Vytvořte si vlastní vzhled na hodinkách Fénix nebo Chronos

17.4.2017
Hodinky Fénix umožňují nejen stáhnout nový vzhled z webu Connect IQ, ale svůj vzhled hodinek si můžete vytvořit přímo - a to jak digitální, tak ručičkový. Možnosti jsou celkem široké
Uložené vzhledy hodinek

Základní šablony hodinek jsou digitální a ručičkové. Na obrázku můj oblíbený vzhled digitálních hodinek

Když chcete změnit vzhled hodinek na levnějších modelech jako je Vívoactive HR, musíte jej stáhnout z webu Connect IQ. Fénix (a nově i Forerunner 935) jej ale umí vytvořit přímo v hodinkách. Máte k dispozici sice jen dvě šablony, ty si ale můžete mnoha způsoby upravit. 

Do menu úprav se dostaneten z Nastavení (dlouhý stisk tlačítka Nahoru) a volbou Vzhled hodinek. Nyní si z vybíráte z těch, co jsou již uložené v paměti od výrobce, z těch, co jste si vytvořili sami a úplně na konci jsou pak vzhledy Connect IQ. Na závěr je pak Nová položka, která spustí průvodce pro vytvoření vlastního vzhledu. Pokud jakýkoliv vzhled vyberete, potvrdíte jeho použítií tlačítkem Použít. Pokud jde o uživatelské vzhledy, bude zde ještě volba Přizpůsobit a Odstranit

Když zvolíte nový vzhled, vybíráte nejprve, zda chcete vzhled ručičkový, nebo digitální. U každého se zobrazí čistá obrazovka jen s časem. Po potvrzení (tlačítko Start) se ukáže menu pro úpravu, kde najdete následující volby:

  • Rozvržení (digitálky)/Vytočit (ručičky): vybíráte z existujích šablon, každá zobrazuje data trochu jinak. U digitálek jsou tři šablony, u ručičkových sedm.
  • Sekund (digitálky): mění zobrazení sekund, buď číslem, nebo čárkami po obvodu.
  • Posun (ručičky): Vybíráte si vzhled ručiček - tenké, tlusté, zužující se...
  • Data: Vybíráte si zobrazení různých dat do přednastavených polí. Ručičkové mají pole čtyři, digitálky tři. Pole můžete nechat i prázdná. Jde např. o počet kroků, datum, výška,nastoupaná patra, počet spálených kalorií, vzdálenost atd. Chybí ale aktuální tep.
  • Zdůraznit barvu: Barva sekundovky u ručičkových hodinek a minut u digitálek 
  • Barva pozadí: Hodinky buď budou na černém, nebo bílém pozadí. 

Jakmile máte nastaveno, jen stisknete Hotovo. Pokud jde o nový vzhled, uloží se do paměti, pokud o upravovaný, uloží se změny. A vzhled se rovnou zobrazí na hodinkách.