Forerunner 245: Hodinky střední třídy s hudbou i bez hudby

28.4.2019
Garmin chystá opravdovou žeň nových hodinek v modelové řadě Forerunner. Po levných FR 45 a high-endových FR 935 se ukázal také nástupce letitých hodinek Forerunner 235
Forerunner 245

Nový model přebírá design z Forerunner 645, funkčně však bude o něco chudší


Zatímco starší model Forerunner 235 měl stejně jako FR 735 XT půlkulatý displej, novinka Forerunner 245 sjednocuje design s modely FR 45, FR 645 a FR 935 a FR 945, to znamená plně kulaté hodinky s displejem o vysokém rozlišení. V prodeji jsou dva modely, bez hudby vás přijde na 7 790 Kč, s hudbou pak na 8 990 Kč. 

Novinky oproti modelu Forerunner 235

Podpora satelitních systémů GPS, GLONASS, GALILEO. Nový GPS chipset, který podle prvních testů dává velmi dobré výsledky, co se týká přesnosti určení pozice a stability výpočtu běžeckého tempa. Ve zkratce: v porovnání se staršími modely je výpočet GPS pozice přesnější a zobrazené běžecké tempo stabilnější.

Vynikající výdrž baterie až 24 hodin nepřetržitého GPS záznamu na jedno nabití nebo až 7 dní v režimu chytrých hodinek.

Hmotnost jen 39 gramů. Forerunner 245 jsou vhodné i pro ženy s úzkým zápěstím. Hodinky na ruce nepřekáží ani při oblékání těsného sportovního oblečení a vypadají elegantně.

Nový optický snímač srdečního tepu s vestavěným PulseOx měřením okysličení krve. Oproti starší verzi prokazuje snímač rychlejší reakce a poskytuje přesnější data.

Funkce Body battery, která shromažďuje data o trénincích, spánku, stressu, odpočinku a dalších aktivitách, které vám ubírají nebo dodávají energii. Výsledkem je hodnota mezi 0 a 100, která vyjadřuje vaši zbývající tělesnou energii.

Umí připojit externí ANT+ a Bluetooth Low Energy snímače (snímač tepu, kadence, rychlosti, Foot Pod...). Hodinky neumí připojit cyklistický wattmetr nebo plavecký snímač tepu HRM SWIM nebo HRM TRI.

Forerunner 45 nabízí možnost základního plánování tréninků a je kompatibilní s funkcí Garmin Coach (Trenér Garmin), která umí automaticky připravit a individuálně přizpůsobit tréninkový plán pro běh na 5 km, 10 km nebo 1/2 maraton.

Bezpečnostní funkce. Hodinky dokážou při propojení s chytrým telefonem nastavit v deníku Garmin Connect nouzové kontakty a jim pak automaticky poslat upozornění v případě nouze. Počítá se se dvěma různými situacemi. První je například nehoda, kdy vás srazí auto, v takovém případě hodinky vyšlou informaci na nouzový kontakt automaticky, bez vašeho zásahu (těsně před odesláním informace je možné funkci ručně deaktivovat). Druhý je případ nouze, kdy potřebujete vyslat žádost o pomoc, tato žádost se vyvolá stištěním určité kombinace tlačítek.

A co hodinkám chybí?

Forerunner 245 nemá vestavěný barometr a nadmořskou výšku určuje jen podle GPS. Nemá proto na hodinkách k dispozici tak podrobné výškové statistiky, jako například Forerunner 645, ale výšku měří a ukládá a převýšení trasy je po uložení aktivity k dispozici v tréninkovém deníku. Kvůli absenci barometrického výškoměru nemají hodinky například speciální sportovní profil pro sjezdové lyžování (jako například Forerunner 645).

Hodinky také nenabízí bezkontaktní platby GarminPay, na rozdíl od Forerunner 645 nebo Vivoactive 3.

Zdroj: 
Garmin, Wareable, 5krunner