Garmin uvedl inteligentní světlo Varia UT800. Mění intenzitu osvětlení podle stylu jízdy

27.4.2017
Do řady Varia, kde můžete najít kromě osvětlení také třeba radar nebo head-up displej, přibyl model UT800. Světlo, které dosvítí až 1,6 km daleko, a umí měnit svůj svit podle okolních podmínek
Varia UT800

Světlo pužívá klasické uchycení Garminu, takže jej lze připevnit třeba k držáku pro kameru, který již máte na helmě


Světlo Garmin UT800 není žádná bludička. Dokáže vyzářit až 800 lumenů (více, že 60wattová žárovka) po dobu 1,5 hodiny. Toto světlo osvítí okolí až do vzdálenosti 1,6 km! S takovým světlometem se neztratíte ani v hodně hustém lese.

Světlo lze připevnit na řidítka či na helmu, což se hodí tehdy, když se často rozhlížíte a díváte se, kudy jet dále. Držák na řidítka je pak podobný tomu, co dostanete s navigací Edge, jen s tím rozdílem, že v dolní části je uchycení pro světlo. Nahoru tedy pootočením zacvaknete Edge, dole pak bude „viset“ světlo.

Intenzitu světla lze samozřejmě měnit, ne vždy je potřeba mít na kole takový maják. Pokud světlo spárujete s kompatibilním cyklopočítačem Edge (např. Edge 820), můžete intenzitu osvětlení měnit přímo z něj. To se hodí tehdy, je-li světlomet umístěn na helmě.

Ale to není jediná výhoda, jakou spárování s Edge přináší. UT800 dokáže měnit intenzitu světla nejen podle rychlostí, ale také podle okolního osvětlení. Pokročilé počítače Edge totiž mají senzor světla, podle kterého mění intenziru podsvícení displeje. Díky tomu může Varia spořit cennou energii a nesvítit víc, než je třeba. 

Na českém trhu stojí Varia UT800 4 490 Kč. 


Diskuse k článku (0)
Tagy: 
Zdroj: 
Garmin