner 970 lepší než Fénixy 8? Mají jasnější displej a hlasitější reproduktor
Displej MIP je super. Ale bez safíru
Jasně, MIP je v tomto ohledu daleko lepší, na sluníčku září více než AMOLED, ale jakmile mám kombinaci se safírem v interiéru, je to docela bída. Displej nemá dost světla na transreflexní vrstvě a podsvícení (Enduro 3) bych musel vyšťavit na 30 % a někdy i více, aby displej přerazil odlesky safíru, ale i tak to moc nepomáhá. AMOLED je v tomto ohledu daleko příjemnější pro běžné používání.
Zápisky bloggera (55): Jak vyzrát na horší čitelnost displeje MIP v kombinaci se safírem v interiéru
Snad kdyby Garmin nabídl hodinky s MIP, co nemají safír. Jenže FR 955 jsou už na sklonku svého života, Instincty 3 Solar jsou super, ale bez map a řady funkcí, no a Endura 3 s Fénixy 8 se bez safíru neprodávají. V tomto ohledu jsou pro mě Forerunnery 970 aktuálně nejlepší hodinky Garminu, i když musely obětovat něco z výdrže, jakou mají FR 965.
Další podrobnosti: Hodinky Instinct 3 Solar mají nejlépe čitelný displej. Za všech okolností. V tomto ohledu nemají konkurenci
Pro kontext: Čtyřhodinová aktivita s navigací, kdy jsem měl layout půl na půl (vlevo data, vpravo mapa) si FR 970 se SatIQ vzaly za polojasného dne 32 %. Tedy 8 % za hodinu. Když jsem měl mapu přes celý displej, bylo to za slunečného dne nějakých 9-10 %. Když totéž pustím na Endurech 3, nedostal bych se ani přes 2 % za hodinu a mapa by mohla klidně být ve fullscreenu. Ovšem Endura 3 jsou pocitově tak 2×větší. Prostě cibule.
Kolik nitů máš...
Když jsem v prvních dojmech psal, že mi displej FR 970 přijde o něco slabší než na Apple Watch, stále si za tím stojím. Ale FR 970 jsou nebezpečně blízko a je fakt možné, že mají těch 2 000 nitů, které odhaduje Desfit nebo DC Rainmaker. Mně to spíš připadá jako 1 500 nitů (nebo něco mezi), ale ono je to ve výsledku jedno, prostě svítí krásně a vyrovnávají deficit, jaký měl Garmin ještě nedávno vůči konkurenci.
První dojmy: Hodinky Forerunner 970 jsou jako Fénixy 8 v těle FR 965. Potěší jasnějším displejem
Naopak si myslím, že většina uživatelů nebude používat maximální jas v aktivitě, spíš 2/3 nebo dokonce 1/3. Pokud máte hodinky na ruce a tudíž si displej natočíte dle potřeby, aby na něj nepralo slunce, maximum není třeba. Tehdy stačí i jas, jaký nabídnou Fénixy 8, Epixy či Forerunnery 265/965. A snížení jasu na 2/3 pomůže výdrži v aktivitě.
Výhledově se chystám na srovnání Fénixů 8 s FR 970, což byl také důvod, proč jsem na chvíli zapnul také Apple Watch a pořídil pár fotek. Možná vezmu AW a FR 970 na řídítka kola, abych srovnal jas v nejtěžší disciplíně, ale už teď vím, že mi jas nových Forerunnerů (570 i 970) prostě stačí. A když Garmin přijde s microLED, tak to bude jistě pecka.
Nepřehlédněte: Hodinky s displejem microLED: Výhody a nevýhody oproti AMOLED a MIP. Technologie a srovnání
Lepší nastavení jasu
Na závěr jedna drobná poznámka. S jasnějším displejem bych ocenil více úrovní nastavení jasu, než jen tři. Když si dám režim spánku, mám k dispozici čtyři, ale v aktivitě a pohotovosti jen tři. A zatímco na Fénixech 8 je nízká úrovně snad až moc nízká, na FR 970 je i ta nejnižší stále dost jasná, když přichází večer.
Obecně mi nejlépe funguje automatický jas na Forerunnerech 965, kde se intenzita nastavuje tak, jak mi vyhovuje. Na Fénixech 8 mi hodinky zejména navečer a v šeru svítí méně, než by mi sedělo, jenže když nastavím jas 2/3, tak zase svítí zbytečně moc přes den. Tady má Garmin ještě rezevy.
Tip: Nízký jas displeje Fénix 8 AMOLED: To není chyba, ale vlastnost, říká Garmin. Co s tím? Nic...
Diskuse k článku (47)
Přidat komentář
Komentáře k článku
Zpět na článekNevim, jestli uplne chapu ty
Zjednodušeně řečeno ano.
Nitu samozřejmě
Já jsem teda s Garmin mapama
Z tohoto pohledu je navigace
jj přesně a tímpádem vůbec
Proč neuděláš kruh? Pak bude
Záleží na používání. S
Brade, chlape, tvl., to by
Jirko, TVLE ... ja jeste v
Já to vidím takto: Každý má
Jo, pro Instincty mám slabost
Mate bohuzel pravdu - MIP je
Proti AMOLEDU hraje uz jen ta
Když si představím F8 Pro 51
Mám FR255S, vydrží to šest
Ale u Samsungu je spíš
MIP + safir to je peklo:)
Stále mám F6X Pro a kdykoliv
Nostalgie :) Ted frci Amoled,
Stále věřím, že kdyby Garmin
Pozeptám se: u klasických
Uměl. Ale to by pak ty
Moc nechapu, proc potrebujes
Ja mam stejny nazor.
Já jsem teda dlouhodobě ve
Ještě upřesním, že jsem
Mám to stejně, když se
Nejvíc mě pobaví, když někdo
Ano, jestli budu chtit bezet
Před pár dny jsem šel pár
Pri behu to tolik nevadi.
Brad: nekterym tk nevysvětlíš
treba ty mapy neumim pouzivat
Na mapy v hodinkách nedám
Přesně tak, sledovat trasu na
Zásadně nepoužívám mobil pro
Mapy jsem na svych F8 parkrat
Souhlas. Mapy v Garminech
A jsme přesně tam: Huawei
Ano, přesně tohle jsou jediné
Ale prdlajz. F7, forerunner
Tak dobře, zabřednu tedy
Ahoj, umi ty Huawejky merit i
VST samozřejmě měří.
Tak treba smuka na kus, tezko
No, jenže já jsem zatím