Vívosmart Optic GPS dokážou měřit tep, ale i venkovní aktivity

30.5.2016
Nový model náramku přidává GPS, takže je možné přesně změřit vaše venkovní aktivity jako je běh, jízda na kole nebo chůze
Vivosmart Optic GPS

Nový náramek je už třetí evolucí původního modelu. Nejdřív přišla verze s optickým snímačem, teď s GPS


Jsou pro vás sportovní GPS hodinky příliš velké nebo vám neladí s pracovním oblečením? Líbí se vám fitness náramky, ale chtěli byste, aby byly schopné změřit a zaznamenat více sportovních aktivit a podrobněji? Pak by se vám mohl líbit nový Garmin Vívosmart Optic GPS. Jedná se o chytrý fitness náramek s měřením srdečního tepu na zápěstí, který je nově vybavený vestavěným GPS přijímačem. Vestavěný GPS posouvá využití náramku na zcela jinou úroveň a funkčně náramek řadí do oblasti sportovních GPS hodinek.

GPS v náramku se hodí

Fitness náramky byly dosud zaměřeny především na měření míry denního pohybu pomocí vestavěného akcelerometru. Garmin vívosmart Optic GPS přidává k běžnému akcelerometru navíc GPS a stává se tak univerzálním GPS sporttesterem. Pokud si náramkem půjdete zaběhat nebo se jen projít, náramek změří nejen vzdálenost a počet kroků, ale i zaznamená trasu a pohyb podrobně vyhodnotí. Přesnost změřené vzdálenosti navíc není založena na průměrné délce kroku, ale vychází z mnohem přesnějšího GPS měření. Díky GPS přijímači můžete stejně přesně měřit chůzi, běh, ale i jízdu na kole, na lyžích nebo například na in-line bruslích.

Oproti sportovním hodinkám je náramek vívosmart Optic GPS menší a elegantnější a lépe ladí s formálním oblečením. Vestavěný optický snímač měří srdeční tep přímo na zápěstí a vívosmart proto nevyžaduje pro měření tepu připojení hrudního pásu. Optický snímač navíc měří srdeční tep v průběhu celého dne a dokonce i v noci. Z celodenního měření náramek vyhodnotí a zobrazí váš klidový tep. Celodenní průběh tepu pak můžete sledovat v tréninkovém deníku Garmin Connect.

Umí i notifikace

Náramek vívosmart Optic GPS je možné propojit s chytrými telefony Android, iOS nebo Windows Phone a využít chytrých funkcí, jako je zobrazení příchozích volání, SMS či emailů. Náramek je tak využitelný nejen při sportu, ale i během pracovních schůzek, kdy vás diskrétním způsobem upozorní na důležité události. Náramek se ovládá pomocí jednoho tlačítka a dotykového displeje s dobrou čitelností na přímém slunci. Samozřejmostí je u náramku kompatibilita s platformou Connect IQ, pomocí které je možné do náramku zdarma dohrávat nové funkce, aplikace nebo vzhledy hodinek.

Garmin Vivosmart Optic GPS

  • Hmotnost: 31 g
  • Odolnost proti vodě: plavání, 5 ATM (50m)
  • Velikost displeje: 25,3 mm × 10,7 mm
  • Rozlišení displeje: 160 × 68 pixelů
  • Baterie: LiIon akumulátor
  • Výdrž baterie: až 5 dní v režimu hodinek, až 8 hodin v režimu GPS
  • Konektivita: ANT+, Bluetooth
  • Měření tepu: optické, na zápěstí


Tagy: 
Zdroj: 
Garmin