Dvouúrovňové přihlašování do aplikací Connect a Express je velmi otravné. Garmine, proč?

23.1.2024
Byl jsem donucen zapnout potvrzení přihlášení kódem z e-mailu. A nadšen z toho nejsem. Často se přihlašuji na více pokusů, což fakt hodně zdržuje
Potvrzovací kód

Čekání na potvrzovací kód celkem zdržuje...


Když jsem si na podzim na hodinkách Fénix 7X Pro aktivoval funkci pro měření EKG, byl jsem aplikací Connect donucen zapnout si dvouúrovňové přihlašování. Bez toho jsem se prostě nepohnul dál. A to mi bohužel zůstalo. Nyní téměř pokaždé, když se přihlašuji k webovému deníku Connect, diskuznímu fóru či k aplikaci Express, musím kromě svého mailu a hesla zadávat i šestimístný kód. Ten dorazí e-mailem.

Čtěte dále: Měření EKG: Praktický test na hodinkách Fénix 7X Pro + návod

Kdyby se tak dělo jednou za čas, tak by mi to snad ani nevadilo. Běžný uživatel používá zpravidla jen aplikaci v mobilu, která chtěla přihlášení naposledy, když jsem rozcházel obnovu hodinek Epix. Mobil totiž vaší identitu ověří ještě před spuštěním Connectu, a tak žádné další ověřování nebo přihlašování už není nutné.

Tip: Zálohování a obnovení dat: Garmin umí přenést nastavení při koupi nových hodinek i obnově původních

Ale já často používám, zejména kvůli testování, také webový deník Connect, ale i program Express na počítači. A ty chtějí přihlášení docela často  - webový deník pokaždé, když vyprší session, čili i několikrát denně, a to i přes aktivovanou volbu Zapamatovat prohlížeč. Zde bych čekal, že potvrzení kódem bude chtít web opravdu jen sporadicky. Navíc ne pokaždé se přihlášení podaří napoprvé a musím si nechat kód nechat poslat znovu. 

A aplikace Express je na tom ještě hůře, ta si totiž navíc nepamatuje ani e-mail, ani heslo, čili obojí musím pokaždé vypisovat znovu - na rozdíl od Chromu (nebo jiného prohlížeče). Zejména zde je dvouúrovňové přihlašování fakt nepříjemné. Samozřejmě takový Apple to má ještě horší, protože potvrzovací kod dorazí ne do mailu, ale na vaše jiné zařízení. Takže to pak často běhám po domě a hledám iPad nebo iPod.

Nepřehlédněte: Program Express: Připojení hodinek a dalších zařízení k počítači. Synchronizace dat a správa map

Škoda, že to nejde vrátit do původního stavu...


Diskuse k článku (11)
Tagy: 


Přidat komentářKomentáře k článku

Zpět na článek

Zaráží mě, jak přesně stejné věci na Garminu vnímáme jako skvělé a jako ty, které Garmin totálně zprasil. Lépe bych ten článek nenapsal. Naprosto přesné vyjádření mých pocitů po aktivaci EKG.
Vaše jméno, přezdívka: 
rumpeak

No, zrovna toto přihlašování mně dráždí neskutečně...Kdyby web chtěl ten kód třeba jednou týdně, ale je to zpravidla každý den, někdy i víckrát za den. Hodně velkej opruz.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Lepší je zadat do účtu mobilní číslo a kód si nechat posílat jako SMS která přijde téměř okamžitě.
Vaše jméno, přezdívka: 
Jirka

Trochu za tím cítím (stejně jako u apple) spíš řešení zabezpečení do budoucna hlavně s ohledem na zdravotní data. Sice je jich nyní jen minimum, ale do budoucna to může být kompletní zdravotní diagnostika na zápěstí.
Vaše jméno, přezdívka: 
Radek

Nějak z tím nemám problém. Je zvláštní, že si člověk nemůže sám vybrat, jakou úroveň zabezpečení účtu chce a případně to vypnout. Ale osobně mě to nijak neobtěžuje.
Vaše jméno, přezdívka: 
Natom_cz


Ono by to celkem šlo, ale když na potvrzovací mail člověk čeká desítky sekund...A ne vždy se to podaří na poprvé.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Přesně,neskutečná otrava,obvzlášť pokud se jedná o seznam.cz,tam se občas čeká i minutu,než kód přijde,to už mě kolikrát přejde chuť na Connect a Garmin fóra lézt :-)
Vaše jméno, přezdívka: 
Jaromircz

To dělají všichni....ale jde to i zakázat. Zde ne?
Vaše jméno, přezdívka: 
Standa

Jak se to jednou zapne, už to nejde vypnout. Stejně je to i u Applu, kde je to snad ještě více obtěžující.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Taky mě to pěkně sere.
Vaše jméno, přezdívka: 
Alvarez

Tak toto mě naštěstí zatím nepotkalo. Jakékoliv dvouúrovňové přihlašování je obtěžující. Na web ale skoro nechodím a Express nepoužívám, takže u mě to nebude takový problém.
Vaše jméno, přezdívka: 
Michal
Zpět na článek