Vívosmart 3: Vylepšený chytrý náramek, který změří stres a pomůže vám se zklidnit

17.4.2017
Zatímco současný náramek Vívosmart HR má displej orientovaný na šířku, údaje na Vívosmart 3 jsou po vzoru Vívosmart HR+ již čitelné tak, že nemusíte otáčet ruku. Navíc přibyly nové funkce
Vívosmart 3

Data na displeji jsou nově orientována na výšku


Stejně jako Garmin výrazně zmenšil a odlehčil fitness náramek Vívofit 3, vylepšil také svůj základní chytrý náramek Vívosmart 3. Zatímco dříve byly v nabídce hned tři modely, základní bez optického snímače tepu, další s optickým snímačem a konečně poslední s GPS a barometrem navíc, nyní budou v prodeji už je náramky dva: Vívosmart 3 a Vívosmart HR+. Předpokládám, že cena trojky bude stejná jako cena „dvojky“, tedy modelu Vívosmart HR: 3 990 Kč. V USA jej pořídíte ta 140 dolarů.

Vívosmart 3 nyní váží jen 21 gramů, zhubl tedy o 8 gramů oproti Vívosmart HR. Je navíc celkově tenčí a snímač tepu už tolik nevystupuje nad své okolí, takže na ruce už nepůsobí náramek tak „tlustě“. Displej je nyní po vozoru Vívosmart HR+ orientován na výšku, takže všechny údaje jsou čitelné, aniž byste museli vytáčet ruku. Samozřejmostí je propojení s mobilem, notifikace a zobrazení počasí, všechna data jako denní měření tepu či nachozené kroky se automaticky ukládají do deníku Connect.

Z novinek zmiňme následující funkce:

  • Barometr: Náramek měří nastoupaná patra během dne.
  • Stresové skóre: Z měření tepu a jeho odchylek stanoví náramek vaše stresové skóre. Podrobněji v tomto článku
  • VO2 max: náramek dokáže změřit hodnotu vaší kondice stejně jako řada Fénix nebo vyšší modely Forerunner
  • Dechová cvičení: Když budete ve stresu, pomůže vám náramek díky dechovým cvičení se zklidnit.
  • Posilovna: Nová aktivita, která dokáže počítat opakovaná některých cviků v posilovně včetně pauz mézi sériemi.
  • Podrobnější měření HR: Stejně jako u novějších modelů Fénix 5 a FR935 probíhá měření tepu častěji pro lepší vyhodnocení stresu.
  • Více vzhledů hodinek: Podrobně jako u Vívofit 3 si můžete vybrat z více vzhledů, které navíc umí zobrazit i další data.
  • Stopky a odpočet času
  • Move IQ: Když se začnete hýbat, automaticky se spustí aktivita - běh, chůze, plavání
  • Minuty intenzivní aktivity: Na základě tepu určí, zda máte během týdne dostatek pohybu ve vyšším zatížení. Doporučeno je 150 minut týdně. 

Náramek je samozřejmě voděodolný, takže s ním můžete jak do sprchy, tak plavat. Ale to je u produktů Garminu samozřejmé. 

Lze předpokládat, že podobným updatem projde i náramek Vívosmart HR+, který už řadu těchto funkcí má (a navíc i GPS), nicméně Garmin by jej mohl po vzoru Vívosmart 3 ztenčit a zlehčit.Tagy: 


Zdroj: 
Garmin, DC Rainmaker