Problém: Hrudní pás HRM-600 se nedaří spárovat přes ANT+. Co dříve fungovalo, už nechodí. Co s tím?

24.6.2026
Už několik měsíců se mi nedařilo připojit hrudní pás HRM-600 přes ANT+. Při jakémkoliv párování se automaticky vybralo spojení přes Bluetooth. Nakonec jsem ale řešení našel a týká se i HRM-200...
Hrudní pás HRM-600

Hlavní novinkou oproti předchozím modelům je možnost nabíjení přes standardní kabel Garmin


Nevím přesně, kdy se to stalo, ale někdy od jara se mi přestalo dařit spárovat tento hruďák v režimu ANT+. Dříve to fungovat tak, že během párování se HRM-600 zeptal, zda chci použít otevřené připojení, což znamenalo přijít o některé funkce (počítám že jde o metriku Ztráta rychlosti pro roku). Když jsem chtěl typ připojení změnit, stačilo provést nové párování. 

Další detaily: Ztráta rychlosti při kroku: Nová metrika běžecké dynamiky jako součást ekonomiky běhu

ANT+ lepší než Bluetooth

To mi ale přestalo fungovat. Ať jsem pároval, kolikrát chtěl, vždy se hruďák připojil přes Bluetooth. Proč je to problém? Protože hruďák v paměti neudrží více BLE připojení, resp. zařízení. Mám dost hodinek, dvakrát Edge a ještě mobil, a všecko to střídám. Když prohodím několik hodinek po sobě, už se některé z nich nechtějí připojit a musím provést nové párování.

Nepřehlédněte: Recenze hrudního pásu HRM-600: Pokročilé možnosti párování, dobíjení, nové metriky a možnosti

Jenže tím jsem vyhodil ze seznamu uložených zařízení v HRM-600 nějaké jiné hodinky nebo Edge, a to náhodně. A časem jsem pak musel provést nové párování, což je celkem otravné. Režim párovnání totiž znamená vypnout hruďák, zase jej zapnout a podržet tlačítko po dobu cca 5 sekund, aby se dioda rozblikala fialově. 

Kde byl zakopaný pes?

Protože mě to vážně začalo štvát, začal jsem brouzdat po netu, jestli má někdo podobný problém. A opravdu, našel jsem hned několik diskuzí na fóru Garminu týkající se tohoto problému. Ale řešení žádné. Pak jsem prošel manuál, ale taky nic - jen se tu píše, že si můžu vybrat, zda chci ANT+ nebo Bluetooth. A pak na mě vyskočilo video filipínského Garminu.

Heuréka! Standardně je snímač HRM-600 v režimu zabezpečeného připojení BLE a jiné neumožní. Když zapnu hruďák, dioda bliká dvakrát po sobě každých pět sekund - a to značí právě Bluetooth. Ale když dvakrát po sobě rychle stisknete tlačítko, začne dioda blikat třikrát a HRM-600 se přepne do otevřeného režimu.

A voilá! Při párování mám opět na výběr jako dřív. Čili někdy v mezičase jsem musel tlačítkem přepnout režim párování, aniž bych si toho všiml. Jednoduše proto, že jsem o této možnosti nevěděl. Takže pokud řešíte něco podobného, tak už víte, kde je zakopaný pes. A já se jen tluču do hlavy, proč jsem na to nepřišel dřív.


Diskuse k článku (2)


Přidat komentář



Komentáře k článku

Zpět na článek

Jaké jsou zkušenosti s hrudním pásem po roce? Vyplatí se víc než HRM-Pro?
Vaše jméno, přezdívka: 
Sam

Přesně to samé jsem řešil na HRM-200, díky za tip! Už to chodí.
Vaše jméno, přezdívka: 
Marek
Zpět na článek