Čekáte na Garmin Fénix 5? Stále dobré Fénix 3 seženete daleko levněji

8.3.2017
Nové hodinky Fénix 5 budou v základu stát minimální 15 990 Kč a seženete je až od dubna. Co ale ušetřit více jak třetinu ceny a vystačit si s modelem Fénix 3?
Dva roky starý Fénix 3

Původní model bez optického snímače má sice už dva roky, stále ale patří k nejnadupanějším sporttesterům na trhu


Shrňme si to: Prostřední model Fénix 5, který svou velikostí a hmotností odpovídá modelu Fénix 3, nemá moc funkcí, kterými by nad původním trojkovým modelem vynikal. Nabízí snímač tepu, umí připojit Bluetooth senzory, má o něco lepší displej (vyšší rozlišení, více barev). Je také nepatrně lehčí a o pár milimetrů menší. Ostatní funkce jsou ale totožné.

A teď to nejlepší: Fénix 3 se dá pořídit už za 9 499 Kč (Alza.cz). To je cena, které nemůže konkurovat ani podobně vybavená konkurence, natož model Fénix 3 Optic (okolo 12 900 Kč) nebo dokonce Fénix 5/5S, o modelu 5X nemluvě. A Forerunner 735 XT, který je funkčně hodně podobný, nemá barometr a vydrží polovinu toho, co model Fénix 3. Pokud jste tedy čekali na pětku a trojku ještě nemáte, vězte, že jde v tuto chvíli o super koupi.

Pokud byste přece jen chtěli optický snímač, už tolik neušetříte. Za Fénix 3 Optic koupíte nejlevněji za 12 990 Kč a to už oproti Fénix 5 není takový rozdíl. Za tři tisíce získáte pár zajímavých funkcí navíc a hlavně lepší displej a přece jen o něco menší rozměry. Volba je těžká, co?Zdroj: 
CZC, Alza