Hodinky Forerunner 945: Mapy, hudba a podstatně delší výdrž baterie

26.4.2019
Po více než dvou letech dostaly lehké a velmi dobře vybavené hodinky Forerunner 935 svého nástupce
Forerunner 945

V podobném těle budou mít funkce z modelu Fénix 5 plus

Evoluce modelu FR 945 je v podstatě stejná jako u Fénix 5 plus - do starého modelu se přidaly nové funkce. Oproti FR 935 tak novinka bude mít Garmin Pay, hudbu (až 1000 skladeb) a mapy. Mimochodem, docela by mne zajímalo, jestli se objeví podpora pro Apple Music.

Hodinky budou stejně lehké jako aktuální model, vážit tedy budou 50 gramů, a pod zvládnou až 5 ATM (F5 plus až 10 ATM). S přehráváním hudby vydrží hodinky 10 hodin a v režimu hodinek až dva týdny. Bez hudby pak až 36 hodin, což je naprostá pecka. Cena byla stanovena na 15 990 Kč. 

Tip: Přehled modelů Fénix 5 plus

Rozdíly oproti Forerunner 935

Delší výdrž baterie: Forerunner 945 nabízí neuvěřitelných až 36 hodin nepřetržitého záznamu s plně zapnutým GPS nebo až 2 týdny v režimu chytrých hodinek na jedno nabití.

Podpora zobrazení map na displeji hodinek a možnost dohrávání dalších, podrobných map do paměti hodinek. S mapami jsou spojené také navigační funkce, hodinky nad mapou umí automaticky spočítat trasu do cíle. Toto je funkce, kterou mají modely Fénix5 Plus a která Forerunneru 935 chybí.

Podpora bezkontaktních plateb Garmin Pay.

Nový optický snímač srdečního tepu s vestavěným PulseOx měřením okysličení krve. Oproti starší verzi prokazuje snímač rychlejší reakce a poskytuje přesnější data.

Funkce Body battery, která shromažďuje data o trénincích, spánku, stressu, odpočinku a dalších aktivitách, které vám ubírají nebo dodávají energii. Výsledkem je hodnota mezi 0 a 100, která vyjadřuje vaši zbývající tělesnou energii.

Nový GPS chipset, který podle prvních testů dává velmi dobré výsledky, co se týká přesnosti určení pozice a stability výpočtu běžeckého tempa. Ve zkratce: v porovnání se staršími modely je výpočet GPS pozice přesnější a zobrazené běžecké tempo stabilnější. Podpora satelitních systémů GPS, GLONASS, GALILEO.

Vestavěný MP3 přehrávač (možnost přehrávání hudby z vlastní paměti hodinek přímo do sluchátek). Podpora streamovacím hudebním službám Spotify a Deezer, možnost přenesení vlastních playlistů přímo do paměti hodinek (pokud u těchto služeb používáte prémiový účet).

Zdroj: 
Garmin, Wareable, 5krunner