Konečně! Garmin vydal novou verzi deníku Connect s možností přidávat fotky k aktivitám

1.11.2017
Nová verze s vylepšenou úvodní obrazovkou se dostává z betaverze ke všem uživatelům. Kromě toho můžete svoje aktivity osvěžit i fotografiemi
Fotografie u aktivity

Konečně je možné přidávat k aktivitám fotografie. Ty jsou pak hezky vidět naskládané v mozaice

Garmin v pondělí vydal novou verzi deníku, která přináší všem uživatelům to, co betatesteři měli již několik měsíců - novou hlavní obrazovku, která přehledně shrnuje vaše denní a včerejší aktivity. Už nejde o jedinou obrazovku, z níž jste se nic moc nedozvěděli, ale o rolovací stránku, kde jsou pod sebou v graficky celkem povedeném layoutu naskládány přehledy aktivit, kroků, srdečního tepu či skóre stresu. 

Protože je přehled celkem dlouhý, umožňuje deník aktuální den sbalit do stejně stručného přehledu jako včerejší den či přehled za poslední týden. Ten ukazuje Průměrný počet kroků, průměrný tep, počet jednotlivých typů aktivit, zdolanou vzdálenost apod. Já preferuji onen stručný pohled, v němž jsou zvýrazněny pouze aktivity - počet kroků, pater či srdeční tep mi stačí jen v náhledu.

Pokud jste používali betaverzi, nebude toto pro vás žádnou novinkou. Oproti betaverzi byly dokončeny některé překlady do češtiny, jinak jsem si žádné změny zatím nevšiml. Daleko zásadnější novinkou proto pro vás bude možnost přidat fotografie k aktivitám. Deník dosud umožňoval pouze sdílet aktivity s jednou fotografií na Facebooku či dalších sociálních sítích, ovšem přidávání obrázků ve stylu Stravy mu chybělo.

Jakmile dokončíte aktivitu, stačí klepnout na ikonu obrázku vedle ikony pro sdílené a přidat fotografie - po jedné či po více kouscích. Fotky se uloží k aktivitě a ta první se zobrazí v náhledu na první stránce, když aktivitu otevřete. Další fotky jsou pak přehledně vidět po klepnutí na ikonu s počtem fotek. Je to hezké a já osobně jsem za to rád, protože takto hezké fotky z mých jízd nezapadnou někam do složky na počítači. V přehledu aktivit však náhledy na fotku nejsou - přitom by stačila maličká ikonka. 

Tagy: