Hodinky Instinct 3 Solar mají možná problém: Sekundární displej není zarovnaný v kolečku. Jde o hardware?

3.2.2025
V diskuzích na Redditu, ale i přímo na fóru Garminu, si uživatelé stěžují, že sekundární displej není ve vyhrazeném prostoru kolečka umístěn na střed, ale uhýbá doleva. A nevypadá to jako problém softwaru
Problémový displej v kolečku

Všimněte si sekundárnéího displeje, který „ustřeluje“ směrem doleva. Přitom by měl být přesně v centru


Aktuálně testuji 50mm verze hodinek Instinct 3 jak s displejem AMOLED, tak černobílým transreflexním MIP. A protože mě zajímají nejen zkušenosti jiných profi testerů jako je DesFit nebo DC Rainmaker, ale také majitelů, pročítám diskuzní fóra na Redditu a Garminu. A zatímco na AMOLED si nikdo nestěžoval, na solární model bohužel ano.

Solární model má stejně jako předchůdci dva displeje, hlavní a sekundární v malém kolečku umístěném v pravém rohu. A řada uživatelů, kteří si tyto hodinky, si všimlo, že tento displej není zarovnaný na střed tohoto kolečka, ale mimo - uhýbá vlevo. Takže ikony, které se v něm zobrazují, nejsou vystředěné - a logicky to má rušivý efekt. 

Zatím se zdá, že se to týká 45mm modelu a to ještě ne všech. Moje 50mm hodinky jsou v pořádku, stejně tako 50mm hodinky, které testoval DC Rainmaker. Pokud by to bylo na všech hodinkách bez výjimky, dalo by se usuzovat na softwarový problém, který by se dal (pravděpodobně) snadno vyřešit updatem. Ale spíše to vypadá na výrobní vadu určité řady nebo šarže. 

Co píší uživatelé

Vybral jsem pár příspěvků z diskuzí, které můžete najít na Garminu nebo Redditu:

„Hodinky Garmin I3 Solar jsem zakoupil v REI, ale malé okénko bylo výrazně vycentrované, takže jsem je vrátil. Rozhodl jsem se, že dám hodinkách ještě jednu šanci, a koupil jsem si druhé, ale objevil se stejný problém.“

„Je to vada. Když jsem si koupil Instinct 3 45mm, až pátý kus byl dobrý. S majitelem obchodu jsme si prohlédli celou sérii všech kusů v obchodě. Dvě třetiny z nich musel vrátit společnosti Garmin. Smutné.“

„Přikláněl bych se k vadě výrobního procesu. Pokud se jedná o špatně nastavený displej, pak je těžké to opravit obecnou softwarovou opravou, protože nikdy nevíte, které kusy jsou vadné a které ne.“

Docela by mě zajímalo, zda se s takovým kusem už někdo setkal i u nás.

Hodinky se stále ladí...

Ve finálce 6.28 měly solární Instincty potíže se solárním dobíjením. Ne, že by nechytaly sluníčko a nedobíjely se, ale ukazatel nabití se ani po celodenním pobytu slunci ani nehnul a ikona solárního dobíjení nereagovala na sluneční svit. To naštěstí vyřešil firmware 6.29, který jsem dostal 4. února. 

I po tomto updatu stále přetrvává nemožnost nastavit gesto až po západu slunce - aby se podsvícení neaktivovalo přes den, kdy je světla dostatek a není tak potřeba. Instincty 3 mají totiž o kus lepší displej než Instincty 2X, resp. chybí jim solární vrstva, která čitelnost na starším modelu zhoršovala. 

A konečně je zvláštní, že solární model má jen 128 MB paměti, kvůli čemuž někteří uživatelé nebyli schopni přes Express aktualizovat firmware a museli promazat nějaká data. Přitom AMOLED dostal 4 GB. Opravdu velká disproporce. Jestli se za tím skrývají budoucí možnosti jako přehrávání hudby či mapy, těžko říct. 


Diskuse k článku (15)
Tagy: 


Přidat komentář



Komentáře k článku

Zpět na článek

Sledujete ještě vývoj situace kolem toho nevystředěného sekundárního displeje?
Vaše jméno, přezdívka: 
Bman

Nemám zatím více informací, jen to, že modely s "ujetým" displejem Garmin mění v rámci záruky. Někteří uživatelé absolvovali takových výměn dokonce více, než dostali model bez problémů.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Neco podobneho je na Fenixech 8. Pri nekterych cifernicich, kdyz je Always on, tak pomalu "ustreluj do strany". Kdyz se ale aktivuji, tak se to zas vystredi. Vlastne sam nevim, jestli je to chtene nebo chyba... Ale je to softwarove
Vaše jméno, přezdívka: 
Pepa

To s tím nemá nic společného. To je kvůli tomu, aby se nevypalovala data, když nějaké místo displeje zobrazuje neustále to samé. Je schválně.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Však to už je taká klasika od Garminu. Okrem toho teda, že uvádzajú na trh hodinky, ktoré sú neoptimalizované. Prvá séria Instinct mala problémy s poruchovosťou senzora ABC. Sám som ich kvôli tomu reklamoval. V 2 sérii mali ľudia problém s polarizáciou displeja. 2X má výrazne tichšie zvuky ako 2. 3 má zas dodrbaný displej :D Ale hlavne, že 500 evra pýtajú za hodinky.
Vaše jméno, přezdívka: 
Filthy


Hrozná firma ten Garmin, zase pouští mezi lidi zmetky a nedodělky. A pan "Život s Garminem" kolem toho z nějakého důvodu (proč asi?) vytváří informační mlhu a snaží se vyvolat dojem, že špatně zarovnaný displej by snad mohl být softwarově řešitelný, že stačí jen počkat na nějakou aktualizaci Proboha, proč to děláte? Jak můžete v noci spát? Normálně to tam ti dětští otroci v tchajwanské továrně křivě nalepili, tohle žádný software nespraví!!!
Vaše jméno, přezdívka: 
Titanus

To chce klid, moc to žereš... :-)
Vaše jméno, přezdívka: 
Jerry

Vy jste asi trochu nemocný, všude vidíte konspirace a podvody. Kde v článku píšu, že to spraví nový firmware? Naopak, píšu, že jde pravděpodobně o problém hardwaru.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Tak to vypadá, že se u Garminů poslední dobou kupí problémy. Tak snad se špatná kolečka aspoň pořeší v rámci reklamace. Člověk by řekl, že to budou za ta léta odladěný.
Vaše jméno, přezdívka: 
Michal

Čert vem kolečko, na to se dá zvyknout, ale proč má solár jen 128 MB a Amoled 4 GB? Dyť tam není ani hudba nebo mapy. Nebo co se děje?
Vaše jméno, přezdívka: 
Jarda

Už jsem se setkal v diskuzích i s příspěvky, kdy majitelé nemohli updatovat na nový firmware (6.28), protože hodinky zahlásily nedostatek místa. Mně dorazily už s touto verzí, takže já zatím updatoval nemusel. Ale každým dnem má dorazit nová beta, tak uvidíme. Aktuálně mám 13 MB volného místa, což je fakt nějak málo, méně, než má běžně soubor s updatem.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Moje Instincty 2 mají volného místa 8 MB a zatím jsem nenarazil na problém. Ale je fakt že jsem nový firmware nedostal už několik měsíců.
Vaše jméno, přezdívka: 
Adam

Toto vidím jako daleko větší problém než to kolečko. Tak jsem zvědavý, jak se s tím Garmin vypořádá, snad ví, co dělá.
Vaše jméno, přezdívka: 
Mára

Tak update na 6.29 proběhl bez problému, ale v diskuzi jsem už narazil na příspěvky, že neprošly kvůli nedostatku paměti.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

To jako fakt? To vypadá, že má Garmin zaděláno na další problémy.
Vaše jméno, přezdívka: 
Jarda
Zpět na článek